Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 30d. 18:57

S.Skvernelio susitikime su kauniečiais iš V.Matijošaičio liejosi liaupsės: „Jam nereikia rankos bučiuoti“

Kauniečių susitikimas su Sauliumi Skverneliu
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis ir Visvaldas Matijošaitis

Prezidento posto siekiantis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis toliau keliauja po Lietuvą. Antradienį jis pakvietė į susitikimą kauniečius. Progos pasimatyti su premjeru nepraleido ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, tą patį antradienį S.Skvernelio įvardytas kaip vienas iš trijų kandidatų, galinčių pakeisti jį Vyriausybės vadovo kėdėje. Abu politikai negailėjo liaupsių vienas kitam.

Premjeras S.Skvernelis šįkart į Kauną atvyko kaip asmuo, siekiantis valstybės vadovo posto. Bent jau taip buvo deklaruojama susitikimo kvietime: „Politinė reklama. Bus apmokėta iš S.Skvernelio rinkimų kampanijos sąskaitos“.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), kuriame ir surengtas susitikimas, prieigos antradienio vakarą virto tikru S.Skvernelio rinkiminiu štabu. Vėliavėles, skrajutes, kalendoriukus su premjero atvaizdu dalijo šio kandidato atstovas žiniasklaidai Skirmantas Malinauskas.

Kartu buvo dalijami ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos leidžiamas laikraštis „Už žemę ir žmogų“.

Prie universiteto durų atvykstančio premjero laukė VDU rektorius Juozas Augutis. 15min paklaustas, ar tai reiškia, kad jis pats savo balsą rinkimuose atiduos už S.Skvernelį, rektorius nepanoro atsakyti į šį klausimą atvirai.

„Išsinuomojo VDU salę. Visi kandidatai pas mus važiuoja. Kodėl? Nes turime Politikos mokslų fakultetą. Neagituojame už nieką, tiesiog norime paraginti bendruomenę dalyvauti rinkimuose, balsuoti“, – teigė J.Augutis.

„Kiek būsite, mere?“, – anksčiau už premjerą atvykusio V.Matijošaičio paklausė renginio organizatorių atstovai.

„Iki pat galo“, – patikino V.Matijošaitis, jau anksčiau viešai pareiškęs, kad rinkimuose palaikys S.Skvernelį, kaip tik galės – net judesiu.

O tuo metu Kauno miesto savivaldybėje virė Šančių bendruomenės kuriamos aistros – surengtas paplūdimio projekto Nemuno krantinėje Žemuosiuose Šančiuose pristatymas. Siūlymas upės krantą urbanizuoti bei jame nutiesti gatvę sukėlė dalies vietos gyventojų pasipiktinimą. Savivaldybės salėje, išreikšdami pasipriešinimą valdžios planams, susirinko gausybė miestiečių, tačiau merui svarbiau buvo išgirsti S.Skvernelio rinkiminę kalbą.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis

„Čia gi susitikimas žmonių su valdžia, o ne valdžios su žmonėmis“, – prieš premjerui žengiant į sceną, teigė minią suvaldyti bandęs asmuo.

S.Skverneliui žengiant į VDU salę, nuaidėjo plojimai. Skambėjo jie ir pasirodžiusiam Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui. Vis dėlto, daugiausiai ovacijų sulaukė merų meru S.Skvernelio pavadintas V.Matijošaitis.

Renginys pradėtas nuo reklaminio filmuko, kuriame – dažniausiai girdimi premjero lozungai. Jis susuktas tam, kad S.Skverneliui susitikimų su potencialiais rinkėjais metu nereiktų nuolat kartotis.

„Tapkite savanoriu, prisijunkite prie mūsų komandos“, – paragino premjeras.

Susirinkusiesiems buvo dalijamos anketos, kurias užpildžius galima buvo išreikšti savo norą prisidėti prie S.Skvernelio rinkiminės kampanijos komandos.

V.Matijošaitis: „Nereikia važiuot į Vilnių, kad kažkam pabučiuot žiedą ar ranką. Asmeniškai palaikau, kaip būsimą prezidentą, Saulių Skvernelį“.

Pirmasis į sceną buvo pakviestas V.Matijošaitis.

„Ilgų kalbų nesakau. Pratęs realius darbus daryti. Būnant versle teko bendrauti artimai su trimis premjerais. Vienas važinėdavo į Kauną tik tam, kad jo žmona procedūras kažkokias pasidarytų. Su Sauliumi, atsiprašau, su premjeru Sauliumi, bendraudavome dalykiškai. Visuomet sulaukdavau trumpų atsakymų: „taip“ arba „ne“. Jei „taip“, buvo numatoma, kas ką darys. Už tai pokyčiai mieste ir vyksta. Nereikia važiuot į Vilnių, kad kažkam pabučiuot žiedą ar ranką. Asmeniškai palaikau, kaip būsimą prezidentą, Saulių Skvernelį“, – kalbėjo V.Matijošaitis.

Tuomet atėjo metas ilgam S.Skvernelio monologui.

„Koks tokių susitikimų su jumis tikslas? Noriu, kad mane pažintumėte kaip žmogų. Ne kaip pareigybę. Aš, kaip ir jūs, gyvenu tą patį gyvenimą. Einu į tas pačias parduotuves. Lankausi muzikiniame teatre. Einu į krepšinį, kur išgeriu alaus. Būna ir taip. Turite galimybę gyvai pačiupinėti mane, patampyti už skvernų. Parduotuvėje priėję žmonės nustemba: „Gyvas“. Gyvas. Džiaugiuosi, kad dar gyvas. Nors gal dėl to kai kas nusivylę.

Sako, kad „per televizorių“ atrodau storesnis. Paaugo pilvas nuo darbo. Nuo jūsų skiriuosi tik tais vyrais, saugančiais mane. Mielai važinėčiausi be apsaugos, bet negaliu įstatymiškai to padaryti. Labai mėgau vairuoti, o dabar net baugu būtų sėsti prie vairo, nes dingsta įgūdžiai“, – bandė pokštauti premjeras.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kauniečių susitikimas su Sauliumi Skverneliu
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kauniečių susitikimas su Sauliumi Skverneliu

„Pačiupinėkit ir mane. Ne tik Saulių Skvernelį. Prieš 2,5 metų Seimo dauguma pasirinko savo žmogų. Pasakė, kad jis bus mūsų lyderis. Ir jį matome čia, scenoje. Aš čia esu, nes S.Skvernelis yra drauge. Linkiu visiems teisingo pasirinkimo rinkimuose. Už Saulių Skvernelį“, – liaupsių premjerui taip pat negailėjo V.Pranckietis, patikinęs, kad jaučiasi premjero lyderystė užsienio bei šalies saugumo politikos klausimais – tai, neva, išdavė kandidatų į prezidentus debatai.

Pasisakė S.Skvernelis ir dėl Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubui galiausiai išmokėtos seniai žadėtos premijos už prieš du dešimtmečius iškovotą „Eurolygos“ čempionų titulą.

„Man tai yra skaudu. Kad sieja premijos išmokėjimą su rinkimais. „Žalgiris“ – mano vaikystės, jaunystės, dabarties ir senatvės komanda. Visad viską dariau, kad būtų geriau jai. Kai vienas kaunietis norėjo užkalti Kauno sporto halės duris, pirkau paramos sertifikatą. 1000 litų tai komandai paaukojau. Net ir būdamas ministru pirmininku, žiūrėdamas rungtynes arenoje, aš perku bilietą. Nes tai viena iš pagrindinių komandos biudžeto dalių. Tiesa, į paskutines kelias rungtynes negavau bilietų – greitai iššlavė“, – teigė S.Skvernelis.

Atėjo laikas klausimams. Sulaukė premjeras provokuojančio klausimo: „Kuo Lietuvai nusipelnė Gitanas Nausėda“?

Įsivyravo ilga pauzė.

„Nėra nei praeities, nei dabarties. Idėjų gerų gali daug kas turėti. Ir aš turiu. Bet kaip jas įgyvendinti? Matau didelę drąsą, neturint jokios patirties, nežinant, kaip valstybė valdoma, kaip dirba biurokratinis aparatas. Ar nebus jis atstovas verslo, kuris stambus šalyje?“, – apie konkurentą rinkimuose į prezidentus atsakė S.Skvernelis.

Susirinkusiems žmonėms rūpėjo tai, ką premjeras mano įvairiausiais klausimais – nuo šiukšlių deginimo gamyklos iki vis augančių įsipareigojimų NATO.

„Mes 2,5 proc. neskiriame NATO. Dabar skiriame 2 proc., bet ne NATO, o savo šalies kariuomenei. Prieš 10 metų šalies gynybai Lietuva skyrė 0,7 proc. Mes turėjome 30 proc. sukomplektuotus mūsų dalinius. Turėjome labdaringą ginkluotę, kuri buvo pagamintą 1947 ar 1949 metais, turėjome imitaciją, kad turime šalyje kariuomenę. Reikia padėkoti šalies prezidentei už valią ir tuometinės Vyriausybės pozicijos paspaudimą, kad turime save ginti pirmiausiai mes patys. Jeigu nebūtų to dešimtmečio...

Dabar ištaisysime tą klaidą, kuri buvo padaryta. Kad mūsų kariuomenė būtų pajėgi mus apginti. Ne NATO mus apgins. Turime savo gynybos planus, turime tvirtą, besimodernizuojančią kariuomenę. 70 proc. pinigų, skirtų krašto apsaugai, lieka čia šalyje. Mes mokame kariams atlyginimus, gauname iš jų mokesčius. Pinigai niekur neišeina. 30 proc. iškeliauja, nes negalime patys pasigaminti karinės technikos. Į tai reikia investuoti. Dukart buvau susitikęs su NATO generaliniu sekretoriumi. Sakė, kad Lietuva yra pavyzdys kitoms šalims“, – paaiškino S.Skvernelis.

Pažadėjo jis kelti klausimą ir dėl neteisėtų kalinimų Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

21:38
00:33
00:52

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Parašykite atsiliepimą apie 15min