Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 31, 12:12 Atnaujinta 2017 08 31, 13:38

Pasitvirtinus faktams apie ugniagesių išnaudojimą, iš pareigų atsistatydino Druskininkų ugniagesių vadovas

Po Vidaus reikalų ministerijos Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus pradėto tyrimo dėl galimo ugniagesių išnaudojimo, iš pareigų atleistas Druskininkų priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Sigitas Matulevičius.
Ugniagesiai
Ugniagesiai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Atleidžiamas iš tarnybos pareigūnas pasiprašė pats, sužinojęs apie atliekamą patikrinimą, ketvirtadienį pranešė ministerija. S.Matulevčius Druskininkų ugniagesiams vadovavo 25 metus.

Tyrimas buvo pradėtas birželio 28 dieną, S.Matulevičius tarnybą paliko rugpjūčio 14 dieną, BNS informavo vidaus reikalų ministro patarėjas Karolis Vaitkevičius.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad ugniagesiams buvo nurodoma atlikti įvairius ūkio darbus: pristatyti tam tikras statybines medžiagas į viršininko namus, plauti asmeninius vadovų automobilius ir kt. Buvęs viršininkas tikino, kad pasitaręs su budinčių pamainų pareigūnais, bendru sutarimu nutarė, kad remonto darbus patalpose pareigūnai atliks ne užsiėmimų metu. Tai buvo laikoma „ūkio darbais“, kurie numatyti Druskininkų PGT vidaus tvarkos taisyklėse. S.Matulevičius pabrėžė, kad niekas nebuvo verčiamas šiuos darbus atlikti.

Youtube.com stop kadras/Sigitas Matulevičius
Youtube.com stop kadras/Sigitas Matulevičius

„Ugniagesių darbas nėra glaistyti, dažyti sienas ir kloti plyteles. Taip pat įstaigų pastatai nėra ir viešbučiai. Džiaugiuosi, kad bendruomenė jaučia pokyčius, nebijo nors ir anonimiškai pranešti apie negeroves. Turime tos drąsos rezultatus – realius pokyčius vadovybėje“, – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Tyrimas pradėtas gavus anoniminį skundą VRM pasitikėjimo linija. Anonimas informavo, kad Druskininkų ugniagesių patalpose teikiamos nelegalios apgyvendinimo paslaugos, ugniagesiai verčiami dirbti remonto darbus, o remdamos ugniagesių viršininkų įkurtą sporto klubą įmonės galimai užsitikrina „gerą priešgaisrinės saugos patikrinimų rezultatą“.

VRM Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai aptiko ir ugniagesių nurodytas tarnybines patalpas, kurios, pasak VRM, labiau primena viešbučio kambarius. Tyrimo metu kai kurie pareigūnai nurodė, kad šiose patalpose S.Matulevičius organizuodavo apgyvendinimo paslaugas. S.Matulevičius tai neigė, teigdamas, kad šiose patalpose nuo jų atlaisvinimo 2000 metų niekas negyveno.

„Tačiau akivaizdu, kad pakankamai didelė dalis PGT ploto yra neefektyviai naudojama (pvz., mokama už šildymą), ko tiesioginėms funkcijoms nereikia“, – teigia ministerija.

Nuo 1992 metų Druskininkų ugniagesiams vadovavęs S.Matulevičius pradėjus tyrimą savo noru pasiprašė atleidžiamas iš pareigų. Jo prašymas buvo patenkintas. VRM teigia, kad pasitraukimas iš pareigų neatleidžia buvusio pareigūno nuo atsakomybės.

Atlikus tyrimą vidaus reikalų ministras E.Misiūnas pavedė Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkui skirti tarnybinę nuobaudą Druskininkų PGT pareigūnui Rimui Rūkšteliui.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriui Kęstučiui Lukošiui pavesta skirti tarnybinę nuobaudą buvusiam vidaus tarnybos pareigūnui S.Matulevičiui, taip pat spręsti kitus išvadoje aprašytus klausimus.

„Pagal įstatymą praėjus pusei metų, kai asmuo palieka tarnybą, jo veikla dar gali būti tiriama ir gali būti skiriama nuobauda“,– BNS sakė K.Vaitkevičius.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Karolis Vaitkevičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Karolis Vaitkevičius

PAGD vadovybei siūloma svarstyti, kokiomis priemonėmis būtų galima Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2 aukšto poilsio patalpas naudoti efektyviau – pavyzdžiui, suteikti galimybę Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams pagal aiškius kriterijus ir kainas apsigyventi atvykus į Druskininkus ir pan. arba patalpas pritaikyti tiesioginių funkcijų vykdymui.

Atlikus patikrinimą nustatyta, kad 2008 metų spalio 15 dieną Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas R.Rūkštelis su kitais asmenimis įsteigė asociaciją Laisvalaikio ir sporto klubas „Planas“. Asociacijos pirmininku išrinktas R.Rūkštelis.

2015 ir 2016 m. laikotarpiu asociacija Laisvalaikio ir sporto klubas „Planas“ iš uždarųjų akcinių bendrovių gavo finansinę paramą. Druskininkų PGT Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas R.Rūkštelis nuo 2012 metų rugsėjo 17 dienos iki 2017 metų vasario 27 dienos privačių interesų deklaracijos duomenų neatnaujino, taip pat nedeklaravo apie tai, kad vykdydamas Laisvalaikio ir sporto klubo „Planas“ pirmininko pareigas gavo paramą iš uždarųjų akcinių bendrovių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ugniagesių vadui namą pastatė priešgaisrinės saugos politika suinteresuota įmonė

Ugniagesių vado problemos nesibaigia: nutylėjo ir savo ryšius, ir brolio interesus

2016 metų liepos 15 dieną ir spalio 28 dieną Druskininkų PGT viršininkas S.Matulevičius pavedė R.Rūkšteliui atlikti dviejų įmonių patikrinimą, kurios yra ir sporto klubo ,,Planas“ rėmėjų sąraše.

S.Matulevičius teigia, kad jis neturėjo galimybės tikrinti R.Rūkštelio privačių interesų deklaracijos, todėl nežinojo apie jo (R.Rūkštelio) galimus interesų konfliktus.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vidaus reikalų ministerija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vidaus reikalų ministerija

VRM teigia, kad abejonių kelia ir sporto klubo pinigų naudojimas – už juos buvo perkama kava, statybinės medžiagos. Kava buvo dalijama ugniagesiams. Dėl šio epizodo ir galimo netinkamo lėšų naudojimo VRM medžiagą perdavė Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Tyrimo išvadose akcentuojama, kad Druskininkų ugniagesių vadovas S.Matulevičius nekontroliavo, ar pavaldus pareigūnas deklaravo privačius interesus ir davė neteisėtą pavedimą R.Rūkšteliui atlikti tikrinimą įmonėse, kurios rėmė jo paties įkurtą sporto klubą „Planas“.

Nustatyta, kad šiemet gegužę viršininkas S.Matulevičius P.Stonkui, V.Kavaliauskui, D.Uglikui ir R.Ruckui davė neteisėtą nurodymą atlikti metalo apdirbimo darbus – virinti ir dažyti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min