Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 31d. 16:23

V.Matijošaitis pranešė, kad jau aiškus naujas stadiono rangovas: statybos bus baigtos per 1,5 m. nuo sutarties pasirašymo

Rekonstruojamas S.Dariaus ir S.Girėno stadionas
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Rekonstruojamas S.Dariaus ir S.Girėno stadionas

Kauno miesto savivaldybė penktadienio popietę išplatino Kauno mero Visvaldo Matijošaičio komentarą apie S.Dariaus ir S.Girėno stadiono statybų eigą – pranešama, kad jau paaiškėjo naujasis rangovas, tik neatskleidžiamas įmonės pavadinimas.

„Lietuvai smarkiai nesiseka su stadionais, bet tikiu, kad Kaunui – pasiseks. Visas miestas (ir ne tik) nekantriai laukia, kada vėl užvirs darbai S.Dariaus ir S.Girėno stadione. Pagaliau galime patvirtinti, kad ta užsitęsusi pauzė pasiekė finišo tiesiąją: šiandien oficialiai baigtos derybų procedūros su rangos darbų konkurso dalyviais – turime laimėtojus.

Neužbėgdami įvykiams už akių ir laikydamiesi visų teisinių tvarkų, kol kas neskubame vardinti konkrečių pavadinimų, sumų bei kitų detalių. Visa tai viešai paskelbsime per kelias artimiausias savaites, kuomet bus dedami parašai ant sutarties su rangovais“, – pranešime teigia V.Matijošaitis.

Anot jo, ligšiolinė patirtis davė daug vertingų pamokų, iš kurių neva padarytos teisingos išvados.

„Kaip žinia, viešųjų pirkimų procedūros dažnai neapsieina be apskundimų ir ginčų teismuose, tačiau tikimės, kad šiuo atveju to nebus.

Visi gerai suprantame, koks reikšmingas miestui ir visai šaliai šis objektas, tad negalime leisti, kad stadiono statybų projektas sustotų. Jis turi būti galutinai pabaigtas. Šiam tikslui duotas labai aiškus terminas – pusantrų metų nuo sutarties pasirašymo“, – pažadėjo Kauno meras.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Visvaldas Matijošaitis

Jo teigimu, šito momento nekantriai laukė daugybė kauniečių, tad žadama daryti viską, kad iki rugpjūčio vidurio galima būtų užtikrintai pranešti, jog S.Dariaus ir S.Girėno stadionas kyla toliau.

„Čia ypač svarbus tvirtas Vyriausybės ir asmeniškai Premjero Sauliaus Skvernelio palaikymas. Solidus valstybės finansinis indėlis parodo, kad mūsų miesto ambicijos yra svarbios visos Lietuvos mastu“, – tikino V.Matijošaitis.

Stadionas tėra dalis viso didelio projekto: greta atgimsta sporto halė, itin pasikeis visa Sporto gatvės aikštė ir stadiono bei halės prieigos, prasideda Ąžuolyno infrastruktūros rekonstrukcija. Miestas ruošiasi ir naujo lengvosios atletikos maniežo statyboms, taip pat netruks ateiti eilė darbams Dainų slėnyje.

Atmetė abu pasiūlymus, bet ėmėsi derybų

Liepos viduryje skelbta, kad Kauno miesto savivaldybė atmetė abiejų rangovų pasiūlymus S.Dariaus ir S.Girėno stadiono statybos konkurse, tačiau nutarė tęsti su jais derybas.

BNS žiniomis, pirkimo ataskaitoje nurodoma, jog pasiūlymus konkurse pateikė uždarosios akcinės bendrovės „Veikmės statyba“ ir „Autokausta“. Abiem atvejais kaip pasiūlymų atmetimo priežastis nurodoma viršyta pirkimo dokumentuose nurodyta galima maksimali pasiūlymo kaina. Pasiūlymų kaina negalėjo viršyti 32 mln. eurų su PVM. Toks sprendimas priimtas liepos 8 dieną.

Pasiūlymų kaina negalėjo viršyti 32 mln. eurų su PVM.

Stadiono rangovo konkursas baigėsi birželio 26 dieną, terminas pateikti pasiūlymus buvo pratęstas du kartus, motyvuojant poreikiu potencialiems dalyviams išsamiai susipažinti su projektu.

Nutraukė sutartį su turkais

Naujo rangovo stadionui Kauno savivaldybė ieško po to, kai šių metų sausį nutraukė sutartį su Turkijos bendrove „Kayi Construction“.

Vienas iš sutarties nutraukimo motyvų buvo sutarto grafiko nesilaikymas.

Savivaldybės duomenimis, ankstesnis rangovas yra atlikęs apie ketvirtadalį viso darbo: baigtos griauti senosios stadiono konstrukcijas, išvedžiotos inžinerinės komunikacijos, pradėta statyti požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, VIP tribūnos.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./S.Dariaus ir S.Girėno stadiono vizualizacijos
Kauno miesto savivaldybės nuotr./S.Dariaus ir S.Girėno stadiono vizualizacijos

S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos sutartį su Turkijos statybų bendrove „Kayi Construction“, pasiūliusią mažiausią kainą, Kauno savivaldybė pasirašė 2018 metų birželį, jos vertė siekė 34,95 mln. eurų. Naujasis stadionas turėjo būti oficialiai atidarytas šių metų gegužę.

Projekto pristatymo metu žadėta, kad stadiono veja bus tokia, kokią galima regėti geriausių Ispanijos ar Anglijos futbolo klubų stadionuose. Pats Kauno miesto meras, mestelėdamas savotišką akmenį į Vilniaus daržą, tikino, kad šias statybas gali sustabdyti tik karas. Tačiau darbai sustojo net ir taikos metu.

Iš pradžių projektas buvo įgyvendinamas gana sklandžiai. Per 2019-uosius „Kayi Construction“ įmonei savivaldybė sumokėjo daugiau nei 6 mln. eurų (iš viso turkams sumokėta 8,5 mln. eurų).

Tiesa, pats rekonstrukcijos procesas nebuvo sklandus: dėl teisminių ginčų su dviem konkurso nelaimėjusiomis statybų įmonėmis „LitCon“ ir „Versina“ stadiono projektui skirtą 4,6 mln. eurų Europos Sąjungos paramą teko paskirstyti kitiems projektams, kliūčių buvo iškilę ir su turkų darbininkų įvežimu į Lietuvą, negana to, VDI statybvietėje buvo aptikusi pažeidimų, o kur dar 15min aprašyta skandalinga statybos aikštelės įrengimo sąmata – 4,7 mln. eurų.

Problemos su rangovu prasidėjo pernai rudenį, kai pasireiškė pirmosios Turkijos kompanijos darbuotojų nepasitenkinimo apraiškos.

Netrukus viskas išaugo į didesnes protestų ir net bado akcijas. Streikuoti pusšimtis statybvietėje plušusių „Kayi Construction“ darbuotojų ėmė praėjusių metų gruodį. Kiekvienam jų bendrovė buvo skolinga nuo 7 iki 12 tūkst. eurų. Skelbta, kad iš viso 51 darbuotojui neišmokėta apie 363 tūkst. eurų.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:58
00:28
00:53

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min