Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 27, 11:33

Premjerė: geriausia būtų, jei problemos LFF išsispręstų be valdžios įsikišimo

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad būtų geriausia, jei problemos Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) būtų išspręstos be valdžios įsikišimo, bet jei to prireiktų, Seime pakaks balsų priimti įstatymui dėl laikino tiesioginio valdymo.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pati premjerė sakė po pateikimo pritarsianti projektui, jis antradienio posėdžio darbotvarkėje įtrauktas tarp rezervinių klausimų.

„Projektą palaikysiu pateikimo stadijoje tikrai, bet toliau tų judesių gali būti įvairių, kaip žinote, pati federacija pranešė, kad sudarė kažkokią darbo grupę šitiems klausimams spręsti, neblogas ženklas, galbūt ir išspręs. (...) Geriausia būtų, jei visi šie klausimai išsispręstų asociacijoje be valdžios įsikišimo, bet Seime yra politinė valia, jei taip neatsitiks, tuos įstatymus priimti“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

Pasiūlymą įvesti tiesioginį valdymą LFF rugsėjo viduryje registravo per 80 parlamentarų. Jame numatyta, kad įstatymo galiojimo laikotarpiu LFF valdymo organų funkcijas perimtų laikinasis administratorius, jį paskirtų Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Administratorius turėtų atlikti federacijos finansinį ir veiklos auditą ir per tris mėnesius nuo įstatymo įsigaliojimo dienos parengti bei patvirtinti laikinųjų LFF įstatų projektą.

Seimo teisininkai projektui pateikė išvadą, kad jis prieštarauja Konstitucijai, tačiau antradienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas ją atmetė.

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas savo išvadoje nurodė, kad federacijoje įvedus laikinąjį tiesioginį valdymą būtų ribojama teisė į susivienijimus arba asociacijų laisvė ir būtų pažeisti patys teisinės valstybės principai, numatantys, jog įstatymų leidėjai priimdami teisės aktus privalo vadovautis Konstitucija ir įstatymais.

Seimo narių parengtame projekte taip pat siūloma, kad LFF valdymo organų nariais negalėtų būti už tyčinį nusikaltimą nuteisti asmenys.

Seime įregistravus projektą, LFF darbo grupė pranešė siūlanti taisyti federacijos įstatus. Pasiūlyme numatyti panašūs pokyčiai, kuriuos inicijavo Seimo nariai.

Pastaraisiais metais Lietuvos futbolo vadovybė kritikuota dėl prastų sportinių pasiekimų ir dalies funkcionierių ryšių su nusikalstamu pasauliu. Šiuo metu Lietuva pagal FIFA reitingus užima 142 vietą, prastesnis rezultatas buvo tik 2017 metais tada šalies vyrų rinktinė buvo – 149.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min