Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 3d. 08:12 , Atnaujinta: 2021 rugpjūčio 3d. 10:58

Šaltiniai: naktį į Baltarusiją grąžintos pirmosios migrantų grupės

Lietuvos pasienio pareigūnai antradienio naktį sulaikė ir grąžino keliasdešimt neteisėtai sieną kirtusių migrantų atgal į Baltarusiją. 15min šaltinių teigimu, tokių atvejų buvo Švenčionių, Šalčininkų, Ignalinos rajonuose. Kai kuriais atvejais pasieniečiams talkino karo policija, buvo pasitelkti kinologai su šunimis. Vidaus reikalų ministerija savo ruožtu skelbia turinti įrodymų, kad migrantams kirsti Lietuvos sieną padeda Baltarusijos pareigūnai.

Lietuvos pasieniečiai blokuoti pažeidimo rajonus ir nebepriimti migrantų ėmė vidaus reikalų ministrei pirmadienio vakarą paskelbus įsakymą. Pagal jį pareigūnams pavesta neįsileisti į Lietuvos teritoriją asmenų, ketinančių kirsti sieną neteisėtose vietose.

Pirmasis toks atvejis įvyko Švenčionių pasienio užkardoje, kur kameroms užfiksavus migrantų grupę pareigūnai sulaikė daugiau kaip 10 migrantų. Talkinant kariams jie buvo nugabenti iki sienos ženklo ir grąžinti į Baltarusiją.

Ties Padvarionių užkarda panaudojant kinologą su tarnybiniu šunimi taip pat buvo grąžinta grupė asmenų, jie kurį laiką liko sėdėti Baltarusijos pusėje ant tiltelio. Dar keli sulaikyti migrantai grįžo į Baltarusiją ties Puškų pasienio užkarda.

Tai 15min patvirtino ir VSAT Komunikacijos skyriaus vedėjas Rokas Pukinskas.

„Iš principo situacija yra tokia: jūs skaitėte pranešimą, ką paskelbė Vidaus reikalų ministerija (VRM), tai tas nukreipimas žmonių bet kokiu atveju yra į pasienio kontrolės punktus. Jie bet kokiu atveju nukreipiami į pasienio kontrolės punktus“, – teigė R.Pukinskas.

Daugiau informacijos VSAT žada kiek vėliau.

Vidaus reikalų ministerija feisbuke išplatino vaizdo įrašą, kuris, VRM teigimu, įrodo Baltarusijos pareigūnų dalyvavimą nukreipiant migrantus į Lietuvą.

„Turime įrodymų, kad Baltarusijos pareigūnai dalyvauja neteisėtos migracijos organizavime.

Sekmadienį Šalčininkų rajone iš operacijoje dalyvaujančio FRONTEX sraigtasparnio užfiksuota neteisėta migrantų grupė, kurią lydi žinybinis automobilis ir jame esantys asmenys. Tokio modelio transporto priemones naudoja Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto pareigūnai“, – teigia VRM.

15min duomenimis, kaip pasakoja patys migrantai, yra buvę situacijų, kai einančius Lietuvos sienos link migrantus sustabdę Baltarusijos pareigūnai pareikalauja pinigų ir už juos arba palydi iki Lietuvos sienos, arba tiesiog paleidžia eiti juos toliau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vaizdai iš migrantų telefonų: kaip kertama Lietuvos siena

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė įsakymą dėl griežtesnės tvarkos paskelbė pirmadienio vakarą, reaguojant į sparčiai augantį migrantų srautą. Iki tol visi sulaikomi migrantai būdavo apgyvendinami, kol svarstomi jų prieglobsčio prašymai. Pagal įsakymą, pavesta migrantus nukreipti į artimiausią veikiantį tarptautinį pasienio kontrolės punktą ar diplomatinę atstovybę. Dauguma atvykstančių migrantų yra irakiečiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu 15MAX

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

32:09

Video

25:20
03:28
34:08

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min