Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 11d. 13:11

Pasiūlymo susitikti su generolu G.Nausėda sulaukė V.Sutkaus žmonos vadovaujamame salotų bare

Jonas Vytautas Žukas ir Gitanas Nausėda
Nuotrauka iš Gitano Nausėdos „Facebook“ paskyros / Gitano Nausėdos susitikimas su Jonu Vytautu Žuku

Kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda aiškina, kad daug klausimų sukėlusį jo susitikimą su kariuomenės vadu Jonu Vytautu Žuku organizavusį ir jame dalyvavusį Lietuvos verslo konfederacijos prezidentą Valdą Sutkų sutiko viename sostinės salotų bare. Jo vadovė – V.Sutkaus sutuoktinė Reda Sutkuvienė.

„15 metų pusryčiauju „Mano Guru“ salotų bare, nes man patinka jo socialinė misija ir maistas. Ten sutikau poną V.Sutkų, su kuriuo pasidalijau rinkimų kampanijos įspūdžiais, kalbėjome apie programos rengimą ir jis pasiūlė susitikti su kariuomenės vadu J.V.Žuku, už ką esu dėkingas“, – 15min sakė G.Nausėda.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Salotų baras „Mano guru“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Salotų baras „Mano guru“

V.Sutkus – ne komandos narys

G.Nausėdos teigimu, V.Sutkus jo rinkimų štabo veikloje nedalyvauja, nėra komandos narys, nėra patarėjas.

„Ponią R.Sutkuvienę pažįstu tik kaip „Mano guru“ direktorę, su ja nesieja nei dalykiniai, nei asmeniniai ryšiai“, – tikino jis.

Kartu G.Nausėda pridūrė kalbėjęs ir kalbėsiąsis su žmonėmis, nes to Lietuvai trūksta.

Vilniaus savivaldybės nuotr./Redą Sutkuvienę pasveikino Vilniaus meras Artūras Zuokas
Vilniaus savivaldybės nuotr./Redą Sutkuvienę pasveikino Vilniaus meras Artūras Zuokas

Pasak G.Nausėdos, tai, apie ką kalbėjosi susitikęs su J.V.Žuku, kariuomenės vadas jau išsamiai papasakojo.

„Tai buvo svarbūs Lietuvos ateičiai klausimai – Lietuvos kariuomenės situacija, galimybės stiprinti kariuomenę, visuomenės įtraukimas, tarptautinės operacijos. Kalbėjome apie NATO ir Europos Sąjungos santykius, transatlantinį saugumą, Europos Sąjungos kariuomenės kūrimą, JAV kariškių aktyvesnį dalyvavimą regiono saugumui užtikrinti.

V.Sutkus susitikime dalyvavo tik kaip jį organizavęs asmuo ir tai yra normali dalykinio susitikimo praktika“, – tvirtino kandidatas į prezidentus.

G.Nausėda aiškino nepriklausantis jokiai partijai ir nesinaudojantis nei valstybės, nei partijų resursais.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Valdas Sutkus
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Valdas Sutkus

„Yra mano rinkimų štabas ir daugybė savanorių, kurie prisideda prie kampanijos, siūlo ir kviečia į štabą įdomius pašnekovus, padeda rengti susitikimus regionuose.

Savo pagalbą organizuojant susitikimus siūlo ir su rinkimų kampanija tiesiogiai nesusiję žmonės – bendruomenių lyderiai, organizacijų, asociacijų, sporto klubų vadovai. Tai darydami jie bendradarbiauja su štabu ir esu visiems jiems labai dėkingas“, – sakė jis.

Apie V.Sutkaus dalyvavimą nutylėjo

Klausimą dėl to, ar į J.V.Žuko kabinetą jį atvedė įtakingas verslo lobistas V.Sutkus, atstovaujantis ir stambioms verslo įmonėms, G.Nausėdai BNS rengtų prezidentinių debatų metu pirmadienį uždavė jo konkurentas rinkimuose premjeras S.Skvernelis.

Antradienį J.V.Žukas aiškino, kad V.Sutkus – jo pažįstamas iš Žaliaraiščių gretų, be to, tarpininkavęs ir susitikimams su Izraelio verslininkais.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jonas Žukas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jonas Žukas

Susitikimo metu G.Nausėda esą domėjosi nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais. Taip pat kandidatas į prezidentus generolui pranešė, kad tapęs šalies vadovu norėtų jam pasiūlyti pareigas naujojoje prezidento administracijoje.

Ką veikė drauge, V.Sutkus nekomentuoja. G.Nausėda kilusį ažiotažą vertina kaip oponentų puolimą.

Kartu jis nurodė, kad apie visus susitikimus praneša savo feisbuko paskyroje. Nors apie susitikimą su J.V.Žuku jis pranešė, bet tąsyk nutylėjo apie V.Sutkaus dalyvavimą jame.

Svarsto kviesti J.V.Žuką į Seimą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė pasitikinti J.V.Žuku.

Tai, kad G.Nausėdos ir J.V.Žuko susitikime dalyvavo V.Sutkus, sulaukė atgarsio Seime.

Parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, kuris taip pat yra ir S.Skvernelio rinkimų štabo vadovas, Vytautas Bakas pareiškė, kad jeigu nebus „kažkokių atsakymų“, artimiausiame komiteto posėdyje bus svarstoma, ar kviestis J.V.Žuką pasiaiškinti dėl įvykusio susitikimo su G.Nausėda ir V.Sutkumi.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Bakas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Bakas

Taip pat, anot jo, bus apsvarstyta situacija, ar normalu, kai „kariuomenė yra politizuojama, veikiantis generolas dalyvauja politinėje veikloje“ ir panašiai.

Klausiamas, kokių konkrečiai atsakymų jam reikia, V.Bakas aiškino, kad nori sužinoti, kas vyko minėtame susitikime.

Savo nuomonę išreiškė ir Seimo NSGK vicepirmininkė konservatorė Rasa Juknevičienė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Rasa Juknevičienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Rasa Juknevičienė

Reaguodama į kandidato į prezidentus viešus pareiškimus apie tai, kad šiuo metu savo pareigas atliekantį kariuomenės vadą jis norėtų matyti savo politinio pasitikėjimo komandoje, bei paaiškėjusias aplinkybes, kad pas kariuomenės vadą jis esą lankosi su verslo lobistu, turinčiu su gynybos pramone susijusių interesų, ji sakė, kad toks G.Nausėdos elgesys yra nesolidus, nederamas ir kenkia J.V.Žuko autoritetui, o kartu ir visai kariuomenei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min