Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2020 05 22 /2020 05 28

Mitingas prie Seimo „už žmonių laisvę“: prieš karantiną, Billą Gatesą, LGBT teises ir žiniasklaidą

Penktadienį greta Seimo rinkosi feisbuko grupėje „unfollow 15 min.lt“ organizuotas mitingas „už žmonių laisvę“. Organizatorių gretose – prisistatantys patriotais, palankūs OMON bei „dirbantys“ Darbo partijai piliečiai. Negausiai susirinkusiems kalbėjo Seimo nariai Petras Gražulis ir Naglis Puteikis.
Mitingas prieš karantiną
Prie Seimo būriuojasi mitingo dalyviai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Penktadienio popietę laiko susibūrimui rado negausus būrys žmonių.

Tačiau progos pasirodyti nepraleido ir Petras Gražulis, šiltai sveikinęs besibūriuojančius žmones, nešinus gėlėmis. Greta su žmonėmis šnekučiavosi ir Naglis Puteikis.

Vis dėlto sprendžiant iš susirinkusiųjų skaičiaus, tikslo gyva grandine apjuosti Seimo rūmus mitingo dalyviams įgyvendinti nepavyko. Tiesa, renginio organizatoriai pareiškė neva apjuosti Seimo nenorintys, nes parlamentarai mitingo dalyviams neatstovauja.

Scenoje pasirodžiusi liūdnai pagarsėjusi protestuotoja Astra Genovaitė Astrauskė pareiškė, kad jos vaidmuo organizuojant mitingą buvo gauti leidimą. Tačiau po jos kalbėję N.Puteikis ir P.Gražulis ragino mokytoją nesikuklinti prisiimti garbę už suorganizuotą renginį.

Šiandien sučipuojami šunys. Rytoj – mes.

A.G.Astrauskė pareiškė, kad karantinas, jos manymu, neteisėtas. Esą karantino ir pandemijos metu pasipelnyti siekia „bilijardieriai“, o Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) yra valdoma ir manipuliuojama.

„Šiandien sučipuojami šunys. Rytoj – mes“, – skelbė anksčiau „Laisvės kalvos“ maketą Lukiškių aikštėje raudonais dažais apipylusi lietuvių kalbos mokytoja.

Pasak moters, medikai yra prigąsdinti politikų, o žiniasklaida dirba užsieniui. 15min ir „Delfi“ pavadinimai palydėti šūkiais „gėda“. Kartu pareikštas nepasitenkinimas LGBT teisėmis bei „tokio gyvenimo būdo“ gynimu ir skatinimu visuomeninio transliuotojo eteryje.

Mitingas prie Seimo
Mitingas prie Seimo

Moteris skelbė klaidingą informaciją neva Švedijoje žmonių mirė tiek pat, kiek ir visur, o gripas ir COVID-19 yra tapatūs susirgimai. Taip pat skelbta klaidinanti informacija neva žiniasklaidos priemonės turi teisę blokuoti informaciją socialiniuose tinkluose.

Kviesdama žmones pabandyti apjuosti Seimą gyva žmonių grandine atkartojant Baltijos kelią, mokytoja A.G.Astrauskė pamiršo, kuriais metais jis įvyko.

Tuo metu P.Gražulis, kurį mokytoja vadino disidentu, scenoje skirtu laiku pasinaudojo pagirti susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių. Politikas taip pat pasisakė manantis, kad Lietuvos „žiniasklaidą reikia išlaisvinti“.

„Geriau mirti stovint, nei klūpėti vergovėje prieš šitokią sistemą“, – savo problemas su teisėsauga apibūdino P.Gražulis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Petras Gražulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Petras Gražulis

N.Puteikis, kaip ir P.Gražulis, šalies negandas siejo su opozicinėmis jėgomis bei teisėsaugos ir žiniasklaidos neveiksnumu. Politikas nepraleido progos sukritikuoti LRT, prisiminęs, kad visuomeninio transliuotojo eteryje buvo rodytos laidos apie translyčius asmenis.

Penktadienio vakarą N.Puteikis atsiuntė laišką teigdamas kalbėjęs apie „Alstom“ bylą bei Lietuvos teisėsaugos nenorą bylos imtis ir reiškęs nepasitenkinimą dėl laidos apie „Drag karalienes (vyrai, kurie rengiasi moteriškais drabužiais)“ Lietuvos radijuje kultūrai skirtoje programoje.

Marga publika

Mitingui skirtame feisbuko puslapyje nurodoma, kad renginį organizuoja socialinio tinklo anketa Vlad Green ir grupė „Unfollow 15 min.lt“.

„Unfollow 15 min.lt“ susikūrė praėjus kelioms dienoms po to, kai dėl pakartotinų klaidinančios informacijos skelbimo atvejų feisbuko puslapiui minfo.lt buvo apribota galimybė už pinigus didinti informacijos sklaidą socialiniame tinkle.

15min nuotr./Vieno mitingo organizatorių feisbuko anketa
15min nuotr./Vieno mitingo organizatorių feisbuko anketa

Skirtingai nei teigia grupės nariai, žiniasklaidos priemonės neturi teisės ir techninių galimybių riboti turinio sklaidą. Tokius sprendimus priima socialinis tinklas, kuomet nesilaikoma leidėjams taikomų reikalavimų. Daugiau apie tai – čia.

„Unfollow 15 min“ susikūrimo metu grupę administravo minfo.lt savininkas Marius Gabrilavičius, tinklalapio IT specialistas Emilis Zavickas ir verslininkas Marius Karalevičius. Šiuo metu administratorių gretas papildė nauji asmenys, o E.Zavicko administratorių gretose nebėra.

Viena „naujų“ administratorių Greta Dambrauskaitė nurodo dirbanti Darbo partijoje, nevengia grupėje dalintis šios partijos atstovų, pavyzdžiui, Mindaugo Puidoko, informacija.

M.Puidokas ir M.Gabrilavičius – itin artimi. Gegužės pradžioje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) konstatavo, kad nemokama reklama prezidento rinkimų kampanijos metu M.Puidoką lepinęs M.Gabrilavičius pažeidė šalies Prezidento rinkimų įstatymą.

15min nuotr./Astros Genovaitės Astrauskės įrašas, kuriame teigiama, kad mitingą moteris suderino su sostinės savivaldybe
15min nuotr./Astros Genovaitės Astrauskės įrašas, kuriame teigiama, kad mitingą moteris suderino su sostinės savivaldybe

M.Puidoko patarėja Loreta Fokienė ėjo M.Gabrilavičiui priklausančio tinklalapio minfo.lt redaktorės pareigas bei to paties savininko įstaigoje „Maksimalistinės psichoterapijos draugija“ užėmė projektų vadovės pareigas.

Tuo metu vieno mitingo organizatorių Vlad Green anketa kelia abejonių dėl jos tikrumo. Vietoje profilio nuotraukos čia pateikiama Rusijos specialiosios paskirties milicijos būrio (OMON) nario nuotrauka.

OMON daliniai atsakingi už 1991 m. liepos 31 d. surengtas Medininkų žudynes, kurių metu gyvybės neteko septyni Lietuvos muitinės darbuotojai.

Mitingą su Vilniaus miesto savivaldybe suderino Astra Genovaitė Astrauskė, Juventos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja. Moters aktyvi veikla yra sulaukusi ir policijos dėmesio, pavyzdžiui, kuomet ji Lukiškių aikštėje raudonais dažnai apipylė „Laisvės kalvos“ maketą.

15min nuotr./Mitingo organizatoriai
15min nuotr./Mitingo organizatoriai

Tai ne pirma socialiniame tinkle užgimusi protesto akcija. Gegužės 17 d. grupė žmonių susirinko prie Seimo reikalaudami nutraukti karantiną. Balandžio pabaigoje protestuotojai aplink parlamentą važinėjo automobiliais ir garsiniais signalais reiškė nepasitenkinimą karantinu.

„Už laisvę“ nepaisyti realybės?

„Unfollow 15 min.lt“ skelbiami visi įmanomi sąmokslo teorijų atspalviai. Nuo abejonių COVID-19 pandemijos tikrumu iki be atvangos kartojamų teorijų apie „elito sąmokslą“ susargdinti populiaciją ar Billo Gateso kėslus „sučipuoti“ žmones visame pasaulyje.

Tikėjimo paneigtomis sąmokslo teorijomis prieskonis jaučiamas ir mitingui skirtame feisbuko puslapyje nurodomuose susibūrimo tiksluose.

Greta raginimu panaikinti neįvardintus „perteklinius ribojimus“ karantinui, vyresnio amžiaus žmonių diskriminacijai puikuojasi prieštaravimai Pasaulio sveikatos organizacijos ir Billo Gateso „stumiamiems prievartiniams skiepams“, nors skiepų nuo COVID-19 nėra, o sprendimus tokiais klausimais priima nacionalinės valstybės.

Taip pat sakoma „ne“ 5G, kol „nebus atlikti patikimi moksliniai tyrimai dėl poveikio žmonių sveikatai!“, nors tyrimų šia tema atlikta aibė. Tačiau didžioji dalis jų rodo, kad 5G ryšys žmonių sveikatai nekenkia.

Taip pat raginama ištarti „ne“ turinį blokuojančiai žiniasklaidai. Tuo metu nė viena žiniasklaidos priemonė Lietuvoje neturi galimybės „blokuoti“ turinio feisbuke. Daugiau apie tai – čia.

Idėjinėje mitingui skirtoje paskaitoje „Unfollow 15 min“ paskelbtoje gegužės 19 d. M.Gabrilavičius kalbėjo apie žūstančią „senąją pasaulio tvarką“ ir „naujos pasaulio tvarkos“ aušrą. Kartu vyras ragino eiti į dialogą su valdančiaisiais.

„Mes turim bendraut, kalbėt su ta valdžia. Nes opozicinė – ne naujos pasaulio tvarkos atstovai. O senosios, kuri bandė vadintis naująja pasaulio tvarka ir vedė žmoniją į totalią kontrolę“, – ideologinius pamatus pristatė M.Gabrilavičius.

Vyras yra VšĮ „Maksimalistinės psichoterapijos draugija“ vadovas, dar žinomas MG Maksimaliečio vardu. M.Gabrilavičius užsiima pseudomoksline kodavimo nuo alkoholio ir kitų priklausomybių praktika bei yra tinklalapio minfo.lt savininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais