Tačiau, anot S.Skvernelio, Lietuva pritartų „legalaus migracijos kelio atidarymui“.
„Mes, matyt, nepritarsime arba siūlysime nepritarti nuolatinio mechanizmo įtvirtinimui, tikrai mums kelia abejonių, kad toks nuolatinis mechanizmas turi būti, tačiau, jeigu prasidės teisėkūrinė procedūra per Europos Parlamentą ir Komisiją, tai kelias yra pakankamai ilgas ir jisai bet kokiu atveju demokratiniu būdu gali būti ir priimtas“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ministras.
Anot jo, užuot plėtus galimybes atvykti pabėgėliams, reikia aiškiai sureglamentuoti legalų patekimą į Europos Sąjungą.
„Legalaus migracijos kelio atidarymas, sukūrimas bendrų taisyklių, jis tikrai yra reikalingas. Mes galbūt mažiau šiandien tą jaučiame, bet kitos šalys jaučia ir darbo jėgos reikalingą poreikį, iš atitinkamų specialistų, tai tos taisyklės turi būti nustatytos, kaip galima legaliai, kokiu būdu atsidurti Europos Sąjungos erdvėje“, – aiškino ministras.
S.Skvernelis taip pat atkreipė dėmesį, kad migracijos procesus padėtų sureguliuoti saugių šalių, kurios iš tiesų yra saugios jų gyventojams, įvardijimas.
„Tai labai svarbu, nes automatiškai valstybei tapus saugia kilmės šalimi, 99 proc. visų pabėgėlių prašymų yra netenkinami ir jie nagrinėjami pagreitintu supaprastintu būdu“, – aiškino ministras.