TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

UNIAN vyr. redaktorius Mychailo Gannytskis: „Ir Lietuvoje yra Kremliui pavaldžių žurnalistų“

Mykhailo Gannytskis
„Facebook" nuotr. / Mykhailo Gannytskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje viešintis Ukrainos naujienų agentūros UNIAN vyriausiasis redaktorius Mychailo Gannytskis teigia, kad visiškai nesvarbu, jog Lietuvoje gyvena nedaug rusų – jeigu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas norėtų griebtis jėgos prieš Lietuvą, tai jam nepasirodytų didelė problema. Penktadienį jis dalyvavo konferencijoje, skirtoje aptarti gynybos hibridiniame kare galimybes.

Anot Ukrainos žurnalisto ir redaktoriaus, Lietuva neturėtų būti visiškai rami, žinodama Rusijos prezidento nusiteikimą „ginti rusų teises visose šalyse“.

„Lietuvoje gyvena nedaug rusų, tačiau esmė ne skaičiuje. Pakaks, jeigu vienas rusas pasakys, kad pažeidžiamos jo teisės, ir Rusija gali ateiti“, – teigė M.Gannytskis.

Lietuvoje gyvena nedaug rusakalbių, tačiau esmė ne skaičiuje. Pakaks, jeigu vienas rusas pasakys, kad pažeidžiamos jo teisės, ir Rusija gali ateiti.

Anot jo, Ukrainoje daug diskutuojama, ko V.Putinas siekia tokia politika, nes atrodo neįtikėtina, kad tiek jėgų metama tam, jog Rusija taptų fiziškai didesne šalimi.

„Aš laikausi nuomonės, kad V.Putinas puikiai supranta, jog jo režimui ateis galas, kai visos šalys aplink Rusiją taps demokratinėmis, išsivysčiusiomis valstybėmis. Tai bus kulka jam į galvą“, – konferencijoje kalbėjo žurnalistas.

Unian.net bando „nulaužti“ kasdien

Jis vardijo V.Putino karo metodus, pabrėždamas, kad prieš Baltijos ir kitas valstybes jie naudojami jau seniai: kibernetinės atakos prieš didžiausius naujienų portalus ir valdžios institucijų svetaines, prokremliškų partijų ir žiniasklaidos priemonių finansavimas.

M.Gannytskis pasakojo, kad Unian.net į portalo saugumą teko investuoti 3 mln. dolerių, nes žinias apie karą Ukrainoje kasdien ukrainiečių, rusų ir anglų kalbomis skelbiantis portalas Rusijos programišių atakuojamas nuolat.

„Rusijos informacinė mašina jau daug metų dirba prieš jus, ji plauna rusų smegenis. Paskutinė apklausa parodė, kad 70 proc. Rusijos gyventojų remia Krymo aneksiją. Tai reiškia, kad Rusijos žiniasklaida gerai atlieka savo darbą“, – kalbėjo jis.

Kitas tyrimas parodė, kad rusai yra įsitikinę, jog Baltijos šalių gyventojai juos laiko priešais. Tai taip pat Kremliaus politikos nuopelnas.

„Ir jūsų šalyje yra žurnalistų, kurie dirba Kremliui“, – pabrėžė jis.

UNIAN vyriausiasis redaktorius sakė, kad populiariausiuose socialiniuose tinkluose yra sukurta apie 14 tūkst. profilių, kurie skleidžia Kremliui palankią informaciją. Jis pabrėžė, kad visam tam skiriami milžiniški pinigai.

Kalbėdamas apie gynimąsi nuo tokio tipo puolimo, žurnalistas pabrėžė, jog labai svarbus visuomenės ir valdžios dialogas.

„Jūsų prezidentė tai daro gerai. Reikia rasti būdą išsakyti požiūrį Rusijos visuomenei, tačiau bėda ta, kad rusai nepasitiki užsienio žiniasklaida“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min