Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 11, 09:20 Atnaujinta 2022 01 11, 09:55

Neturintiems galimybių paso užsivėrė durys į Seimą: vėją kėlę parlamentarai atskubėjo su reikiamais dokumentais

Nuo antradienio į Seimo rūmus gali patekti tik galimybių pasą turintys parlamentarai. Kai kurie dėl tokios tvarkos vėją kėlę parlamentarai į darbą vis dėlto atskubėjo su reikiamais dokumentais. Tiesa, jie valdantiesiems negailėjo piktų žodžių, vadino menkystomis.
Dainius Kepenis
Dainius Kepenis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš Seimo plenarinio posėdžio pradžią Seimo rūmuose pasirodė ir Petras Gražulis. Jis piktinosi įsigaliojusia patekimo į Seimo rūmus tvarka.

Vis dėlto parlamentaras turėjo galimybių pasą, parodė jį parlamento kanceliarijos atstovei ir įėjo į pastatą.

Prieš 9 valandą ryto į Seimo rūmus atvyko parlamentarai Dainius Kepenis ir Valius Ąžuolas.

Prie įėjimo D.Kepenis aiškino, kad yra persirgęs ir tikėjosi patekti į Seimo pastatą.

„Skiepytis man nereikia, kadangi žymiai geresnis imunitetas yra persirgus“, – žurnalistams dėstė jis, kartu pridurdamas, kad skiepytiems žmonėms labiau pavojingos COVID-19 atmainos.

V.Ąžuolas pasakojo, kad į Seimo rūmų kiemą bandė įvažiuoti automobiliu, bet jo niekas neįleido. Pasak politiko, atėjo keturi apsaugininkai „jį vieną saugoti“.

Esą Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) darbuotojai jam nurodė kreiptis į Seimo vadovybę, kurios nurodymu jis neva ir neįleidžiamas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valius Ąžuolas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valius Ąžuolas

Valdančiuosius jis vadino Konstitucijos okupantais ir aiškino, kad kiekvienas turime kovoti su tuo. V.Ąžuolas skundėsi, kad Seimo valdyba nesudarė galimybių jam ir D.Kepeniui plenariniame posėdyje dirbti iš vertėjų kabinų.

„Toliau turbūt laukia teisinis kelias. Su kolegomis pasitarsime, kreipsimės į teismus“, – kalbėjo „valstietis“.

Jis teigė, kad atliko testą, rodantį, jog neserga COVID-19, ir taip pateko į Seimo pastatą.

D.Kepenis aiškino, kad yra persirgęs koronavirusu ir leido VAT apsaugai pasižiūrėti jo duomenis.

„Jie rado, kad esu aš sirgęs, ir einu į laisvai darbą, va, kaip ir kolega“, – sakė į parlamento rūmus įleistas politikas.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad, jos žiniomis, dokumentus, kurių reikia patekti į Seimą, pateikė 135 parlamentarai. Ji sakė neturinti žinių, kad antradienio rytą kuris nors parlamentaras nebūtų įleistas į Seimą.

Prašėsi dirbti iš vertėjų kabinų

Sprendimas dėl to, kad parlamentarai į Seimo rūmus gali patekti tik pateikę dokumentą, patvirtinantį, jog yra paskiepyti nuo koronaviruso, persirgę šia liga arba turi neigiamą testo rezultatą, priimtas gruodžio pabaigoje. Dėl to buvo pakeistas Seimo statutas.

Kaip pranešė naujienų agentūra BNS, iki pirmadienio popietės dokumentus, reikalingus įeiti į Seimo rūmus, buvo pateikę 130 parlamentarų iš 141.

Seimo „valstiečių“ frakcijoje dirbantys V.Ąžuolas ir D.Kepenis – plenarinio posėdžio metu norėjo dirbti iš vertėjų kabinų. Tačiau Seimo valdyba tokio leidimo nedavė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min