Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 13d. 20:56

Prezidentas į Turniškes neskuba, o į lauko tualetą priversta vaikščioti apsauga – ne jo reikalas

Vadovybės apsaugos automobilis prie Gitano Nausėdos namų
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vadovybės apsaugos automobilis prie Gitano Nausėdos namų

Vos tapęs prezidentu Gitanas Nausėda paskelbė, kad kraustysis į rezidenciją Turniškėse, nes Pavilnyje sudėtinga užtikrinti saugumą. Tačiau kada tai įvyks, neaišku – laukiama, kol bus baigtas dar nė nepradėtas rezidencijos remontas. O kol kas prezidentą saugantys Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnai priversti paromis budėti automobilyje ir naudotis lauko tualetu.

Vos išrinktas prezidentu, G.Nausėda sulaukė VAD rekomendacijos kraustytis į rezidenciją, nes užtikrinti saugumą Pavilnyje reiktų didelių investicijų, o Turniškėse tam yra idealios sąlygos.

Prezidentas nenoriai, bet pažadėjo tą padaryti iki liepos vidurio, tačiau pažado nesilaikė. Iki šiol G.Nausėda gyvena savo namuose Pavilnyje.

Buvo aiškinama, kad persikraustymas atidedamas, nes prezidento rezidenciją, kurioje pastaruosius dešimt metų gyveno Dalia Grybauskaitė, būtina suremontuoti.

Pats G.Nausėda interviu TV3 yra sakęs esą į tokias patalpas, kokios yra dabar, neišeitų pasikviesti svečių, nes jie jaustųsi nemaloniai – kaip patekę į kitą amžių.

„Jos paskutinį kartą buvo atnaujintos galbūt 1993-iaisiais, tad ten daug kas yra iš tų laikų, kai Lietuva žengė pirmuosius nepriklausomybės žingsnius, tad kai kas ne tik fiziškai, bet ir morališkai yra pasenę“, – aiškino jis.

Tiesa, prezidentas situaciją patirštino – rezidencija buvo remontuojama 2003, 2009 ir 2011 metais.

Darbai nė nepradėti

Daug kas galvojo, kad tai reiškia, jog prezidento rezidencija jau remontuojama. Tačiau iki šiol prezidentūra net nėra paskelbusi statybinių prekių ir darbų pirkimų.

„Šiuo metu vyksta pasirengimo Turniškių rezidencijos atnaujinimui darbai. Tai reiškia, kad dar nėra tikslios jos atnaujinimo sąmatos, atnaujinimo projekto ir darbų terminų.

Dar nėra numatyta ir tiksli data dėl Prezidento persikėlimo ten. Kai tik bus priimtas šis sprendimas – būtinai pranešime“, – 15min informavo prezidentūros atstovas Antanas Bubnelis.

Vargas apsaugininkams

Prezidento persikraustymas – ne tik prezidento reikalas. Nors pats G.Nausėda yra sakęs, kad mieliau visai kadencijai liktų savo namuose, VAD yra nurodęs, kad juose valstybės vadovą saugoti itin sudėtinga.

Ir ne tik dėl to, kad prezidento namai lyg ant delno Pavilnio parko lankytojams. Normalių darbo sąlygų neturi prezidentą saugantys žmonės.

Šiuo metu Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai dirba „lauko sąlygomis“, bent jau taip „Lietuvos ryto“ televizijai prieš mėnesį sakė VAD direktoriaus pavaduotojas Paulius Nemira.

Televizijai jis dėstė, kad pareigūnai glaudžiasi netoliese, kur turi laikinąjį postą su šaldytuvu ir šalia pastatytu lauko tualetu. Kol lauke – bobų vasara, tokios sąlygos pakenčiamos. Tačiau kas bus, kai paspaus šaltukas?

VAD vadovybė mąsto, kad tuomet galbūt teks apsaugai pritaikyti autobusą, kad žiemą pareigūnams netektų šalti automobilyje.

15min susisiekė su P.Nemira, tačiau šįkart jis situacijos nekomentavo, nes, kaip pats sakė, jau tris savaites yra komandiruotėje.

O VAD vadovas Rymantas Mockevičius bendraudamas su 15min tvirtino, kad jokių problemų nėra.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rymantas Mockevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rymantas Mockevičius

„Vieni saugo automobilyje, kiti apsaugos poste, sąlygos vyrams yra sudarytos, – kalbėjo jis. – Jie gali ir kavos, arbatos atsigerti, ir kojas ištiesti. Nėra taip, kad mašinose sėdi ar lauke vaikšto.“

Prezidentui nerūpi?

Tiesa, Turniškėse sąlygos jiems būtų kur kas geresnės, ten yra kompleksas, kur pareigūnai galėtų ir nusiprausti, ir persirengti, ir normaliai pailsėti.

15min pasiteiravo ir prezidento nuomonės, kaip jis vertina situaciją, kad jo apsauga naudojasi lauko tualetu ir dirba lauko sąlygomis.

„Ačiū už klausimus, bet jie turėtų būti skirti pačiam VAD, kurie užtikrina departamento pareigūnų darbo sąlygas“, – atsakė G.Nausėdos atstovas žiniasklaidai A.Bubnelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min