Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 liepos 1d. 05:49

Rotušės aikštė – be medžių ir paminklų?

„Jei problemos su medžiais nespręsime, tai padarys gamta“, – įsitikinęs Rotušės aikštėje įsikūrusio restorano direktorius R.Mačiulaitis.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Jei problemos su medžiais nespręsime, tai padarys gamta“, – įsitikinęs Rotušės aikštėje įsikūrusio restorano direktorius R.Mačiulaitis.

Didžiausi Rotušės aikštės patrauklumo priešai – paminklai, mašinos ir seni medžiai. Tuo įsitikinę Rotušės aikštės bendruomenės nariai.

„Turime tai, ką paveldėjome: apleistus pastatus, byrančius fasadus, susidėvėjusį grindinį. Be to, turistai, norėdami prieiti prie rotušės, turi įveikti transporto srautą. Fotografuodami čia esančius architektūros paminklus to padaryti negali – vaizdą užstoja peraugę medžiai“, – opiausias, jo nuomone, problemas vardino Rotušės aikštės draugijos narys Kęstutis Ignatavičius.

Draugijos nariams užkliuvo ir chaotiškai išdėstyti mažosios architektūros objektai. „Dabar aikštėje stovi du paminklai, skirti vyskupui Motiejui Valančiui, vienas – Maironiui. Jį būtų galima kelti į Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelį, prie ten jau stovinčio kito paminklo, skirto Maironiui. Kadangi šiuo metu nėra aiškios koncepcijos, kur ir kaip statyti paminklus, Rotušės aikštėje kuriamas chaosas“, – piktinosi Rotušės aikštės dailininkas Augustas Ramonas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno Rotuaės aikatės draugijos narys ir dalininkas Augustas Ramonas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./ Rotušės aikštės dalininkas Augustas Ramonas

Visuomenininkas pasiūlė utopinių idėjų: pavyzdžiui, vietoje Maironio paminklo įrengti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, o Rotušės aikštę išplėsti. Tačiau tokie pasiūlymai paveldosaugininkų buvo sutikti priešiškai. Pasak jų, per kelis amžius susiformavusios Senamiesčio ir aikštės struktūros dėl užgaidų nederėtų keisti.

Trukdo medžiai

Visuomenininkams bei verslininkams akis bado ir keliolika Rotušės aikštėje augančių medžių. Pasak rotušės prieigoje esančio restorano direktoriaus Ričardo Mačiulaičio, nenugenėti aukštaūgiai medžiai kelia grėsmę žmonių saugumui. Todėl verslininkas siūlo juos arba tinkamai prižiūrėti, arba nupjauti.

„Kai kurie jų yra tokios būklės, jog užtektų nedidelio škvalo ir įvyktų nelaimė“, – įsitikinęs R.Mačiulaitis.

Aplinkosaugininkai aiškina, kad pirmiausia reikėtų medžius ištirti, o tik tuomet svarstyti – pjauti juos ar ne. Be to, šie medžiai suteikia Rotušės aikštei išskirtinumo, o karštomis dienomis – ir taip reikalingą pavėsį.

„Labai nesinorėtų, kad Kauno Rotušės aikštė būtų tokia, kaip kitų Europos miestų aikštės – kepinama saulės. Lietuviams reikia medžių. Kitas klausimas jų aukštis. Tačiau apie tai reikia diskutuoti. Gal kai kuriuos ir reikėtų nupjauti, bet jų vietoje iš karto turėtų būti atsodinti kiti“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Per daug mašinų

Rotušės aikštę norima vaduoti ir nuo pernelyg didelio transporto srauto. Tačiau visiškai riboti eismo neketinama – prieš kelerius metus toks sprendimas buvo sukėlęs neigiamas pasekmes: kauniečiai nebeužsukdavo į Senamiestį. Svarstyta ir idėja iš Rotušės aikštės išvaikyti vestuvininkų automobilius.

„Dėl to, ar reikėtų riboti transportą Rotušės aikštėje ir jos prieigose, turi apsispręsti pati Rotušės aikštės bendruomenė. Mūsų sprendimai – tik pasekmė“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min