Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 12d. 10:04 , Atnaujinta: 2018 gruodžio 12d. 12:16

Politinės korupcijos byloje teismas aiškinosi LNK nuolaidas „darbiečiams“

 Zita Sarakienė ir Tomas Bartininkas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Zita Sarakienė ir Tomas Bartininkas

Politinės korupcijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas trečiadienį aiškinosi prokurorų kaltinimus, susijusius su LNK televizijos nuolaida Darbo partijos reklamai.

Teisėjai dėl šio epizodo apklausė žiniasklaidos agentūros „PHD Lietuva“ vadovą Dalių Dulevičių.

Prokuratūra teigia, kad buvęs „darbietis“, eksparlamentaras Vytautas Gapšys reklamos nuolaidų „MG Baltic“ priklausančiose televizijose forma iš buvusio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio 2015 metais priėmė 12,1 tūkst. eurų vertės kyšį.

Anksčiau teismui liudijęs LNK pardavimų vadovas Tomas Bartininkas teigė, kad Darbo partijai derybose dėl reklamos nuolaidų atstovavo „PHD Lietuva“ vadovas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Tomas Bartininkas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Tomas Bartininkas

Jis apklausoje tvirtino, kad tiesiogiai nuolaidų nederina, bet klientams rekomenduoja, ar žiniasklaidos pasiūlytos kainos už reklamą yra tinkamos.

„Mes visada norime, kad ji (nuolaida) būtų kuo didesnė, bet kanalas yra kanalas. Kokias sąlygas duoda ir jeigu jiems (klientams) tos sąlygos tinka, mes tokiomis sąlygomis perkame“, – kalbėjo D.Dulevičius.

„PHD Lietuva“ vadovas teismui patvirtino sakęs už reklamos planavimą atsakingam „darbiečiui“ V.Gapšiui, kad R.Kurlianskio vadovaujamos „MG Baltic“ priklausančios televizijos galėtų suteikti reklamą pigiau, nei pasiūlė.

„Mačiau, kad kaina nebloga, bet visada galima padaryti kažką geriau. Mano galva, tai galėjo būti geriau“, – tvirtino generalinis direktorius.

Jis patvirtino, kad Darbo partijos užsakytos kampanijos biudžetas ilgainiui sumažėjo 12,1 tūkst. eurų, tačiau tai buvo ne agentūros derybų rezultatas: „Dėl papildomos nuolaidos derėjomės ne mes“.

„MG Baltic“ priklauso televizijos kanalai LNK, „Baltijos televizija“, TV1 ir „Info TV“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Gapšys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Gapšys

Teismo pagarsintuose D.Dulevičiaus ir V.Gapšio pokalbiuose buvęs Seimo narys teigia: „Su LNK apkalbėjau, dar ten gausime nuolaidų“.

D.Dulevičius teigė nežinantis, kokius veiksmus gaunant nuolaidą atliko V.Gapšys.

Jis sakė manantis, kad 12,1 tūkst. eurų nuolaida vykdytos kampanijos kontekste yra „pakankamai didelė“.

Buvęs „darbietis“ žurnalistams neatsakė į klausimą, ar jis pats susiderėjo dėl reklamos nuolaidų „MG Baltic“ televizijos kanaluose, tačiau tvirtino, jog tokios nuolaidos yra įprasta praktika.

Vėl bandė nušalinti teismą

Posėdžio metu Darbo partijos advokatas Vaidotas Sviderskis nesėkmingai bandė nušalinti teisėjų kolegiją nuo bylos nagrinėjimo.

Nors teismas nusprendė dalį klausimų D.Dulevičiui užduoti uždarame posėdyje, nes jie gali būti susiję su komercinėmis paslaptimis, advokatas tvirtino, jog paslaptys buvo atskleistos.

„Egzistuoja (...) pagrindai, kad teismas nevienodomis sąlygomis apklausdamas proceso dalyvius neužtikrino konfidencialios informacijos apsaugos“, – kalbėjo teisininkas.

„Susidaro įspūdis iš kolegijos veiksmų, kad tai buvo daroma medijos naudai, kad visa informacija būtų viešinama“, – tvirtino R.Kurlianskio advokatas Simonas Slapšinskas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis

Teisėjams Jurgitai Kolyčienei, Nijolei Žimkienei ir Ugniui Trumpuliui tariantis dėl nusišalinimo, posėdžio metu padaryta pertrauka.

Po jos N.Žimkienė pareiškė, kad kolegija nenusišalins, nes nesutikimas su jos sprendimais nėra tinkamas nušalinimo pagrindas.

Su nušalinimu nesutiko ir prokuroras Justas Laucius.

„Nemotyvuoti, nepagrįsti prašymai teismo neturėtų būti tenkinami, – sakė prokuroras. – Komercinių paslapčių, mano nuomone, nebuvo atskleista“.

D.Dulevičiaus apklausa atidėta kitam posėdžiui, nes trečiadienį vykęs posėdis buvo suplanuotas iki 12 valandos.

Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas kaltinamas davęs kyšius politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.

Byloje korupcija be R.Kurlianskio ir V.Gapšio korupcija yra kaltinami buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai oficialiai pateikti ir Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:51
00:48
01:16

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min