Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 21d. 15:44

Lietuvoje viešinčiam čekų cirkui uždrausta pasirodymuose rodyti dramblį

Dramblys Visagine
Nuotrauka iš „Facebook“ / Dramblys Visagine

Visagino žiūrovai, tikėtina, cirko pasirodymuose dramblio neišvys. Aplinkos apsaugos agentūra atšaukė leidimą eksponuoti šį gyvūną, o Aplinkos apsaugos departamento darbuotojai ruošiasi vykti į pasirodymų vietą ir stebėti, ar cirko darbuotojai šio nutarimo laikosi.

Jau kurį laiką po Lietuvą keliaujantis čekų cirkas „Francesko Jung“ penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį suplanavo pasirodymus Visagine. Vos atvykę į šį miestą trečiadienį cirko artistai sukėlė didžiulį susidomėjimą, kai savo turimą dramblį nusivedė maudytis į vietos ežerą, kur tuo metu karštą dieną vėsinosi daugybė žmonių.

Šis poelgis, kitaip nei ankstesni pasivaikščiojimai Vilniuje ar Šiauliuose, sulaukė vietos valdžios atstovų dėmesio. 15min jau rašė, kad Visagino savivaldybė nusprendė surašyti cirko vadovams protokolą dėl viešosios tvarkos taisyklių pažeidimo ir greičiausia skirti baudą.

Leidimą atšaukė

Penktadienį Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad dramblio nebebus galima išleisti ir į cirko areną per pasirodymus: „Nuolatos rašėme policijai (trys paskirtos nuobaudos) bei tiesiogiai bendravome su atsakingomis institucijomis prašydami nuolat tikrinti (fiksuoti nuolatiniai gyvūnų laikymo pažeidimai) ir nutraukti išduotus leidimus cirkui, kuris nachališkai ir tyčia nesilaiko Lietuvoje galiojančių teisės aktų bei pareigūnų duodamų nurodymų.

Šiandien sakome, kad mums pavyko! Esame informuoti, kad cirkui nuo šiandien panaikintas leidimas naudoti dramblę cirko pasirodymuose. Dar, žinoma, laukia sunkusis etapas – užtikrinti, kad cirkas laikytųsi tokio reikalavimo. Tad toliau tęsime bendradarbiavimą su kontroliuojančiomis institucijomis ir imsimės visų reikalingų priemonių, jei joms bus reikalinga mūsų pagalba.“

Cirko „Francesko Jung“ nuotr./Dramblys pasirodymo metu
Cirko „Francesko Jung“ nuotr./Dramblys pasirodymo metu

Šią informaciją 15min patvirtino organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė, teigdama, kad Aplinkos apsaugos agentūra panaikino leidimą eksponuoti dramblį. „Mes jau jį matėme ir nuo šiandien jis įsigalioja“, – teigė B.Kymantaitė.

Tikrins pasirodymą

Aplinkos apsaugos agentūros atstovė ryšiams su visuomene Lina Gaidžiūnaitė sakė, kad cirko vadovai oficialiai informuoti apie leidimo panaikinimą. „Agentūra priėmė sprendimą ir jį pateikė cirko vadovams. Kontrolės priemonių imsis Aplinkos apsaugos departamentas“, – teigė L.Gaidžiūnaitė.

Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, kadangi jie kontroliuoja tą teritorijoje, kurioje šiuo metu pasirodymus rengia cirkas, penktadienį vyks į patikrinimą, siekdami užfiksuoti, ar vykdomi pasirodymai su tuo drambliu. „Kokie sprendimai bus priimami toliau, tikrai negalėčiau pakomentuoti, tai bus aišku vėliau, įvertinus visas aplinkybes, bet šiandien žadama vykdyti patikrinimą“, – 15min sakė departamento atstovė Ieva Krikštopaitytė.

Cirko „Francesko Jung“ paskyroje feisbuke gausu žiūrovų susižavėjimo ir padėkos žinučių už puikius pasirodymus. Taip pat ten nurodoma, kad dramblė Baby yra 43 metų amžiaus, ji visą savo gyvenimą nuo pat kūdikystės iki dabar praleido su savo dresuotoju / prižiūrėtoju. „Jie kartu gyvena kaip brolis su seserimi ir puoselėja ypatingai stiprų emocinį ryšį“, – teigia cirko atstovai.

Ketvirtadienio naktį ten pat jie teigė, kad tai paskutiniai metai, kai į Lietuvą atsiveža pasirodymams dramblį. Emocinga žinutė paskelbta kilus ažiotažui dėl dramblio maudynių Visagino ežere, kurios vieniems sukėlė smagių, kitiems – nelabai, akimirkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min