Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 08:41

Tarp „Politico“ įvardytų galimų Europos Vadovų Tarybos pirmininkių – D.Grybauskaitė

Donaldas Tuskas ir Dalia Grybauskaitė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Donaldas Tuskas ir Dalia Grybauskaitė

Įtakingas portalas „Politico“ įvardijo 14 moterų, kurios Europos Vadovų Tarybos pirmininko poste galėtų pakeisti Donaldą Tuską. Prezidentės Dalios Grybauskaitės šansai užimti šias pareigas vertinami 7/10.

„Politico“ rašo, kad praeitą savaitę D.Tuskas pažadėjo tarp kandidatų į svarbiausius Europos Sąjungos (ES) postus siekti geografinio, demografinio, politinio ir lyčių balanso. Tačiau jis pripažino, kad lyčių lygybę šioje srityje pasiekti gali būti sudėtinga.

Šiuo metu tarp svarbiausių ES pareigūnų yra tik viena moteris – Bendrijos užsienio reikalų vadovė Federica Mogherini.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Federica Mogherini
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Federica Mogherini

Vis intensyviau spėliojant, kas pakeis Europos Komisijos, Europos Vadovų Tarybos, Europos Parlamento ar Europos Centrinio Banko vadovus, kol kas girdimos tik vyrų pavardės.

Apie ES reikalus rašantis portalas „Politico“ įvardijo, kurios moterys turi daugiausia šansų Europos Vadovų Tarybos poste pakeisti D.Tuską.

Dalios Grybauskaitės šansai užimti šias pareigas vertinami 7/10 – geriau, nei Vokietijos kanclerės Angelos Merkel. Tiesa, Vokietijos vadovė minėjo, kad jos šios pareigos nedomina.

Ją „Politico“ įvardija kaip vieną labiausiai patyrusių moterų politikių ES.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė

„Briuselyje ji žinoma dėl savo tiesmukumo ir humoro. Prieš išrenkant ją prezidente 2009 metais, ji ėjo finansų ministrės ir Europos Sąjungos komisarės pareigas. Vienas ES diplomatas apibūdino ją kaip stiprią kandidatę tapti naująja Tarybos pirmininke, taip pat viena iš nedaugelio potencialių kandidatų iš Rytų Europos“, – rašoma portale.

Pasak „Politico“, D.Grybauskaitė mažai žinoma už Lietuvos ir Briuselio ribų. Pasak kito ES diplomato, kalbant apie regioninį balansą dalijantis aukščiausius ES postus, ji neturi Višegrado grupės palaikymo. Šiai grupei priklauso Slovakija, Vengrija, Čekija ir Lenkija.

Kaip galima kliūtis D.Grybauskaitei užimti šį postą nurodoma ir jos politinė nepriklausomybė – tai, kad ji nepriklauso nė vienai didžiajai Europos partijai. „Tai apsunkina (paskyrimą į postą – red.) srityje, kurioje svarbiausia – geografinis ir politinis balansas“, – teigė vienas ES diplomatas.

Jis pridūrė, kad šiuo metu 63 metų amžiaus D.Grybauskaitė „neatspindi dabartinių kartų pokyčių ES“. „Tie patys seni veidai gali neįtikinti rinkėjų, kad šįkart viskas bus kitaip“, – pridūrė jis.

Pilną sąrašą rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min