Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 11d. 21:01

Privatų darželį pasirinkusi vilnietė: tokios netvarkos dar nemačiau, o ir pinigų negrąžino

Viršuliškių mokykloje įsteigtas grupes lankys 47 4-5 metų vaikai
Vilniaus m. saviv. nuotr. / Vaikų darželis

Šaltos patalpos, skubotas kraustymasis į kitas, į lauką geru oru nevedami vaikai, už nelankytas dienas negrąžinti pinigai. Tokių skundų pažėrė vilnietė, savo dukrą kelias dienas leidusi į privatų vaikų darželį ir galų gale nusprendusi geriau mergaitę auginti namuose. Darželio vadovė tikina dirbanti pagal nustatytas taisykles ir su tėvais pasirašytas sutartis.

Vilnietė Jurgita savo dukrą į privatų darželį „Giriniukas“ leido vos kelias dienas. Kaip tikina mama, internete atsiliepimų apie darželį ji nerado, tad pasikliovė įstaigos reklama tinklalapyje. „Dabar noriu parašyti savo įspūdžius apie šį darželį, nes esu nuo jo nukentėjusi ir noriu padėti kitoms mamoms, kad ir joms panašiai nenutiktų“, – priežastis, kodėl ryžosi netylėti, dėstė mama.

Patalpose šalta

Kai vilnietės dukra pradėjo lankyti šį privatų darželį, jis buvo įsikūręs privačiame name Kaimelio gatvėje. „Tai irgi lėmė, kad rinkomės šią įstaigą, nes man labai svarbu vaiko saugumas – kad į gatvę neišbėgtų, niekas neužklystų“, – sakė moteris.

Tačiau vos po kelių dienų paaiškėjo, kad patalpos savaitgaliais nėra šildomos, tad pirmadienį darželyje buvo labai šalta, o tėvų apie tai esą niekas neįspėjo. Vieną vakarą pranešta, kad jau nuo kitos dienos darželis kraustosi į butą viename iš Fabijoniškių rajono daugiabučių. Mamos teigimu, jokio tėvų susirinkimo šiuo klausimu nebuvo.

„Persikėlus į naujas patalpas, sužinojau, kad vaikai jau kelias dienas nevedami į lauką, nors už lango švietė saulė ir oras buvo toks geras, koks žiemą išvis retai kada pasitaiko. Paskambinusi auklėtojai buvau šokiruota, kai išgirdau, kad direktorė neleido jai vaikų vesti į lauką, nes pareikalavo greičiau tapetus išklijuoti. Pasirodo, vaikams esant darželyje čia pat ir tapetai buvo klijuojami. Tada paskambinau direktorei, bet ji teisinosi pasakodama istoriją apie sirguliuojančią mergaitę, kurios mama neleido vesti į lauką, todėl nevedami ir kiti vaikai. O tapetus esą ji klijuoja pati“, – pasakojo Jurgita.

Kaltina direktorę melu

Nusprendžiau vaiko nebeleisti į tą darželį, nes nebepasitikėjau direktore, pagavau ją net kelis kartus man meluojančią, ji nesilaikė savo pažadų, tiesiog darė, ką pati nori, o man kalbėjo tai, ką aš noriu girdėti, – piktinosi moteris.

Anot vilnietės, auklėtojos ir direktorės paaiškinimai dėl susidariusios situacijos skyrėsi.

„Kai pasiėmiau vaiką tą dieną, dukra pasakė, kad buvo vakare lauke, aikštelėje prie namo, nors direktorė žadėjo, kad ves vaikus į valstybinio darželio kiemą, kuris yra uždaras ir ji ten yra susitarusi. O, pasirodo, vaikai ėjo į kiemą prie namo, kur yra aukštos čiuožyklos su geležinėmis kopėčiomis, žiemą apsitraukiančios ledu, be jokių atramų ir jokios tvoros aplink kiemą (visa tai buvo mano kriterijai renkantis darželį ir direktorė prižadėjo, kad vaikai visada uždarą kiemą turės). Tada nusprendžiau vaiko nebeleisti į tą darželį, nes nebepasitikėjau direktore, pagavau ją net kelis kartus man meluojančią, ji nesilaikė savo pažadų, tiesiog darė, ką pati nori, o man kalbėjo tai, ką aš noriu girdėti“, – piktinosi moteris.

Mergaitė dar ir susirgo, tad mama net sudvejojo, ar tik vaikas nebus peršalęs per paskutinį pasivaikščiojimą lauke, kai auklėtojos, tyčia ar netyčia, kaip kalbėjo moteris, neprižiūrėjo, ar vaikas tinkamai apsirengęs.

Moters pasipiktinimą sukėlė ir tai, kad pinigų už nelankytas dienas šeimai atgauti nepavyko. Esą direktorė jiems žadėjo, vėliau teisinosi, kad serga buhalterė, o galų gale tiesiog nustojo kelti ragelį. „Sugadino įspūdį apie visus privačius darželius, bijau leisti vaiką į bet kurį iš jų, gal ir ten bus kas nors panašaus, todėl pradėjau dairytis auklės“, – kalbėjo nusivylusi mama.

Viskas pagal sutartį

Aš manau, kad tempti vaikus į lauką netinkamu oru ar tik pasveikusius tikrai negalima. Suprantu mamą, ji turi savo nuostatas, pyksta, bet mes turime atsižvelgti ir į kitus vaikus – juk vaikas atvestas į darželį, ne pas auklę, – sakė T.Oreikienė.

Darželio „Giriniukas“ vadovė Teresa Oreikienė teigė galinti atsakyti į visus mamos priekaištus.

Pinigai, pasak vadovės, neturėjo būti grąžinti, nes tėvai, sumokėdami mėnesinį mokestį, įsipareigoja tiek laiko vienaip ar kitaip darželį lankyti.

„Kiekvienas darželis turi sutartį, kurią pasirašo su tėvais. Abi pusės turi laikytis sutarties sąlygų. Tėvai sumoka už vieną mėnesį, ne už metus ar pusmetį, ir turi pabaigti mėnesį lankyti – ateiti į būrelį, pusdieniui ar visai dienai, mūsų grafikas labai lankstus. Būtent po šiuo sakiniu sutartyje tėvai deda dar vieną parašą, tikrai yra išaiškinama, kad pinigai nebus grąžinami“, – aiškino T.Oreikienė.

Direktorė neslėpė, kad kraustytis iš Kaimelio gatvės darželis buvo priverstas, nes anose patalpose buvo šalta, todėl ieškota kitos vietos, tinkamos vaikams. Jos teigimu, dabar vaikai jau ugdomi kitoje vietoje, nebe daugiabučio bute, tad ši problema visiškai išspręsta. Į lauką vaikai vedami kasdien, du kartus, jeigu oras tinkamas vaikams būti kieme.

„Kai pliaupia lietus, stiprus vėjas, tai net valstybiniuose darželiuose yra atsižvelgiama į orų prognozes ir vaikai nėra vedami. Aš manau, kad tempti vaikus į lauką netinkamu oru ar tik pasveikusius tikrai negalima. Suprantu mamą, ji turi savo nuostatas, pyksta, bet mes turime atsižvelgti ir į kitus vaikus – juk vaikas atvestas į darželį, ne pas auklę“, – sakė T.Oreikienė.

Iš viso „Giriniuko“ darželį lanko apie 10 vaikų, kaip sako vadovė, tai optimalus vaikų skaičius grupėje.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min