Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 7d. 15:46

Skandalingą Širvintų ūkį apžiūrėję veterinarai pasibjaurėjo: šunys keliauja pas naujus šeimininkus

Pirmadienį į Širvintose esančią, kaip įtariama, nelegalią gyvūnų veisyklą atvykę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nustatė, kad augintiniai laikyti žiauriomis sąlygomis – tikėtina, turi blusų, nežinia, ar buvo vakcinuoti, šunims karpytos ausys. Vizito metu buvo nuspręsta konfiskuoti šunis ir juos perduoti globos įstaigoms. Gyvūnų savininkas Algis Ušackas neigia netinkamai elgęsis su augintiniais.

Pirmadienį ryte į Širvintose esantį ūkį atvyko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai iš Vilniaus. Po kelias valandas trukusios apžiūros tarnybos atstovai konstatavo, kad gyvūnų laikymo sąlygos yra nedovanotinos.

„Mes nustatėme, kad tai yra žiaurus elgesys su gyvūnais ir jie bus paimti. Laikinai globai paims savivaldybė. Šeimininkui bus taikomos nuobaudos. Kokio dydžio? Spręsim. <...>. Nelabai kokia [būklė]. Yra apleisti, matomai ir blusų, ir utėlių turi būti. Dėl vakcinacijos neaišku, veisimo. Ir ausys apkarpytos, kas yra neleistina“, – sakė Leonardas Šmaukšta, VMVT Vilniaus departamento atstovas.

Jis taip pat pažymėjo, kad šios vietos veislynu vadinti negalima – esą tai šunų laikymo vieta.

Gyvūnus taip pat apžiūrėjusi nepriklausoma veterinarijos specialistė Gintarė Mockienė sakė, kad pamatyti vaizdai ją šokiravo.

„Laikymo sąlygos, kai yra du didžiuliai šunys, o voljere yra viena būda, vidutiniam šuniui skirta. Matosi, kad šunys yra primaitinti tik dabar, nes pilvai išsipūtę, o šiaip kaulai matosi. Vaizdas tikrai tragiškas“, – pažymėjo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gyvūnų gynėjų dėmesio sulaukusi veisykla Širvintose
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gyvūnų gynėjų dėmesio sulaukusi veisykla Širvintose

Bendraujant su prie ūkio budėjusiais savanoriais paaiškėjo ir daugiau detalių, kaip čia galimai buvo laikomi gyvūnai: esą išbadėjęs žirgas puldavo ėsti šuns ėdalą, tvartuose laikoma karvės galva, teritorijoje rasta nudirta, panašu, šuns, oda, pirmadienio rytą maiše rasti keli negyvi mažyčiai šuniukai. Savanoriai šią vietą praminė skerdykla.

Savanorės Olivijos nuotr./Karvės galva dubenyje
Savanorės Olivijos nuotr./Karvės galva dubenyje

Dalį šių istorijų ūkio šeimininkas Algis Ušackas neigia. Iš pradžių nuo komentarų susilaikęs, vėliau ūkininkas kiek prabilo: savo kaltės nepripažįsta nė per nago juodymą.

„Ne mano šuniukai, ne mano teritorijoje ir nežinau, tegu nustato ekspertai, ar ten dar šuniukai. Ten kaimynas triušius muša. Karvės galva? Pjaunam ir duodam šunims valgyti, kas lieka nuo karvės. Kaulai? Nuo karvės lieka ir kaulų, ne vien karvė su mėsa“, — pažymėjo A.Ušackas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gyvūnų gynėjų dėmesio sulaukusi veisykla Širvintose
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gyvūnų gynėjų dėmesio sulaukusi veisykla Širvintose

Pirmadienio popietę paaiškėjo, kad veislyno gyvūnai yra konfiskuojami, perduodami savivaldybės žinion. Ši šiuo metu rengia bendradarbiavimo sutartis su nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios galėtų perimti gyvūnus globai. Kol kas aišku, kad iš šeimininko bus atimti 12 didelių ir 7 maži šunys. Liudininkų teigimu, šeimininkas kartu laiko ir arklius. Koks bus jų likimas, dar yra sprendžiama, pažymėjo Širvintų rajono savivaldybė.

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

14:27
01:21
01:35

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min