Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 28d. 16:02

Ukmergėje virusas išplito vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“: sustabdytas ugdymas

Ukmergė sušvelninto karantino metu
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ukmergė sušvelninto karantino metu

Ukmergėje koronavirusas išplito vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, nuo spalio 22 dienos Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ registruoti septyni COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) atvejai tarp įstaigos darbuotojų.

Atsižvelgiant į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento siūlymą, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas spalio 27 dieną pasirašė įsakymą, kad nuo trečiadienio, spalio 28 dienos, Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ taikomas 14 dienų infekcijų plitimą ribojantis režimas (stabdomas ugdymo procesas).

NVSC duomenimis, nuo spalio 22 dienos Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ registruoti septyni COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) atvejai tarp įstaigos darbuotojų. NVSC Vilniaus departamento epidemiologinės diagnostikos metu išaiškinta, kad mažiausiai 5 darbuotojai ir 45 vaikai turėjo didelės rizikos sąlytį, todėl turi būti izoliuojami ir ugdymo procesas yra apribotas.

Dėl nedarbingumo pažymėjimo vaikų tėvai, globėjai, budintys globotojai ar dirbantys seneliai nuotoliniu būdu kreipiasi į savo sveikatos priežiūros įstaigą. Į NVSC kreiptis nereikia.

Jeigu sveikatos priežiūros įstaiga dėl apkrovos negali atsiliepti į skambučius, nedarbingumo pažymėjimas už mažo vaiko ar vaiko su negalia priežiūrą vis tiek gali būti išduodamas atgaline tvarka, bet ne daugiau nei už 5 darbo dienas.

„Ukmergės žinios“ rašo, jog Siesikų gimnazijoje nustatytas vienas užsikrėtimo atvejis. Saviizoliacijoje dėl to atsidūrė 10 mokinių ir 9 mokytojai. Liga taip pat nustatyta vienai „Šilo“ progimnazijos auklėtinei. Nors šiuo metu mokiniams atostogos, izoliuotis vis tiek teko mokinės bendraklasiams ir daliai pedagogų.

Liga nustatyta ir vienos prekybos centro „Eifelis“ parduotuvės darbuotojai.

COVID-19 Ukmergėje iš viso nuo infekcijos plitimo pradžios buvo nustatyta daugiau kaip 140 žmonių. Nuo rugsėjo 15 dienos – daugiau kaip 40.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min