Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Linkevičius: iš Rusijos pusės jaučiamas paūmėjimas dėl istorijos interpretacijų

Tūkstančiai lietuvių priešinasi Rusijos melui feisbuke: „Kremliau, mūsų istorijos neperrašysi“
Tūkstančiai lietuvių priešinasi Rusijos melui feisbuke: „Kremliau, mūsų istorijos neperrašysi“
Šaltinis: 15min, BNS
25
A A

Kremliaus mėginimas skleisti propagandą apie partizanus Baltijos šalyse atsirūgo – tūkstančiai lietuvių užliejo Rusijos Užsienio reikalų ministerijos paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“ su grotažyme #Кремльнашуисториюнеперепишешь“ (Kremliau, mūsų istorijos neperrašysi).

Rusijos ministerija penktadienį į savo paskyrą įkėlė dvi – anglišką ir rusišką – žinutes, kuriose skelbia apie Baltijos šalių partizanų neva vykdytus tūkstančius nusikaltimų.

Žurnalistas Andrius Tapinas į tokią Rusijos propagandą sureagavo kviesdamas visus nueiti į ministerijos puslapį ir po abiem tekstais palikti grotažymę #Кремльнашуисториюнеперепишешь – „Kremliau, mūsų istorijos nesuklastosi“.

„Kol ateis pirmadienis ir sureaguos mūsų institucijos“, – rašė jis savo paskyroje.

Jis taip pat paragino feisbuke įvertinti Rusijos ministerijos puslapį. „Paskirkit minutę, apsilankykit Kremliaus irštvoje, išreikškit savo poziciją ir pakvieskit tai padaryti kitus!“, – kvietė jis.

Netrukus atsiliepė begalės lietuvių. Po ministerijos tekstais apie partizanus viena po kitos ritosi grotažymės #Кремльнашуисториюнеперепишешь, o puslapio reitingas nuo 4 nukrito iki 1.

Šios dezinformanuojančios žinutės pasirodė po to, kai NATO praėjusią savaitę paskelbė vaizdo įrašą apie Baltijos šalių partizanus – „miško brolius“, kurie priešinosi Sovietų Sąjungos valdžiai.

Į Rusijos melą praėjusią savaitę reagavo Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Strateginės komunikacijos grupė. Ji paviešino tokį infografiką:

L.Linkevičius: paūmėjimas jaučiamas iš Rusijos pusės

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Rusijos mėginimai interpretuoti istoriją vyksta nuolat, o piliečių iniciatyvos, kurios stebimos socialiniuose tinkluose, yra labai svarbios.

„Istorijos interpretacijos – irgi vienas iš Rusijos propagandos būdų, tas vyksta nuolat, ir tas paūmėjimas jaučiamas iš Rusijos pusės. Aišku, reikia reaguoti į tokius dalykus, tuo labiau, kad mes turime ką pasakyti. Visa tai yra nuolat vykstantis procesas, į kurį labai gerai, kad reaguoja ne tik institucijos, bet ir piliečiai, ir tos piliečių iniciatyvos yra labai svarbios – gal net žymiai svarbesnės nei kažką lieptų daryti ar organizuoti valdžia“, – BNS sekmadienį sakė L.Linkevičius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Linas Linkevičius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Linas Linkevičius

„Tai gali būti ir atsakas į tai, ir pretekstas, ir noras eilinį kartą sukompromituoti NATO pastangas stiprinti jų buvimą regione. Nepamirškime, kad NATO sustiprino pajėgas, vyksta pratybos, ginkluotė naudojama tose pratybose, tai sukompromituoti šitą procesą reikėtų visai būdais, norint tą daryti – tai čia vienas iš būdų taip pat – susieti, kad štai NATO yra tokia organizcija, kuri remia fašistus, kaip jie čia bando pasakyti – tai, švelniai tariant, stipriai neatitinka tikrovės, bet tą išnaudoti galima ir taip aiškinti, be abejo“, – kalbėjo L.Linkevičius.

Užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad ministerija taip pat reaguoja į pastarąją Rusijos propagandą.

„Jau nuo praėjusio ketvirtadienio šiame informaciniame lauke esame, ir mūsų žmonės aktyvūs taip pat su savo infografikais ir panašia informacija. Matysime, kaip tai įsisiūbuos, jau kelias dienas reaguojame į tą padidėjusiį dezinformacijos pliūpsnį, o kaip bus vėliau, matysime“, – sakė L.Linkevičius.

„Rezistencija yra irgi mūsų valstybingumo tąsa, galbūt tam tikras simbolis, taip kad mes irgi turime ką pasakyt, ir tie keli šimtai tūkstančių ištremtų į Sibirą žmonių – tai praktiškai su kiekviena šeima susijęs procesas, tas pats ir Latvijoje ir Estijoje, sulaužyti likimai. Šito niekaip neištrinsi iš istorijos. Galima mėginti ją perrašineti, kaip daro Rusija labai nuosekliai ir nuolatos“, – kalbėjo URM vadovas.

Jis priminė, kad Rusija kasmet pateikia rezoliuciją Jungtinėse Tautose, nukreiptą prieš neonacius, smerkiančią fašizmą, joje mėginama menkinti Lietuvos laisvės kovą, kompromituoti ir savaip interpretuoti istoriją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min