Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 27d. 14:37

Tėvų nerimas: vienoje Vilniaus mokykloje 5 iš 15 vaikų per atostogas slidinėjo Šiaurės Italijoje

Vilniaus oro uoste tikrinami iš Šiaurės Italijos atvykę keleiviai
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. / Vilniaus oro uoste tikrinami iš Šiaurės Italijos atvykę keleiviai

Vilniaus centre esančioje privačioje mokykloje po atostogų 5 iš 15-os vaikų grįžo paslidinėję Šiaurės Italijoje. Anot vienos mamos, prašiusios anonimiškumo, mokykla daro viską, ko reikalaujama tokioje situacijoje, tačiau kitų tėvų sąmoningumo pasigendama. Juk esą grįžę iš vietų, kur sparčiai plinta koronavirusas, jie galėtų atžalų nevesti į pamokas ir nekelti grėsmės visiems vaikams.

Vilnietė 15min pasakojo, kad jai kyla klausimų dėl vaikų, grįžusių iš slidinėjimo atostogų Šiaurės Italijoje ir atėjusiu į klases ar darželių grupes.

Kaip sumažinti užsikrėtimo koronavirusu riziką?
Kaip sumažinti užsikrėtimo koronavirusu riziką?

Ką daryti trečiai grupei?

„Gyventojams skirtose instrukcijose išskiriamos dvi visuomenės grupės: tie, kurie buvo rizikos teritorijose ir jaučia simptomus (kreiptis į 112), ir tie, kurie nebuvo, bet jaučia simptomus (kreiptis į šeimos gydytoją). Bet yra trečia grupė, į kuria papuola tie, kurie (ne)savo noru turi kontaktą su ką tik grįžusiais iš padidintos rizikos šalių.

Į mokyklas/darželius grįžo praėjusią savaitę Šiaurės Italijoje slidinėję vaikai. Reali situacija Vilniuje esančioje privačioje mokykloje: 5 iš 15 vaikų neseniai grįžo iš Italijos. Ir jie eina į pamokas. Tėvai nepaiso rekomendacijų neleisti vaiku į ugdymo įstaiga, savo sprendimą grįsdami žodžiu „rekomendacijos“. Bet ką daryti mokytojams ir likusiems 10 vaikų?“ – kalbėjo vilnietė.

Savo vaiką į šią mokyklą leidžianti mama sako nuolat kelianti sau klausimą, kas būtų, jeigu kuris nors iš 5 staiga pajustų simptomus ir jam būtų patvirtintas koronavirusas.

„Karantinuotų tik jį ir šeimą ar tokiu atveju artimiausia aplinka būtų laikomi ir klasiokai bei mokytojai, su kuriais vaikas REALIAI praleidžia didžiąją dalį laiko (9-17val)“, – kalbėjo mama.

Ji bandė pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, tačiau išgirdo, kad ir jie neturi aiškių nurodymų, kaip reikėtų elgtis. Tada patarimo ieškojo pas pažįstamą infekcinių ligų gydytoją, iš jo išgirdo, kad vaikai paprastai perserga šiuo virusu lengvai, jų mirčių nuo koronaviruso nėra užfiksuota.

Reali situacija Vilniuje esančioje privačioje mokykloje: 5 iš 15 vaikų neseniai grįžo iš Italijos. Ir jie eina į pamokas.

„Mokykla lyg ir daro viską, ką gali šioje situacijoje, tačiau mokytojų situacija vis tiek lieka įdomi. Panika kyla ne dėl informacijos pertekliaus, bet dėl konkrečios, aiškios informacijos nebuvimo, visuomenei aktualių situacijų modeliavimo nebuvimo“, – kalbėjo vilnietė mama.

Koronaviruso simptomai
Koronaviruso simptomai

Siūloma likti namuose

Kaip 15min jau rašė, mokykloms ir kitoms švietimo įstaigoms yra išplatintos rekomendacijos, kaip elgtis dėl galimos koronaviruso grėsmės.

Nors Lietuvoje dar nėra patvirtintų susirgimų koronavirusu, Sveikatos apsaugos ministerija prašo savivaldybių imtis aktyvių prevencinių veiksmų ugdymo įstaigose. Neseniai iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų) sugrįžusieji 14 dienų nuo paskutinės buvimo šiose šalyse dienos turėtų likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Tuo metu pajutus į gripą panašius simptomus, tokie žmonės nedelsiant turėtų skambinti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112.

Mokiniams, kurie neseniai lankėsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, rekomenduojama organizuoti ugdymo procesą nuotoliniu būdu, o darbuotojams suteikti galimybes dirbti iš namų.

Daugiau dezinfekcijos

Vilniaus miesto savivaldybė savo mokykloms išplatino ne tik šias rekomendacijas, bet ir papildomas, susijusias su patalpų vėdinimu ir higiena. Informaciniuose lapeliuose nurodomi būdai, kaip apsisaugoti nuo virusų klasėje.

„Dažniau plauti rankas su muilu. Neliesti veido. Vėdinti klases. Valyti stalus, kėdes, palanges ir kitus paviršius drėgnuoju būdu“, – teigiama rekomendacijoje.

Taip pat nurodoma, kaip tinkamai vėdinti klasę: tuo metu patalpose neturi būti mokinių, būtina plačiai atverti langą, tai daryti po kiekvienos pamokos visais metų laikais, ypač šaltuoju.

Ketvirtadienį sostinės savivaldybės administracija kartu su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistais organizavo savo darbuotojams mokymus koronaviruso tema, o popiet į savivaldybę rinkosi Vilniaus darželių ir mokyklų vadovai, kuriems mokymus vedė Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai, išdalinti informaciniai plakatai su rekomendacijomis, kaip saugotis virusų, laikytis higienos ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:21
00:57
00:52

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie 15min