Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seriale „Moterų alėja“ intrigų netrūks (nuotraukos)

Serialo "Moterų alėja" pristatymo akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Serialo „Moterų alėja" pristatymui pagrindinių aktorių stiliumi pasirūpino Kęstutis Rimdžius.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Moterų alėja“ bus ne iš tų serialų, kurių kelias serijas praleidęs mažai ką prarasi. Veiksmas čia keisis nuolat, todėl pradėjęs žiūrėti nedrįsi net vieną vakarą neįsijungti televizoriaus“, – pristatydami nuo rudens per LNK rodomą serialą „Moterų alėja“ juokavo jo kūrėjai.

Beveik pusmetį įvairiose Kauno vietose filmuotose 64 serijose žiūrovai išvys komiškai dramatišką istoriją. Pagrindinis herojus – 40-metis prodiuseris Mikas Katulis, kurį įkūnija Dainius Svobonas, gyvena apsuptas būrio moterų: meilės intrigoms vis dar neabejingos motinos (Olita Dautartaitė), buvusios žmonos (Daiva Rudokaitė), dukros (Gabrielė Martirosianaitė), dviejų meilužių (Lina Kaladytė ir Asta Steponavičiūtė), sesers (Kristina Tunaitytė). Visas su jomis ir kitais serialo herojais susijusias peripetijas diktavo scenaristų trijulė – serialuose ir vaidinęs, ir juos kūręs aktorius bei režisierius Alvydas Šlepikas, žurnalistė Laisvė Radzevičienė, bardas ir žurnalistas Domantas Razauskas, idėjomis papildė serialo prodiuseris Rolandas Skaisgirys.Serialo centrinė istorija – prodiuserio Miko gyvevimas ir ieškojimas savęs, sprendžiant šalia esančių moterų problemas.

„Serialą kūrė būrys talentingų žmonių, sugebėjusių į krūvą surinkti ne mažiau talentingus aktorius. Dauguma jų gerai pažįstami teatro žiūrovams, tačiau plačiajai visuomenei – nelabai. Bet po šito serialo pamatysite, kaip panos užpuls Miką vaidinantį D.Svoboną ir kitus vyriškius“, – prognozavo režisierius Viktoras Valašinas.

Ekrane – debiutantai ir scenos senjorai

Pasak režisieriaus, smagiausia buvo į dienos šviesą ištraukti nepelnytai pamirštus senosios kartos aktorius. „Pavyzdžiui, Miko mamą vaidinanti Olita Dautartaitė. Ji žinoma kaip skaitovė, dramos teatrų aktorė, tačiau puikiai vaidina ir seriale. Tiesa, amžius, intensyvus darbas ir karštis daro savo – šeštadienį befilmuojant ji išvirto iš kojų. Teko kviesti greitąją. Bet dabar, regis, jai viskas gerai“, – sakė V.Valašinas.

Serialo kūrėjų nuotr./Scena Laisvės alėjoje
Serialo kūrėjų nuotr./Scena Laisvės alėjoje

Pasakodamas apie kūrybinę dirbtuvę, režisierius neslėpė, jog buvo visko: ir debiutantų ašarų, ir pusiau rimtų ginčų su scenos profesionalais. „Pavyzdžiui, Antanas Žekas į filmavimus ateidavo ne tik išmokęs scenarijuje numatytą tekstą, bet ir savo sakinių prirašęs. Aš jam sakiau, kad vargu ar montuotojai paliks viską, tačiau jam buvo nė motais“, – juokėsi V.Valašinas.

Seriale netrūks ir televizijos serialų debiutantų. Epizodinius vaidmenis sukūrė Kauno bohemos siela vadinamas poetas Gintaras Patackas, Kauno ponia Eglija Vaitkevičė, visuomenės veikėjas Gediminas Juodeika ir kiti. O titulo „Mis Lietuva 2008“ laimėtoja G.Martirosianaitė įkūnys vieną pagrindinių vaidmenų – maištingą paauglę. „Ačiū režisieriui ir visiems kitiems už galimybę išbandyti save. Nors ateities nesieju su vaidyba, buvo labai smagu dirbti tokioje komandoje“, – dėkojo 18-metė kaunietė. Šiemet mokyklą baigusi mergina sakė, kad derinti filmavimą ir abitūros egzaminus nebuvo sunku:  „Gavau aukščiausius įvertinimus, tai, kaip matote, viskas puikiai pavyko.“

Dauguma aktorių – kauniečiai

Dauguma seriale vaidinančių aktorių – kauniečiai, dirbantys įvairiuose miesto teatruose. Iki šiol tik nedaugelis jų turėjo galimybę filmuotis serialuose, nes beveik visi jie būdavo kuriami Vilniuje.

Serialo kūrėjų nuotr./E.Stancikas ir pagrindinio herojaus buvusią žmoną Jolantą vaidinanti Daiva Rudokaitė
Serialo kūrėjų nuotr./E.Stancikas ir D.Rudokaitė

Naujajame seriale bus galima išvysti Kauno valstybinio dramos teatro direktorių ir aktorių Egidijų Stanciką, kuris, pasak režisieriaus, „bus visai ne toks, kokį visi įpratę matyti – ne toks valdingas“. Seriale debiutuos ir teatro pasaulyje gerai pažįstama Kauno mažojo teatro aktorė Asta Steponavičiūtė. Seksualią vilioklę vaidinsianti moteris sakė truputį bijanti aplinkinių reakcijos. „Artimieji mane pažįsta, todėl žino, kad aš ir herojė visai nepanašios. Tačiau žiūrovai gali pradėti tapatinti mane ir Jolitą iš „Moterų alėjos“. To nelabai noriu. Nes ten tikrai nesu aš“,  – kalbėjo aktorė.

Nenaudingas miestui?

Įvairiose Kauno vietose kurto serialo autoriai ir miesto valdžia teigė, jog jis padės populiarinti Kauną, pagerins jo įvaizdį. Nors serijų pradžioje dažnai švysčioja įvairūs laikinosios sostinės simboliai, pats serialas vargiai atliks jam siūlomą misiją. Iš neilgo pristatomojo filmuko matyti, kad daugiausia veiksmo nufilmuota uždarose patalpose, kuriose nesimato, Kaune jos ar kitame mieste.

Serialo kūrėjų nuotr./Serialo filmavimo akimirka
Serialo kūrėjų nuotr./Serialo filmavimo akimirka

Dar mažiau naudingas teigiamo įvaizdžio požiūriu atrodo serialo garso takelis, kurio autorius –  Marijonas Mikutavičius. Visiems į galvas įsikertančiame priedainyje skamba dviprasmiškas tekstas: „Mano mieste vagys ir kunigai. Mano mieste – meilė ir pinigai. Mano mieste ramybės nėra, ramybės nėra. Mano mieste dar gyvi angelai, mano mieste būna lengvai. Mano mieste Dievas yra, Dievas yra.“

Serialo pristatyme dalyvavęs atostogaujantis Kauno meras Andrius Kupčinskas nesureikšmino matytų vaizdų ir išgirsto teksto. „Manau, kad serialas daugeliui žmonių primins Kauną, čia jaunystėje lankytas vietas. O pats serialas yra toks, koks ir turi būti – su moterimis ir intrigomis“,  – sakė miesto vadovas.

Akimirkas iš serialo filmavimo ir pristatymo galima išvysti fotogalerijose čia ir čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min