15min be reklamos
2019 01 03, 16:55

Pasakyta/Padaryta. Kaip Sauliui Skverneliui sekasi ieškoti naujų ministrų?

Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė be aplinkos, o taip pat švietimo, mokslo ir sporto ministrų veikia ketvirtą savaitę. Jų kandidatūras premjeras prezidentei Daliai Grybauskaitei žadėjo pateikti dar gruodį, tačiau kol kas apie tai – jokių žinių.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kad priėmė sprendimą pakeisti ne tik švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, bet dar du – aplinkos ministrą Kęstutį Navicką ir kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, premjeras pranešė prieš mėnesį.

Tuomet jis nepeikė atleidžiamų ministrų, tačiau kalbėjo apie jų kabineto perkrovimą ir aiškino, kad, norint reformoms suteikti kitą postūmį, reikalingi ir kiti asmenys.

„Manau, kad dabar subrendo situacija tą atsinaujinimą padaryti“, – pabrėžė S.Skvernelis.

D.Grybauskaitė dekretus, kuriais priėmė J.Petrauskienės ir L.Ruokytės-Jonsson atsistatydinimus, iš pareigų atleido K.Navicką, pasirašė gruodžio 7-ąją.

S.Skvernelis paskelbė, kad ministrų kandidatūras prezidentei pateiks gruodžio 10–16 dienomis.

„Aš manau, kad šią savaitę prezidentei aš pateiksiu trijų ministrų kandidatus“, – gruodžio 10-ąją žurnalistams Vyriausybėje teigė premjeras.

Alfredo Pliadžio nuotr./Dalia Grybauskaitė, Saulius Skvernelis
Alfredo Pliadžio nuotr./Dalia Grybauskaitė, Saulius Skvernelis

Gruodžio 12-ąją jis pranešė D.Grybauskaitei įvardijęs pretendentus į atsilaisvinusias ministrų vietas, tačiau esą nepateikė jų oficialiai. Tuomet S.Skvernelis patikino, kad kandidatūros bus suderintos ir paskelbtos viešai gruodžio 17–23 dienomis.

Gruodžio 17-ąją ministro pirmininko atstovas spaudai Tomas Beržinskas BNS teigė, kad kandidatus į aplinkos bei švietimo ir mokslo ministrus tikimasi pateikti „dar šiemet“.

Tačiau panašu, kad viltys neišsipildė.

„Tikrai kandidatų yra, norisi pasirinkti patį geriausią. Diskutuojame su Respublikos prezidente, pliusus ir minusus tų kandidatų aptariam.

Visos sritys yra labai svarbios, bet kalbant šiandien apie švietimą, tikrai iššūkis milžiniškas yra. Tai pačiai aplinkai – irgi nemažesnės problemos ir iššūkiai yra. Norisi išrinkti žmogų, kuris ateitų, nebijotų dirbti, nebijotų daryti tų darbų, kuriuos būtina padaryti net ir šitam labai nepatogiam laikotarpyje“, – jau 2019-aisiais, sausio 3-ąją, Žinių radijo eteryje kalbėjo premjeras.

Anot jo, nauji švietimo, mokslo ir sporto bei aplinkos ministrai turėtų būti kompetentingi, gebėti lyderiauti, turėtų turėti administracinio darbo gebėjimų, tinkamai įgyvendinti Vyriausybės programą.

„Reikia pakankamai drąsos nebijant, kad tau būnant ministru pagalvėlių nėra pridedama. Atvirkščiai – kritikos yra daug, žiūrima per padidinamąjį stiklą. Natūralu, taip ir turi būti, dėl to dalį žmonių taip pat atgraso viešumas ir viešumo laipsnis“, – dėstė S.Skvernelis.

Kalbėdamas apie pretendentus į ministrus, jis aiškino kol kas neturintis „vieno vienintelio kandidato“.

„Mes dar turime keletą dienų. Diskusijos vyksta, norisi, kad tikrai būtų ir žmonės, kurie ir patys tą norėtų (tapti ministrais – 15min), nes čia negali būti įkalbinėjimų, siūlymų, prievartos kažkokios „va, eik, imkis iššūkio“. Turi ir pats norėti, būti viduj subrendęs ir apsisprendęs, ir atitikti svarbiausius kriterijus, tai yra kompetencija, profesionalumas, ryžtas, lyderystė ir, be jokios abejonės, skaidrumas“, – komentavo S.Skvernelis.

Jo teigimu, norinčių tapti naujaisiais ministrais yra daug, tačiau galinčių „šiek tiek mažiau yra“.

15min nuotr./Pasakyta/Padaryta. Kaip Sauliui Skverneliui sekasi ieškoti naujų ministrų?
15min nuotr./Pasakyta/Padaryta. Kaip Sauliui Skverneliui sekasi ieškoti naujų ministrų?

„Yra žmonės, kurie pervertina savo galimybes, bet gerai, kad jie taip kalba apie save“, – teigė ministras pirmininkas.

Jo patarėjas viešųjų ryšių klausimais T.Beržinskas ketvirtadienį 15min pakartojo, kad kandidatūros su prezidente kol kas derinamos tik neoficialiai ir vargu, kad oficialiai jos bus pateiktos dar šią savaitę.

„Manau, kad realiau kur kas kitą savaitę“, – sakė jis.

Anot T.Beržinsko, iki šiol siūlytas pretendentas ar pretendentai į laisvas vietas neįtiko prezidentūrai. Ar turimas omeny vienas asmuo, ar keli, ir į kurias pareigas, patarėjas neįvardijo.

„Einama tuo pačiu keliu, kuriuo buvo einama tuomet, kai buvo tvirtinamas Ministrų kabinetas pirmąjį kartą. Iš pradžių premjeras iš keleto kandidatūrų išsirenka tą, kuri jam atrodo tinkama, po to ją derina su prezidentūra. Ne visada nutinka taip, kad šita kandidatūra tinka ir prezidentūrai. Panašiai atsitiko ir šiuo atveju.

Jeigu kandidatūra vienai ar kitai pusei atrodo netinkama, natūralu, kad ji oficialiai ir nėra teikiama. Premjeras visą laiką mini, kad oficialiai kandidatas bus pristatytas ir įvardytas tuomet, kai bus gautas neoficialus vertinimas“, – dėstė T.Beržinskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis, Tomas Beržinskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis, Tomas Beržinskas

Paklaustas, ar kandidatūra derinama su valdančiųjų partneriais „socialdarbiečiais“, jis teigė, kad tai pirmiausia – ministro pirmininko sprendimas.

„Čia yra premjero sprendimas. Visų pirma, kandidatūra turi tikti premjerui. Iki kokio lygio ji derinama su partneriais, šiandien, nepasikalbėjus su premjeru, negalėčiau pasakyti“, – sakė T.Beržinskas.

„Socialdarbiečiai“ neslepia į aplinkos ministrus pasiūlę savo frakcijos Seime lyderį Andrių Palionį, tačiau premjeras jo oficialiai neteikia. Šaltinių teigimu, greičiausiai ir nebeteiks.

Apie tai, kad atstatydina tris ministrus, argumentuodamas atsinaujinimo būtinybe, S.Skvernelis pranešė gruodžio 3-ąją. Į atsilaisvinusią kultūros ministro vietą premjeras jau rado įpėdinį – literatūrologą Mindaugą Kvietkauską.

Jūs klausiate – tikriname mes
Įveskite politiko ar kito visuomenės veikėjo teiginį, kurį reikia patikrinti. Jei tik įmanoma, nurodykite, kur ir kada tai buvo pasakyta.
* privalomi laukai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min