Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 27d. 08:19 , Atnaujinta: 2020 vasario 27d. 12:04

Santaros klinikose atšaukiamos planinės operacijos, uždrausta lankyti ligonius, griežtinti karantiną svarsto ir kitos ligoninės

Santaros klinikų infekcinių ligų korpusas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Santaros klinikų infekcinių ligų korpusas

Trečiadienį sušauktame Santaros klinikų Ekstremalių situacijų valdymo grupės posėdyje nutarta pradėti taikyti ekstremalios situacijos valdymo priemones. Dėl to bus ribojamos planinės operacijos ir hospitalizacijos, uždrausta lankyti ligonius. Griežtinti karantiną svarsto ir Kauno klinikinė ligoninė, šiuo metu paskelbusi karantiną dėl gripo.

Santaros klinikos savo tinklalapyje paskelbė imančios taikyti tokias rekomendacijas:

  • Riboti planines pacientų hospitalizacijas ir planines chirurgines operacijas visuose ligoninės padaliniuose, išskyrus atvejus, kai pacientui gyvybiškai būtinas tęstinis stacionarinis gydymas ir atvejus, kai planuotos paslaugos nesuteikimo atveju prognozuojamas gyvybei pavojingas sveikatos būklės pablogėjimas bei reabilitacinį gydymą.
  • Drausti hospitalizuotų pacientų lankymą visuose ligoninių padaliniuose.
  • Atšaukti planuotas sveikatos priežiūros specialistų konferencijas, kvalifikacijos kėlimo kursus ir kiti masinius renginius ligoninės patalpose.

Ligoninė primena, kad į Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių pacientai, kuriems įtariamas koronavirusas COVID-19, atvyksta greitosios medicinos pagalbos automobiliais, lydimi sveikatos priežiūros specialistų arba atvyksta patys.

Kauno klinikinėje ligoninėje svarstoma griežtinti karantiną

Kauno klinikinės ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas 15min ketvirtadienį nurodė, kad dėl koronaviruso gyventojų antplūdžio nėra. Daugiausia sunerimusieji skambina, o tuomet būna pakonsultuojami ir dažniausiai paaiškėja, kad priežasčių jaudintis nėra.

Karantinas ligoninėje paskelbtas dar vasario pradžioje, tačiau tai padaryta ne dėl koronaviruso, o dėl gripo. Ketvirtadienį, pasak S.Tvirbuto, svarstoma karantino sąlygas griežtinti ir drausti pacientų lankymo tvarką.

S.Tvirbuto teigimu, pacientų, kuriems įtariamas koronavirusas, nėra gausu. Jo teigimu, visi pacientai, kuriems įtariamas koronavirusas, izoliuojami ir guldomi į ligoninę tol, kol gaunami tyrimo rezultatai, jei šį nutariama atlikti.

„Paprastai tai trunka apie septynias valandas, nors vežame mėginius į Vilnių“, – aiškino S.Tvirbutas.

Respublikinė Panevėžio ligoninė kol kas papildomų atsargumo priemonių netaiko, BNS nurodė ligoninės atstovai.

Su Klaipėdos universitetine ligonine, turinčia Infekcinių ligų skyrių, BNS ketvirtadienį nepavyko susisiekti.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika taip pat sako, kad įstaiga papildomų saugumo priemonių dar nesiėmė, nors po ketvirtadienį Vilniuje vykstančio Valstybės ekstremaliųjų situacijų centro posėdžio gali sugriežtinti ligonių lankymą. Anot jo, ligoninė visiškai pasiruošusi priimti pacientus su koronavirusu, jei to reikėtų.

Santaros klinikos skundžiasi tyrimų trukme

Plečiantis susirgusiųjų koronavirusu geografijai ir galvojant apie Lietuvos piliečių sveikatą bei saugumą, Santaros klinikų administracija pirmadienio vakarą priėmė sprendimą laikinai pristabdyti Tuberkuliozės skyriaus perkėlimą į naująjį Infekcinių ligų korpusą ir šias patalpas panaudoti koronaviruso sukeltai situacijai valdyti.

Šiame skyriuje yra 100 lovų, 4 reanimacijos – intensyviosios priežiūros lovos, visa būtina įranga, mobilus rentgeno aparatas. Skyriuje įrengta visus reikalavimus atitinkanti vėdinimo sistema, kuri apsaugo nuo viruso plitimo patalpose. Anot Santaros klinikų medikų, drąsiai galima teigti, jog Infekcinių ligų korpusas šiuo metu yra vienas moderniausių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

„Jau ne pirmą savaitę mūsų kolektyvas susiduria su visam pasauliui tekusiu iššūkiu – turime labai greitai įvertinti besikreipiančių pacientų klinikinius simptomus bei epidemiologinę informaciją ir suteikti reikiamą pagalbą pagal situaciją. Šiuo metu pacientai, kuriems įtariamas koronavirusas, COVID-2019 siunčiami į atskirą Infekcinių ligų sparną, kad neturėtų kontakto su kitais sergančiaisiais užkrečiamomis ligomis.

Apgailestaujame, jog anksčiau mūsų pacientams yra tekę tyrimų rezultatų laukti ne maksimaliai komfortabiliomis sąlygomis. Prašome suprasti, kad jog visomis įmanomomis priemonės atskiriame vienus pacientus nuo kitų, net jeigu kartais tenka patirti nepatogumų. Visa tai daroma dėl pacientų saugumo.

Šis procesas gali užtrukti iki 12 val. Ilgiausiai laukiame specifinių tyrimų dėl COVID-19 rezultatų.

Suprantame, jog dažnam pacientui laukti atsakymo ilgu, tačiau šis procesas gali užtrukti iki 12 val. Ilgiausiai laukiame specifinių tyrimų dėl COVID-19 rezultatų, nors pagal situaciją ir simptomus atliekame ir bendrus kraujo tyrimus, rentgenologinį tyrimą ir kitus“, – apie teikiamą pagalbą ir medikų darbo sąlygas kalba Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjas Linas Svetikas.

Anot Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovės prof. Ligitos Jančorienės, iki šiol iš visos gausos besikreipusiųjų dėl koronaviruso 2019-nCov, vos keliems buvo nustatytas sezoninis gripas, keletas hospitalizuoti dėl kitų infekcinių ligų, tačiau didžioji dauguma – išleista namo su rekomendacijomis, kaip pasirūpinti savo sveikata.

Kasdien sulaukia 5-6 vaikų, sunerimusių dėl viruso

Vaikai, atvežti į VUL Santaros klinikas dėl įtariamų infekcijų pakliūva į Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos poskyrį, esantį Pediatrijos korpuse, Santariškių g. 4. Pastarosiomis dienomis Priėmimo-skubios pagalbos poskyryje apsilanko po 5-6 vaikus, kuriems paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronoviruso infekcijos ir siunčiamas į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją ištirti. Kol kas visi atsakymai buvo neigiami.

Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėjos dr. Ingos Ivaškevičienės teigimu, Vaikų ligoninės medicinos personalas yra tinkamai pasirengęs sutikti, diagnozuoti, simptomiškai gydyti naujuoju koronovirusu apsikrėtusius pacientus, šiuo metu yra apsirūpinęs reikalingomis apsaugos priemonėmis, tačiau atitinkamas pasirengimas nereiškia, kad į ligoninę reikia vežti vaikus vien tam, kad prevenciškai medikai patvirtintų, kad vaikas nėra apsikrėtęs šiuo virusu.

Jeigu grįžęs su šeima iš kelionės vaikas jaučiasi gerai, nekarščiuoja, neturi jokių ligos simptomų, į ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių vykti nereikia.

Pasak vaikų ligų gydytojos dr. Ingos Ivaškevičienės, statistika rodo, kad naujojo koronoviruso sukelta infekcija pavojingiausia vyresnio amžiaus, lėtinių ligų turintiems žmonėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:25
02:13
01:11

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min