Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Psichologijoje save atradęs Viktoras Uspaskichas Rusijoje kuria dvasinį centrą – toks bus ir Lietuvoje

Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas
Šaltinis: 15min
10
A A

Dvasinis vadovas, guru, mokytojas, gydytojas, psichologas ar koučeris? Visi šie pavadinimai sukasi galvoje, apsilankius europarlamentaro ir verslininko Viktoro Uspaskicho knygos „Mano ligos ir priešai – geriausi gyvenimo mokytojai“ pristatymo renginyje. Jame knygos autorius pasakoja savo sėkmės istoriją ir į kairę bei dešinę dalina patarimus visiems, norintiems pasveikti – tiek fiziškai, tiek dvasiškai.

Kad tai pasiektum, nereikia labai daug – pirmiausia, žinoma, perskaityti V.Uspaskicho knygą. Joje – daugybė įvairių sričių informacijos – nuo ezoterikos, psichologijos iki koučingo metodikų. Tačiau, anot knygos autoriaus, visa tai nėra pilstymas iš tuščio į kiaurą. Viską, ką rašo, jis pats patyrė ir išbandė. Todėl dabar drąsiai gali rekomenduoti kitiems. Ką ir daro savo knygos pristatymuose-seminaruose.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas

„Tai – ne politinis renginys“, – net kelis kartus renginyje Garliavos viešojoje bibliotekoje pakartojo V.Uspaskichas, sulaukęs klausimų-prašymų iš publikos grįžti į politiką ir valdžią Lietuvoje. Jis užtikrino, kad į Kauną atvažiavo ne politikuoti.

Visgi visiškai išvengti to jam nepavyko: kalbėdamas apie fizinę žmogaus būseną ir emocinę jis kaip pavyzdį pateikė prof. Vytautą Landsbergį. „Susilenkite, kaip Landsbergis. Ar tokioje būsenoje norisi šypsotis?“ – „nekaltą“ pavyzdį visai salei demonstravo ir kartu „pajusti“ tą būseną kvietė V.Uspaskichas.

Parašyti knygą įkvėpė asmeninė sėkmės istorija

Vis dėlto daugiausia pavyzdžių maždaug 50-čiai Garliavos viešosios bibliotekos salėje susirinkusių žmonių knygos autorius pateikė iš asmeninės patirties. Vaizdingų pavyzdžių netrūko jam pasakojant apie tai, kaip „kažkada anksčiau“ piktnaudžiavo alkoholiu.

„Atsimenu, kada buvau ministru. Kiti (politikai – aut. past.) jau guli, o mes su Brazausku (Algirdu Brazausku – aut. past.) dar „padarydavome“, o ryte į darbą eidavome. Alkoholiku niekada nebuvau, tačiau jaučiau poreikį (išgerti – aut. past.)“, – prisiminimais dalinosi V.Uspaskichas. Pasak jo, tiek su šiuo žalingu potraukiu, tiek su įvairiomis ligomis, kuriuos jį buvo užpuolusios prieš maždaug 7 metus, jis susidorojo pradėjęs domėtis energijos virsmais. Kas tai konkrečiai yra, deja, renginio dalyviai aiškaus atsakymo taip ir neišgirdo, nors būtent apie tai knygos autorius pasakojo beveik tris valandas.

Be pasakojimų apie „vibracinius dažnius, kuriuos reikia pakelti“, V.Uspaskichas pateikė ir konkrečių pavyzdžių, ką daryti, norint išsivaduoti iš priklausomybių arba įveikti vaistais tik apgydomas ligas. Pavyzdžiui, daug metų kankinančią alergiją.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas

Reikia įveikti keturias pakopas: gauti informaciją, analizuoti ją, integruoti į save (pradėti mintimis, kalba, veiksmais ir panašiai keistis), o galiausiai savo žinias perduoti kitiems. Būtent šią pakopą šiuo metu yra įveikęs ir pats V.Uspaskichas – todėl išleido knygą ir rengia nemokamus jos pristatymo renginius. Kitaip tariant – dalinasi informacija ir tuo pačiu ją įtvirtina sau dar kartą.

„Kai jau išsigydėte ar išstūmėte konkrečią problemą, perduokite savo žinias kitiems. Atiduodamas (informaciją – aut. past.) sugebi ją užfiksuoti. Jei neatiduosite, problema sugrįš“, – aiškino V.Uspaskichas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas

Seminaro-knygos pristatymo dalyviams jis pažėrė ir konkrečių patarimų: kada eiti miegoti, kad kūnas pailsėtų ir prabustų sąmoningumas, kaip pažadinti moteriškumą, paaiškino ir tai, jog maudytis reikia būtinai su muilu ir tik ankstyvą rytą: „Nuo 5 val. iki 9 val. yra gėrio laikotarpis, kada prisiima kūnas geros energijos. Nuo 9 val. prasideda kita energija. Dažniausiai tą laiką pramiegame. Todėl sąmoningumas prarandamas“, – sakė knygos autorius.

Savo žiniomis dalintis su visais norintis europarlamentaras neslėpė, kad šiuo metu ši veikla jam pati svarbiausia. Žinias jis sako gilinantis ne tik savarankiškai skaitydamas aktualią literatūrą, bet ir studijuodamas – neįvardijamoje aukštojoje mokykloje jis siekia psichologijos mokslų specialisto diplomo. Anot paties V.Uspaskicho, mokosi „gilios psichologijos“. O knyga – viena iš diplominio darbo sudedamųjų dalių.

Žinių jam esą reikia, nes būtent šioje srityje pradeda vystyti verslą – netrukus Rusijoje ketina atidaryti dvasinį centrą, kuriame teiks daugiafunkcinę pagalbą įvairiais dvasios ir fiziniais negalavimais besiskundžiantiems žmonėms. Panašų norėtų įkurti ir Vilniuje. Vieta jau nusižiūrėta – tereikia gauti Vilniaus savivaldybės leidimą. Jei sostinė tokio objekto nepanorės turėti, V.Uspaskichas dvasinį centrą įkurs Kėdainiuose.

Šiam tikslui jis teigė skiriantis mažiausiai 30 proc. savo pajamų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas

– Kada planuojamas pirmojo centro atidarymas? Kur konkrečiai jis bus? – po knygos pristatymo renginio 15min paklausė V.Uspaskicho.

– Spalio 2 d. Rybinske.

– Kodėl būtent ten?

– Todėl, kad ten bazė yra visa gatava, paruošta techninė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Planas B? Rusijoje Uspaskichų šeima susikūrė naują verslo imperiją

– Kas ten bus, t.y. kokias paslaugas tame centre bus galima gauti?

– Tai yra daugiafunkcinis centras: tai bus lekcijos, konsultacijos, seminarai, jogos pamokos tikros – ne šiaip sau kažkokios mankštos ir visa kita. Bus koučingas – dvasinis, gilios psichologijos koučingas. Bus maistas, tokia mini gamyba tiems, kurie norės ateiti ir jau gauti tą visą paslaugą sveiką ekologišką gyvenimo būdą.

– Ar ten bus taikoma tik jūsų metodika ir asmenine patirtimi išbandyti metodai?

– Mano patirtimi išbandyti dalykai, bet bus ir kiti specialistai, mokytojai.

– Kas jie tokie?

– Geri specialistai, kurie praėję specialius ir didelius mokslus. Bus dar meditacija nuo 5 val. ryto, joga... Žodžiu, centras dirbs ne kaip klubas – kartas nuo karto. Jis dirbs 24 val. per parą.

– Tai ten bus galima atvažiuoti ir gauti visą programą?

– Vaikams bus ne viena programa, moterims, vyrams, šeimoms, programa prieš santuoką...

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas

– Užsiminėte, kad tai pirmasis, bet tikrai ne paskutinis centras...

– Taip.

– ... kad tokį ir Lietuvoje planuojate. Ar jau yra konkretūs planai, kur ir kada jis atsiras?

– Yra ir vieta – Vilniuje. Pažiūrėsim, kaip suderins man Vilniaus savivaldybė. Nesuderins, tai nusispjaunu ir tiek to. Tegul.

– Jeigu ne Vilniuje, tai kur – kokia alternatyva?

– Galbūt Kėdainiuose tada.

– Bet kalbame jau ne apie šiuos metus?

– Ne, ne ne. Šiais metais gal pradėsime. Centras yra tik pavadinimas, todėl kad daug bus tokio turinio (jame – aut. past.). Pavyzdžiui, ten pas mane ir gamyba bus – mini gamyklėlė užšaldyto ir atitirpusio, struktūrizuoto specialiai vandens. Kol kas tik tam centrui, bet jeigu bus paklausa, galėsime plėsti veiklą. Bus ir vandens, prisotinto vodorodu (vandenilio peroksidu – aut. past.) – iš japonų užsakėme aparatą. Tirpstančio vandens aparatas, ko gero, bus pirmas Europoje. Jį mes kartu su konstruktoriais kartu atidirbinėjame.

Specialiai bus kuriama žaliojo maisto linija. Aišku, dabar to maisto pilna. Mes kažkiek paimsime ir iš kitų, kad dviračio neišradinėtume.

Bus organizuojamos ekskursijos po šventąsias vietas, kurios iš tikrųjų energetiškai gali veikti.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas

– Čia tiktai Rusijoje?

– Ne, visame pasaulyje.

– Ar tai nebus prabangos dalykas? Ar galės paprasti žmonės, tokie, kurie lankosi jūsų knygos pristatymuose, atvažiuoti į centrą pasigydyti?

– Gerai, kad uždavėte tokį klausimą. O tai paskui būna spėlionių visokių. Ir čia, ir ten (Rusijoje – aut. past.) lekcijos, seminarai ir konsultacijos bus nemokamos. Už maistą ir kitas papildomas paslaugas reikės mokėti. Mano autorinė programa – dvi dienas gyventi pagal saulėkūros dėsnius – irgi bus nemokama.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas

Nauja veikla veža

– Sakykite, kaip jus pristatyti dabar: esate koučeris, dvasinis vadovas, gydytojas? Kalbėjote apie daug dalykų iš visų šių sričių.

– Matote, kaip aš jais žongliruoju? Todėl, kad pats išmokau, pats parašiau knygą. Niekas man neparašė. Ir asmeninė patirtis. Niekada savęs negalėčiau pavadinti gydytoju. Aš galėčiau save pavadinti nebent gilios psichologijos koučeriu. Aš pats savo metodu tikrai daug problemų išsprendžiau be jokių vaistų.

– Užsiminėte, kad šiuo metu studijuojate psichologiją. Kur jūs studijuojate?

– Kai pabaigsiu, diplomą parodysiu.

– Lietuvoje?

– Ne.

– Bet tai oficiali ir standartinė aukštoji mokykla?

– Taip, aukštoji mokykla. Studijos kaip magistro.

– Kam jums tai – prireikė žinių rašant knygą, sau pačiam ar mokotės dėl diplomo?

– Diplomui knyga nereikalinga. Diplomui reikia kitų dalykų – namų darbus atlikti. Kas dešimt dienų padaryti gilų analitinį darbą. Egzaminams būna 70 klausimų. Paskui vyksta žodinis pristatymas – turi dalyvauti toje psichologinėje diskusijoje. Taip pat tu turi pristatyti projektą – klubą ar kažką tokio, kuris jau veikia. Knygos nėra. Rolikus (videofilmukus – aut. past.) dar darome ir t.t. Žinoma, dar ir kitus rašytinius dalykus.

– Jūsų veiklų sąrašas dabar gana planus: jūs vis dar politikoje, Europos parlamente, pristatinėjate knygą...

– Ne, politikoje aš nebesu. Partijoje nebe. Europos parlamente – taip, esu. Bet aš ten atlieku savo pareigą komitetinę ir tiek. Sąžiningai pasakius, didelės įtakos mes (lietuviai – aut. past.) ten neturime. Kitas dalykas – aš vedu ten ir šitą veiklą. Jau du parlamentarai važiuoja studijuoti taip pat (gilios psichologijos – aut. past.).

Dabartinė mano veikla mane veža, man įdomu, aš noriu suteikti žmonėms galimybę pačiupinėti, pajusti naują gyvenimo skonį. Aš matau, kaip reaguoja – jūs patys matėt – užsikabina. Nors nepolitinis renginys, jie nori dar sėdėti ir diskutuoti.

– Ten, kur jūs studijuojate? O kodėl jūs neįvardinate šios mokyklos? Nenorite, kad žiniasklaida domėtųsi?

– Pas mus aš žinau, kaip domisi. O vėliau pristatinėja kitur mane: „pas mus jis abejotinos reputacijos“. Tai aš nenoriu, kad ten mane taip pristatinėtų. Čia abejotinos, ten – labai geras ir gerbiamas. Nenoriu murzintis.

Dabartinė mano veikla mane veža, man įdomu, aš noriu suteikti žmonėms galimybę pačiupinėti, pajusti naują gyvenimo skonį. Aš matau, kaip reaguoja – jūs patys matėt – užsikabina. Nors nepolitinis renginys, jie nori dar sėdėti ir diskutuoti.

– Pristatydamas knygą važinėjate po visą Lietuvą. Kaip atrodo, ar reikia lietuviams tokių dalykų?

– Reikia. Atėję žmonės pirmą kartą tai „pačiupinėja“. Po tokių susitikimų ieško manęs, padarome konsultaciją, gilų psichologinį koučingą, tada jie pajaučia tikrą naudą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Viktoro Uspaskicho knygos pristatymas

– Bet ar jūs jaučiatės kompetentingas duoti patarimus. Tai atsakomybė: jūs žmonėms patariate, kaip reikėtų jiems gyventi?

– Pats tai išbandžiau ir ta mano veikla tikrai nepablogins jų gyvenimo. Juk čia nėra vaistų. Kada atstatai psichologiškai žmogų, kada jis susibalansuoja ir pajaučia malonumą viduje, koks čia gali būti kenkimas.

Aš sakiau, kaip svarbu dalintis savo patirtimi. Man pavyko susitvarkyti tokias problemas... Pas mane jos buvo nemažos. Visiškai kitaip jautiesi, kai materializmas nuėjo į antrą planą, kada yra kiti tikslai.

– Tapote seneliu, veikiate tai, kas patinka. Ar dar yra, ko jums trūksta iki pilnos laimės?

– Nieko netrūksta. Pas mane dabar beveik toks kaip ir pašaukimas – pasidalinti šitomis žiniomis. Jaučiu tame augimą. Neturiu tikslo paveidmainiauti, pasireklamuoti. Jaučiu augimą savyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min