Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 17:49

Skiepijimams COVID-19 vakcina Lietuvai prireiks beveik 4 mln. specialių švirkštų

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vakcinacija nuo COVID-19

Ketvirtadienį Seime – sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio klausimų-atsakymų sesija: į Seimo narių klausimus jis atsakinėjo Vyriausybės valandos metu, vėliau – „valstiečių“ frakcijos posėdyje, o galiausiai nuotoliniu būdu sudalyvavo ir vakariniame Seimo posėdyje. Čia ministras papasakojo, kiek prireiks specialių, skiepijimui COVID-19 vakcina reikalingų švirkštų. Lietuva tokių jau turi, bet įsigys dar.

Parlamentarai iš opozicinių „valstiečių“ ir „darbiečių“ frakcijų paprašė A.Dulkio į klausimus, susijusius su skiepijimu COVID-19 vakcina, atsakyti Seimo posėdžio metu.

Vienas iš jų – apie didesnio tikslumo švirkštus, kurie reikalingi skiepijant „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinomis. Tokių reikia po to, kai iš šios vakcinos flakonų leista imti ne penkias, o šešias dozes.

„Ar jau yra įvertintas tokių švirkštų poreikis ir jų turimas kiekis: apklaustos vaistinės, gydymo įstaigos, šių švirkštų tiekėjai? Jei buvo identifikuotas poreikis, ar buvo pradėti papildomi pirkimai?“ – klausė politikai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arūnas Dulkys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arūnas Dulkys

Sveikatos apsaugos ministras A.Dulkys patikino, kad gydymo įstaigos skiepijimui reikiamas priemones turi, o švirkštų ketinama įsigyti ir daugiau.

„Švirkštų poreikis skiepijimui COVID-19 vakcina įvertintas – visam vakcinavimo procesui prireiks beveik 4 mln. švirkštų. Šio kiekio pakaktų paskiepyti 70 proc. populiacijos, kiekvienam asmeniui sunaudojant du 1 ml švirkštus, kaip ir reikalauja vakcinacijos schemos“, – dėstė ministras.

Artimiausiu metu planuojama įsigyti 3 mln. 500 tūkst. švirkštų.

„Iki šiol Sveikatos apsaugos ministerijos pavedimu, Užkrečiamų ligų ir AIDS centras (ULAC) yra įsigijęs 195 tūkst. vienetų 1 ml švirkštų.

Taip pat, siekiant užtikrinti 1 ml talpos švirkštų su adatomis reikiamą poreikį ir užtikrinti nepertraukiamą vakcinaciją nuo COVID-19 ligos šalyje, ULAC dalyvauja Europos Komisijos paskelbtame viešųjų pirkimų konkurse su kitomis Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalimis ir planuoja įsigyti 1 mln. 700 tūkst. 1 ml švirkštų su fiksuota adata.

Ekstremalių sveikatai situacijų centras yra įsigijęs 200 tūkst. vienetų 1 ml švirkštų, šiuo metu vykdomas 1 mln. 800 tūkst. 1 ml švirkštų pirkimas“, – vardijo A.Dulkys.

Visi perkami švirkštai, pasak jo, tinkami tam, kad iš „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos flakonų būtų ištrauktos šešios vakcinos dozės.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min