Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 17d. 13:26

Prezidentūra atsakė į Kedžių laišką G.Nausėdai: „Teisingumo vykdymas – teismų funkcija“

Kedžiai teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kedžiai teisme

Už anūkės tvirkinimą nuteista Laimutė Kedienė kartu su vyru graudžiu laišku prieš mėnesį kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą prašydami užtarimo. Prezidentūra sureagavo į šį laišką, tačiau pagalbos rankos neištiesė, tik akcentavo: teisingumą Lietuvoje vykdo teismai, o prokurorai yra nepriklausomi, jie savo darbe vadovaujasi tik Konstitucija ir įstatymais.

Rugpjūčio viduryje ekstradicijos į Lietuvą laukiančios Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus paviešino jo senelių pasirašytą laišką prezidentui G.Nausėdai.

Šiame laiške jie dėstė, esą juos ilgus metus persekioja teisėsaugos institucijos.

Laiške G.Nausėdos Kedžiai prašė, kad prezidentas su jais susitiktų, o pusantrų metų JAV kalėjime praleidusi jų dukra Neringa Venckienė Lietuvoje nebūtų suimta.

„Ypač prašome Jūsų pasinaudoti savo galiomis tam, kad jai nebūtų taikoma kardomoji priemonė – sulaikymas. Manome, kad jos asmens dokumentų poėmis šiuo atveju būtų pakankamas žingsnis, užtikrinantis jos buvimą Lietuvoje“, – rašoma laiške.

Prezidentūros atsakymas – formalus

Antradienį savo feisbuko paskyroje K.Venckus pasidalino prezidentūros atsakymu į šį laišką.

„Atsakydami į Jūsų prašymus, norime pastebėti, kad Respublikos Prezidentas yra valstybės vadovas, jis atstovauja Lietuvos valstybei ir daro visa, kas jam pavesta Konstitucijos ir įstatymų. Prezidentas, <...>, negali viršyti savo įgaliojimų ar vykdyti funkcijų, kurių vykdymas priskirtas kitų institucijų kompetencijai“, – rašoma prezidentūros atsakyme.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Koncerto Katedros aikštėje akimirka
Arno Strumilos / 15min nuotr./Koncerto Katedros aikštėje akimirka

Laiške Kedžiams primenama, kad teisingumą Lietuvoje vykdo teismai. Kišimasis į jų veiklą ar trukdymas teisėjams užtraukia įstatymo numatytą atsakomybę.

Taip pat primenama, kad nepatenkinti teismų sprendimais visada juos gali skųsti aukštesnės instancijos teismams.

Atkreipiamas dėmesys, kad prokurorai irgi veikia savarankiškai, o dalinti jiems nurodymus valdžios institucijos negali.

„Prezidento institucija, besąlygiškai gerbdama Konstituciją, nesikiša į prokurorų darbą, neduoda jokių nurodymų dėl ikiteisminio tyrimo organizavimo, negali peržiūrėti ar pakeisti prokuroro priimtų sprendimų, nes tai draudžia Konstitucija ir įstatymai“, – rašo prezidentūra.

Prašė laisvės N.Venckienei

15min primena, kad už anūkės tvirkinimą nuteista L.Kedienė kartu su vyru Vytautu kreipėsi į prezidentą laišku prašydami neįkalinti į Lietuvą grąžinamos N.Venckienės.

2013 metais į JAV pasprukusi N.Venckienė prasislapstė 5 metus, kol galiausiai buvo sulaikyta pernai vasarį.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Neringa Venckienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Neringa Venckienė

Nors JAV teismams N.Venckienė bandė įrodyti tapusi politinio persekiojimo auka, teisėjai tokia versija nepatikėjo ir pripažino ją eiline nuo teisingumo pasislėpusia kriminaline nusikaltėle.

N.Venckienė Lietuvoje yra kaltinama pagal 13 Baudžiamojo kodekso straipsnių.

Ji įtariama neteisėtu informacijos rinkimu, mirusiojo atminimo paniekinimu, šmeižimu, įžeidimu, neteisėtai surinktos informacijos panaudojimu, piktnaudžiavimu, melagingu pranešimu apie nebūtą nusikaltimą, piktnaudžiavimu globėjos pareigomis, tvirkinimu, trukdymu antstolei ir prokurorui atlikti savo pareigas, nepagarba teismui, teismo sprendimo nevykdymu, nežymiu sveikatos sutrikdymu ir pasipriešinimu policijos pareigūnams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min