Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 28d. 11:07 , Atnaujinta: 2021 spalio 28d. 14:20

Prezidentūra nepriėmė T.V.Raskevičiaus siųstos picos: „laikosi nulinės dovanų politikos“

Tomas Vytautas Raskevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Tomas Vytautas Raskevičius
Su prezidentu Gitanu Nausėda siekiantis susitikti Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius pranešė išsiuntęs šalies vadovui picą ir pakvietęs jį aptarti Partnerystės įstatymą. Prezidentūra siuntinio atsisakė, nes „laikosi nulinės dovanų politikos“.

Apie tai, kad prezidentui siųsta pica sugrįžo atgal, T.V.Raskevičius nurodė interviu Delfi.

„Tiesiogiai situacijoje nedalyvavau, pica buvo išsiųsta per kurjerį ir kurjeris man tą siuntinį grąžino“, – ketvirtadienį komentavo politikas.

Ką jis darys toliau, kad atkeiptų G.Nausėdos dėmesį ir prikviestų pasikalbėti?

Galbūt tai yra nesankcionuoti mitingai prie prezidentūros, stovėjimas po prezidentūros langais.

„Toliau galvosime su komanda kitus galimus kvietimo variantus.

Matome, kad kitos grupės kviečia prezidentūrą dialogui, galbūt tai yra nesankcionuoti mitingai prie prezidentūros, stovėjimas po prezidentūros langais. Tokių galimybių mes irgi neatmetame“, – atsakė T.V.Raskevičius.

Nepriima jokių dovanų

15min pasidomėjo, kaip prezidentūra vertina T.V.Raskevičiaus veiksmus ir bandymus prisikviesti G.Nausėdą su juo pasikalbėti, taip pat – ar bus reaguojama, jei T.V.Raskevičius šalia rūmų organizuos mitingus ar budėjimus.

Prezidento Komunikacijos grupė nesiėmė viso to komentuoti ir nurodė neturinti ką pridurti prie to, ką dėl Partnerystės įstatymo išsakė anksčiau.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

Prezidento komanda patvirtino, jog pica siuntėjui buvo grąžinta:

„Į prezidentūrą atsiųsta pica buvo grąžinta, nes Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija laikosi nulinės dovanų politikos.“

T.V.Raskevičiaus anksčiau išreiškė nuostabą, kad prezidentas G.Nausėda esą neranda laiko ir noro susitikti su juo – vienu iš Partnerystės įstatymo iniciatorių.

Politikas teigė turintis didelį įtarimą, kad šalies vadovas „tiesiog patologiškai vengia atsidurti vienoje patalpoje su homoseksualiu politiku“.

Mano, kad prezidentas nenori susigadinti reitingų

Jis svarstė, kad greičiausiai ne dėl to, kad G.Nausėda bijotų „užsikrėsti“, bet todėl, jog yra galvojama apie populiarumo reitingus ir antrąją kadenciją.

Į T.V.Raskevičiaus raštišką kvietimą aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą prezidentas atsakė, jog į diskusijas įsitrauks, kai šį klausimą aptars Seimas, feisbuke pažymėjo pats politikas.

„Lyg prezidentas visą vasarą nebūtų kalbėjęs, kad „velnias slypi detalėse“, o partnerystės apibrėžimas kažkokiu mistiniu būdu suniveliuoja tradicinę santuoką.

Dar daugiau, prezidentas rado laiko Partnerystės įstatymą aptarti ne tik su Bažnyčios hierarchais, bet ir su projektui oponuojančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis.

Praėjusį pirmadienį prezidentas buvo susitikęs su LGBT+ vaiko mama ir puikia savo srities specialiste Rasa Račiene. Tačiau prezidentas neturi laiko ir noro susitikti su Seimo nariu, kuris buvo išrinktas, kad Lietuvoje būtų priimtas Partnerystės įstatymas. Kodėl?“ – įraše klausė Seimo ŽTK pirmininkas.

T.V.Raskevičius teigė turintis didelį įtarimą, kad G.Nausėda tiesiog patologiškai vengia atsidurti vienoje patalpoje su homoseksualiu politiku.

Kaip svarsto politikas, tikriausiai ne todėl, kad bijotų „užsikrėsti“, bet todėl, jog yra galvojama apie populiarumo reitingus ir antrąją kadenciją.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tomas Vytautas Raskevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tomas Vytautas Raskevičius

Pakvietė nueiti picos

„Tačiau yra viena maža smulkmena. Padėjęs ranką ant mūsų šalies Konstitucijos, prezidentas prisiekė „būti visiems lygiai teisingas“. Prezidentas yra ne tik savo rinkėjų, bet ir visų Lietuvos Respublikos piliečių prezidentas. Taip pat ir LGBT+ žmonių“, – feisbuke rašė parlamentaras.

Pasak T.V.Raskevičiaus, po pirmadienio susitikimo prezidentūroje išgirdome, kad G.Nausėda nemato poreikio susitikti su tos pačios lyties poromis, jog išgirstų apie jų vargus ir rūpesčius, nes „turi tokių pažinčių, valgo su jais picas“.

„Suprantu, kad tokios draugystės, asmeniniai kontaktai privačioje erdvėje nėra problema. Problema, matyt, tame, kad prezidentas, eidamas savo pareigas, nėra privatus asmuo, o jo, kaip valstybės vadovo, pozicija, lemia žmonių likimus. Todėl darysiu viską, kad prezidentas kalbėtų ne tik „apie mus“, bet ir „su mumis“.

Šį rytą prezidentą pakviečiau picos. Jei mūsų parengtas įstatymo projektas, kuriuo siekiama teisiškai apsaugoti kartu gyvenančių nesusituokusių porų teisėtus lūkesčius ir interesus, užtikrinti jų žmogiškąjį orumą ir teisinę apsaugą, nėra pakankamas pretekstas susitikti ir kalbėtis, galbūt tokiu pretekstu gali būti šis kvietimas?

Galbūt tokiu pretekstu gali būti šis kvietimas?

Nejaugi man iš tiesų reikės atsistoti po prezidentūros langais, kad būtume išgirsti?“ – įrašą feisbuke baigė vienas Partnerystės įstatymo projekto rengėjų.

Susitikti ir aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą, prieš jį įregistruojant Seime, šalies vadovą T.V.Raskevičius pakvietė antradienį.

Trečiadienį prezidentūra nurodė, jog G.Nausėda tai padarys, kai šį klausimą išdiskutuos Seimas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

„Partnerystės įstatymo iniciatyvinę grupę prezidentas šiuo metu kviečia sutelkti visas pastangas į darbą ir projekto derinimą su parlamento frakcijomis.

Tik pristačius įstatymą Seimo nariams, išgirdus jų vertinimus ir pritarus įstatymo pateikimui, manome, tikslinga pradėti platesnes diskusijas, kuriose dalyvautų ir valstybės vadovas“, – dėstė prezidentūra.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min