Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 7d. 18:37

Tiesa ar melas? R.Karbauskis: nepasitikėjimo V.Pranckiečiu klausimo negalima išspręsti per vieną dieną

Ramūnas Karbauskis Patikrinta 15min
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis apkaltino 15min specialiai nepasakius tiesos. Pasak jo, pagal procedūrą, per vieną dieną nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu klausimo išspręsti neįmanoma. Ar tikrai?

R.Karbauskis apie „Patikrinta 15min“ straipsnį, kuriame nustatėme, kad LVŽS pirmininko argumentas esą šią savaitę Seimas negali nubalsuoti dėl nepasitikėjimo V.Pranckiečiu, nes 5 LVŽS frakcijos nariai išvyksta į komandiruotes, yra netiesa, pirmadienį pasikalbėjo su delfi.lt.

15min suskaičiavo, kad antradienio posėdį dėl komandiruočių praleis tik dvi Seimo narės „valstietės“. Dalyvauti Seimo posėdyje tą dieną gali 71 Seimo narys. Ketvirtadienį dėl komandiruočių jau nebus keturių „valstiečių“.

„Straipsnyje šnekama apie antradienį, bet pagal procedūrą, antradienį būtų galima tik pranešti apie tai, kad klausimas bus svarstomas ir jį svarstyti tik kitame posėdyje. Jie pasielgė labai netaktiškai, jie specialiai nepasakė tiesos“, – delfi.lt teigė R.Karbauskis.

Pagal „Patikrinta 15min“ taisykles, esame įsipareigoję taisyti klaidas, jei tokių padarome, tereikia tik kreiptis. Tačiau šįkart R.Karbauskis į 15min nė nesikreipė su tokiu prašymu. 15min nutarė dar kartą patikrinti, ar jo kaltinimai pagrįsti ir ar išties pagal teisės aktus nepasitikėjimo V.Pranckiečiu procedūra turi trukti ne vieną dieną.

Per atstovę spaudai Dalią Vencevičienę pirmadienį paklaustas, kokiais teisės aktais remdamasis aiškina, kad Seimo pirmininko atstatydinimo procedūra negali būti baigta per vieną dieną, R.Karbauskis atsakė taip: „Ši procedūra aiškiai aptarta Seimo statute. Jums reikėtų jį paskaityti“.

Būtent tai ir padarėme.

Seimo statuto 217 ir 218 straipsniuose numatyta, kad pareiškimas dėl Seimo pirmininko atšaukimo turi būti įteikiamas Seimo pirmininko pirmajam pavaduotojui. Ir toks pareiškimas turi būti paskelbtas artimiausiame Seimo posėdyje.

Statutas nieko nekalba apie tai, kad negali klausimas būti svarstomas tame pačiame posėdyje, – teigė A.Kabišaitis.

Tačiau apie tai, kad balsavimas turi vykti tik kitame posėdyje, nėra nė žodžio.

Seimo Teisės departamento direktorius Andrius Kabišaitis 15min paaiškino, kad Statute apie balsavimą kitą dieną iš tiesų nieko nepasakyta.

„Statutas nieko nekalba apie tai, kad negali klausimas būti svarstomas tame pačiame posėdyje. Yra tik numatyta, kad, kai pareigūno likimas sprendžiamas, jis nepirmininkauja posėdžiui ir nustatomas laikas diskusijoms. Pasakyti, kad galima tik perskaityti pareiškimą, negalima, nes o ko tada laukiama? Manyčiau, kad Statutas nedraudžia balsuoti tą pačią dieną, kai paskelbiamas pranešimas“, – kalbėjo A.Kabišaitis.

Pasak jo, galbūt toks kelias galimas, jei pats atstatydinamas pareigūnas prašo laiko pasirengti atsakymams. Tačiau šiuo atveju V.Pranckietis pats prašė kuo greičiau balsuoti dėl nepasitikėjimo juo, todėl su klausimu yra gerai susipažinęs.

„Jeigu jis yra pasirengęs atsakyti į klausimus, tai Statutas nemato priežasties klausimo svarstymą atidėti“, – teigė Seimo Teisės departamento vadovas.

Taigi 15min vertinimu, R.Karbauskis sakė netiesą tvirtindamas, kad pagal procedūrą, antradienį būtų galima tik pranešti apie tai, kad klausimas dėl V.Pranckiečio bus svarstomas, o jį svarstyti reikėtų tik kitame posėdyje.

Komentarai: 23
Jūs klausiate – tikriname mes
Įveskite politiko ar kito visuomenės veikėjo teiginį, kurį reikia patikrinti. Jei tik įmanoma, nurodykite, kur ir kada tai buvo pasakyta.
* privalomi laukai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min