Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 23d. 10:03

LVŽS ragina balsuoti už G.Nausėdą, nors argumentų „už“ neturi

Bronis Ropė ir Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Bronis Ropė ir Ramūnas Karbauskis

Be atstovo prezidento rinkimuose likusi valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) antrajame rinkimų ture paragino rinkėjus rinktis nepriklausomą kandidatą ekonomistą Gitaną Nausėdą. Esą nenorima, kad prezidente taptų konservatorių remiama Seimo narė Ingrida Šimonytė. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė LVŽS valdyba.

„Lietuvos valstiečių-žaliųjų sąjungos valdyba šiandien bendru sutarimu nutarė kviesti Lietuvos žmones aktyviai dalyvauti prezidento rinkimų antrajame ture ir jame balsuoti už Gitaną Nausėdą, dėl to, kad kitu atveju, jeigu aktyvumas bus mažas, žmonės gadins biuletenius ar nebalsuos nė už vieną kandidatą, tokiu atveju laimės Ingrida Šimonytė, kas, mūsų nuomone, Lietuvai būtų labai blogai“, – pasibaigus valdybos posėdžiui kalbėjo LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Partija finansinės paramos G.Nausėdai nežada

Jo teigimu, valdybos posėdžio metu partijos narių, pasisakančių už I.Šimonytę arba siūlančių nepalaikyti nė vieno kandidato prezidento rinkimuose, nebuvo.

LVŽS, anot R.Karbauskio, pasisako už tą kandidatą, kuris suteikė nors kokios vilties, „kad gali būti daugiau darnos darbe tarp Seimo, Vyriausybės ir prezidento“.

Partija, kaip komentavo R.Karbauskis, negali pamiršti I.Šimonytės vaidmens ekonominės krizės metais.

„Kada pavertė „Sodrą“ įsiskolinusia organizacija, kada pensininkų pinigais buvo mokamos didžiulės palūkanos. Mes tų dalykų pamiršti negalim.

Kita vertus, argumentų kažkokių „už“ Gitaną Nausėdą mes vėlgi neturim, išskyrus tai, kad jis parodė dėmesį mūsų frakcijai. Mes šnekėjomės, atsakinėjo į klausimus. Tai yra pagarba mums“, – nurodė LVŽS pirmininkas.

G.Nausėda, kaip nurodė R.Karbauskis, finansinės paramos iš partijos tikėtis negali.

Prezidento rinkimų naktį jis tikino, kad nebalsuos nė už vieną į antrąjį turą patekusį kandidatą ir biuletenį sugadins. Vėliau jau teigė, kad tikrai nebalsuos už I.Šimonytę.

Po ketvirtadienį vykusio posėdžio R.Karbauskis sakė, kad rinksis G.Nausėdą.

LVŽS valdybą sudaro R.Karbauskis, Bronis Ropė, Kristina Kirslienė, Aušrinė Norkienė, Virginijus Sinkevičius, Tomas Tomilinas, Aurelijus Veryga.

Išreikšti paramą į antrąjį prezidento rinkimų turą patekusiam kandidatui LVŽS nutarė po to, kai į jį nepakliuvo partijos remiamas premjeras Saulius Skvernelis.

Trečiadienį Seime vyko LVŽS ir partnerių „socialdarbiečių“ frakcijų posėdis, kuriame lankėsi G.Nausėda. Kita kandidatė rinkimuose – Ingrida Šimonytė – posėdyje nepasirodė.

G.Nausėda atsakė į „valstiečiams“ rūpimus klausimus, buvo temų, kuriomis kandidatas išsakė prieštaringą LVŽS nuomonę. Daugiau apie posėdį – čia.

„Konservatorių kandidatai“

Prieš prezidento rinkimus LVŽS viešai vienodai vertino abu kandidatus. Partijos pirmininkas R.Karbauskis ir I.Šimonytę, ir G.Nausėdą vadino konservatorių kandidatais bei žadėjo trauktis iš valdžios, jei kuris nors iš judviejų taps Lietuvos prezidentu.

„Man akivaizdu, jog išrinkę I.Šimonytę mes aukščiausiame valstybės poste, de fakto, turėsime Vytautą Landsbergį. Kandidatė to nė neslepia – pasisakymuose ji Vytautą Landsbergį apipila komplimentų liūtimi, o oficialioje konservatorių partijos paskyroje, jis jau dabar, kaip minėjau, vadinamas faktiniu Lietuvos vadovu.

Dėl kandidato G.Nausėdos akivaizdu, jog žmogus turi galingą užnugarį – bankus ir stambųjį verslą. Manytina, kad toks prezidentas tiktų ir konservatoriams, kurie daug metų tiems bankams ir verslui tarnauja.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis

[...] Balsavimas už bet kurį kitą kandidatą, o ne Saulių Skvernelį, reiškia, kad konservatoriai laimės Prezidento rinkimus. Jeigu taip įvyks, po tam tikro laiko Lietuvos žmonės supras, kad laikotarpis, kuomet valdančiąją daugumą Seime sudarė LVŽS, o Vyriausybei vadovavo Saulius Skvernelis, buvo gurkšnelis laisvės žinoti, laisvės šnekėti ir kurti Lietuvoje. Galų gale išsilaisvinti iš neliečiamųjų gniaužtų“, – artėjant pirmajam prezidento rinkimų turui rašė partijos lyderis.

Prezidento rinkimų diena – sekmadienis. Išankstinis balsavimas rinkimuose jau prasidėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min