Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 19d. 13:11 , atnaujinta: 2015 kovo 19d. 15:31

„Tvarkiečio“ Rimo Antano Ručio neliečiamybę sergėti ėmėsi Lenkų rinkimų akcija

Antanas Ručys
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Antanas Ručys

Ketvirtadienį Seimas turi priimti sprendimą dėl kyšininkavimu įtariamo partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovo, Seimo nario Rimo Antano Ručio teisinės neliečiamybės atėmimo. Tačiau rytiniame posėdyje šio klausimo pradėti svarstyti nepavyko, nes pertraukos paprašė Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos frakcija, o po pietų pertraukos paprašė ir Liberalų sąjūdis.

Lenkų rinkimų akcijos frakcijos atstovas Jaroslavas Narkevičius rytiniame posėdyje nurodė, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovams Seime reikia pertraukos šio klausimo svarstyme, kad iki galo įsigilintų į problemą.

„Frakcijos vardu mes prašome padaryti pertrauką iki kito posėdžio. Mes turime klausimų, kuriuos per valandą ketiname išsiaiškinti, ir nuo to priklausys mūsų balsavimas“, – sakė J.Narkevičius.

15min.lt jis patikslino, kad per pertrauką frakcija ketina išsiaiškinti, kodėl jų frakcijos atstovas laikinojoje Seimo komisijoje nusprendė, kad byloje yra politinių motyvų ir nubalsavo už siūlymą R.A.Ručio neliečiamybę saugoti.

Mes turime klausimų, kuriuos per valandą ketiname išsiaiškinti, ir nuo to priklausys mūsų balsavimas, – sakė J.Narkevičius.

Už tai, kad pertrauka būtų skelbiama, balsavo 46 Seimo nariai – „darbiečiai“, „tvarkiečiai“, LLRA atstovai, du socialdemokratai – Mindaugas Bastys ir Vytautas Saulis – ir trys mišrios Seimo narių grupės nariai.

Lėmė balsų aritmetika

Prie R.A.Ručio teisinės neliečiamybės klausimo Seimas turėjo grįžti 15 val. Tačiau ir tuomet panaikinti R.A.Ručio neliečiamybės atimti nepavyko.

Pertraukos šįkart paprašė iškart dvi frakcijos – Liberalų sąjūdžio ir Lenkų rinkimų akcijos. Liberalai prašė pertrauką daryti iki kito posėdžio, o LLRA atstovai – tik valandos. Seimas palaikė Liberalų sąjūdžio siūlymą ir perkėlė R.A.Ručio teisinės neliečiamybės atėmimo procedūrą į kitą Seimo posėdį.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis 15min.lt paaiškino, kad pertraukos paprašė ne dėl to, kad R.A.Ručys toliau džiaugtųsi neliečiamybe.

Anot jo, liberalai, socialdemokratai ir konservatoriai buvo suderinę maksimalų savo frakcijų atstovų dalyvavimą rytiniame posėdyje ir būtiną 71 balsą „tvarkiečio“ neliečiamybei atimti.

Tačiau Lenkų rinkimų akcijai priešpiet netikėtai paprašius pertraukos, pastebėta, kad vakariniame posėdyje neliečiamybei atimti balsų gali nebepakakti.

„Todėl paprašėme pertraukos iki kito posėdžio“, – paaiškino E.Masiulis.

Tuo tarpu Lenkų rinkimų akcija prašė tik valandos pertraukos, kad balsavimas vyktų dar ketvirtadienį ir liktų didelė galimybė „tvarkiečio“ neliečiamybę išsaugoti.

Komisija siūlo neliečiamybę saugoti

Anksčiau, ar Seimo laikinosios komisijos priimtas sprendimas dėl R.A.Ručio buvo teisėtas nesugebėjo Seimo Etikos ir procedūrų komisija, į kurią kreipėsi į balsavimą nepakviestas komisijos narys konservatorius Stasys Šedbaras. Etikos ir procedūrų komisija sprendimo nepriėmė, nes jos posėdį ignoravo daugelis valdančiosios koalicijos atstovų, tarp jų – ir socialdemokratas Andrius Palionis, kurio balsas buvo lemiamas E.A.Ručio likimą sprendusioje laikinojoje komisijoje.

Ši komisija penktadienį nutarė, kad Seimas turėtų saugoti „tvarkiečio“ imunitetą. Komisijos pirmininkas Kęstutis Daukšys paaiškino, kad toks sprendimas priimtas byloje įžvelgus politinių motyvų.

Šiuo metu „tvarkiečių“ prekybos poveikiu byloje jau yra dešimt įtariamųjų, apklaustas buvo ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Rolandas Paksas. Dviem politikams – R.A.Ručiui ir buvusiam vidaus reikalų ministrui Dailiui Barakauskui suteiktas specialaus liudytojo statusas. Šis statusas reiškia, kad ateityje jie gali tapti įtariamaisiais.

R.A.Ručiui įtarimus prokurorai pasirengę pareikšti iškart po to, kai Seimas panaikins jo teisinį imunitetą.

Prokurorai įtaria, kad tuometis partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingasis sekretorius, dabartinis Seimo narys R.A.Ručys, 2013 m. veikdamas grupėje su Ervinu Raistenskiu ir Algimantu Juocevičiumi ir prodiuseriu Rolandu Skaisgiriu sukūrė korupcinę schemą, kaip išreklamuoti partiją „Tvarka ir teisingumas“ ir jos pirmininką Rolandą Paksą, o už reklamą atsilyginti per Vidaus reikalų ministerijos organizuojamus viešuosius pirkimus.

Pats R.A.Ručys kaltę neigia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min