Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 19d. 12:06

Vyriausybės griaučiai: L.Kukuraičiui – daugiau klausimų, A.Palionis greičiausiai taps ministru

Ramūnas Karbauskis, Remigijus Žemaitaitis, Gediminas Kirkilas, Valdemaras Tomaševskis, Gitanas Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis, Remigijus Žemaitaitis, Gediminas Kirkilas, Valdemaras Tomaševskis, Gitanas Nausėda

Penktadienį su prezidentu Gitanu Nausėda susitiko valdančiosios koalicijos partijų lyderiai. Politikai aptarė naujosios Vyriausybės formavimo principus: panašu, kad krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis tęs darbą Vyriausybėje, o socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sulauks prezidentūros kvietimo pasikalbėti. Prezidentūroje iš tribūnos nuskambėjo viltis, kad Seimo narys Andrius Palionis taps žemės ūkio ministru.

Prezidento vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Povilas Mačiulis teigė, kad G.Nausėda su partijų lyderiais neaptarė konkrečių ministrų kandidatūrų.

„Nors prezidentas paminėjo keletą ministrų, kurių darbą vertina ypatingai gerai, ir tikisi, kad jie galės išlikti ir dabar formuojamoje Vyriausybėje, ir galės dirbti iki pat Seimo rinkimų“, – prezidentūroje iš tribūnos kalbėjo jis ir įvardijo G.Nausėdos vertinamus ministrus – finansų ministrą Vilių Šapoką, ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių bei krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Povilas Mačiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Povilas Mačiulis

Anot P.Mačiulio, prezidentas su politikais aptarė ir einamuosius klausimus bei keliamus reikalavimus kandidatams į ministrus.

„Renkant ministrus labai svarbu yra ne lojalumas partijai, o svarbiausia yra dalykinės savybės, reputacija, atsakingumas. Ir prezidentas, vertindamas kandidatus į ministrus, atsižvelgs būtent į tai. Taip pat prezidentui labai svarbu – kaip ministrai – [kaip] Vyriausybės programos plane atsispindės galimybės ir priemonės, kurios padės siekti gerovės valstybės“, – nurodė prezidento patarėjas.

„Raudonų kortelių prezidentas nėra parodęs“

G.Nausėda anksčiau minėjo, kad daugiau nei kitiems klausimų turi dabartiniam žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui bei socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui. Pastarajam, anot P.Mačiulio, klausimų dar ir padaugėjo.

„Nuomonė nesikeičia, klausimų ratas ponui L.Kukuraičiui tiktai didėja. Aš manau, jei jis bus teikiamas į ministrus, susitikime su prezidentu tie klausimai tikrai bus liečiami“, – pabrėžė jis.

P.Mačiulis teigė, kad G.Nausėda nėra išskyręs dabar pareigas einančių ministrų, kurių naujoje Vyriausybėje nenorėtų matyti: „Raudonų kortelių prezidentas nėra parodęs, bet problematikas, kuriose ministerijose jaučiasi sudėtingiausios situacijos, tikrai palietė. Aš vėlgi nenorėčiau į tas detales šiandien eiti.“

Klausiamas, apie užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, kokios jo galimybės tęsti darbą Vyriausybėje, P.Mačiulis tikino, kad prezidentas jį vertina teigiamai: „Tikisi, kad susiklosčius aplinkybėms, galės tęsti darbą su šiuo ministru.“

Koalicija pritaria, kad R.Karoblis liktų

Subūrus koaliciją krašto apsaugos ministro portfelį iš „valstiečių“ perėmė „tvarkiečiai“. Tačiau prezidentas reiškia paramą dabar pareigas einančiam, „valstiečių“ deleguotam ministrui Raimundui Karobliui, todėl, anot Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio, „tvarkiečiams“ gali tekti kita atsakomybių sritis.

„Mes tikrai suprantam prezidento pageidavimą, kad krašto apsaugos ministerijoje liktų dabartinis ministras. Tai yra sfera, kuri pagal sutartį buvo atitekusi „Tvarkai ir teisingumui“. Esant tokiam pageidavimui, mes tikrai visi palaikom prezidento nuomonę, kad labai svarbu tęstinumas likus iki rinkimų pusantrų metų“, – dėstė politikas.

Jeigu R.Karoblis liks ministru, jis bus traktuojamas kaip LVŽS deleguotas kandidatas, nurodė R.Karbauskis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Atitinkamai turėsime rasti sprendimą, kuri sritis atiteks “Tvarkos ir teisingumo„ partijai“, – komentavo jis. Kokia tai sritis, R.Karbauskis neatskleidė, bet patikino, kad viešumoje pasirodę „gandai nieko bendro su realybe neturi“.

G.Kirkilo manymu, A.Palionis taps ministru

„Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas po susitikimo su G.Nausėda negailėjo šalies vadovui pagyrų: „Tikrai turime naują prezidentą, su visiškai nauju požiūriu, labai demokratišku – pasiilgau šito. Man asmeniškai svarbu, kad prezidentas supranta koalicinių partijų reikšmę Lietuvos politiniame gyvenime.“

Partijos pirmininkas jau anksčiau pranešė, kad „socialdarbiečiai“ į patikėtas žemės ūkio ministro pareigas siūlys Seimo narį Andrių Palionį. G.Kirkilas teigė, kad šis asmuo tinkamas, nes: „Ministras yra politikas, yra kelis kartus išrinktas į Seimą, iš žemės ūkio krašto. Pats ūkininkas yra, finansistas. Dabar žemės ūkio ministerija turi nemažai svarbių klausimų [...]: yra perkėlimas į Kauną, yra nemažai problemų su sausra. Melioracijos klausimas labai svarbus. Jis yra aptaręs šituos klausimus su Vyriausybės vadovu.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas

„Manau, kad ponas A.Palionis bus patvirtintas“, – pridūrė G.Kirkilas ir patikino, kad užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius formuojant naują Vyriausybę liks ministru.

„Tvarkiečiai“ nori kitos ministerijos

Kalbėdamas apie kandidatą į krašto apsaugos ministrus, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis teigė, kad R.Karoblis – vienas iš „tvarkiečių“ variantų.

„Mūsų partija pateikė du kandidatus. Vienas iš kandidatų – buvęs ambasadorius. Tai yra, šiuo metu yra R.Karoblis – vienas iš tų kandidatų. Kitą savaitę mes pamatysim prezidento dekretą ir matysim, kas bus ministras“, – kalbėjo politikas.

Jei R.Karoblis liks pareigose, „tvarkiečiai“, anot R.Žemaitaičio, tarsis dėl kitos atsakomybių srities.

„Šita pozicija po šiandienos tampa jau nebe „Tvarkos ir teisingumo“. Šita pozicija po šiandien dienos tampa trijų kertinių [jėgų] atsakomybės: mūsų „Tvarkos ir teisingumo“, premjero – „valstiečių“ ir prezidento“, – aiškino Seimo narys.

Į kokią ministeriją „tvarkiečiai“ pretenduotų, R.Žemaitaitis neatskleidė. Tai esą bus derybų klausimas su R.Karbauskiu.

V.Tomaševskis galimų ministrų neįvardijo

Po susitikimo su G.Nausėda Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis neatskleidė, ką partija siūlo į vidaus reikalų ir susisiekimo ministrus.

„Mes pavardžių neatskleidėm. Jūs puikiai suprantat. Bet esame partija stipri, turim daug vidinių žmonių, kurie ne kartą ėjo aukštas pareigas. Ir svarbiausia yra sąžiningi“, – kalbėjo jis ir pažymėjo, kad kandidatų į ministrus „lenkai“ turi pakankamai.

Neoficialiomis žiniomis, LLRA-KŠS kandidatų ieško tarp Seimo narių, partinių ir merų: į vidaus reikalų ministrus svarstomos Seimo nario Česlavo Olševskio ir Šalčininkų mero Zdzislavo Palevičiaus kandidatūros, į susisiekimo ministrus – buvusio šios ministerijos viceministro Vladislavo Kondratovičiaus.

Transliacija iš prezidentūros:

Į valdančiąją koaliciją „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir LLRA-KŠS susibūrė po rinkimų.

Partijos sutarė dėl Vyriausybės programos įgyvendinimo plano pokyčių, persidalijo atsakomybių sritis. „Valstiečiams“ teko Teisingumo, Švietimo, mokslo ir sporto, Sveikatos, Aplinkos, Energetikos, Ekonomikos ir inovacijų, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, LLRA-KŠS – Vidaus reikalų bei Susisiekimo, „tvarkiečiams“ – Krašto apsaugos, „socialdarbiečiams“ – Užsienio reikalų bei Žemės ūkio ministerijos. Atsakomybė už Kultūros ministeriją perpus teko „valstiečiams“ ir „tvarkiečiams“.

Naujoje Vyriausybėje tikrai keisis trys ministrai, penktadienį pareiškė laikinai pareigas einantis premjeras Saulius Skvernelis.

Antradienį Seimas spręs, ar patvirtinti S.Skvernelį premjeru. Esą po to dėl Vyriausybės formavimo paaiškės daugiau detalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

00:51
01:25
02:19

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min