2022 11 28, 18:02

Valdantieji susitiko po konflikto ašimi tapusio balsavimo: sako tęsiantys darbą toliau

Valdančiosios koalicijos atstovai pirmadienį pas Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen susitiko po konflikto ašimi tapusio balsavimo dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos: sako tęsiantys darbą toliau.
Aušrinė Armonaitė, Ingrida Šimonytė ir Viktorija Čmilytė-Nielsen
Aušrinė Armonaitė, Ingrida Šimonytė ir Viktorija Čmilytė-Nielsen / 15min nuotr.

„Susitinkame nuolat, šiandien eilinis pirmadieninis susitikimas, ketiname ir toliau susitikti, viskas gerai“, – po susitikimo žurnalistams sakė Liberalų sąjūdžio vadovė V.Čmilytė-Nielsen.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) deleguota premjerė Ingrida Šimonytė susitikimo nekomentavo, teigdama, kad viskas buvo pasakyta jau praėjusią savaitę.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Ingrida Šimonytė

TS-LKD prezidiumas praėjusį trečiadienį konstatavo, kad PVM lengvatą inicijavusi Laisvės partija pažeidė koalicijos sutartį, tačiau jokių veiksmų Vyriausybei vadovaujantys konservatoriai dėl to nutarė nesiimti.

Laisvės partijos vadovė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė po pirmadienio susitikimo teigė, kad buvo aptarti gruodžio darbai, tačiau neatsakė, ar partija reikalauja iki sesijos pabaigos įtraukti į darbotvarkę klausimus dėl partnerystės ir nedidelio kiekio lengvųjų narkotinių medžiagų dekriminalizavimo.

„Turėjome darbinį pasitarimą, tokie pasitarimai vyksta reguliariai. Kadangi manome, kad reikia kalbėtis tarpusavyje, ne per žiniasklaidą, pokalbio turinio irgi neatskleisiu, aptarėme gruodžio darbus“, – sakė A.Armonaitė.

„Aš tikrai nenoriu kalbėti, kas ką pasakė ir panašiai, mes dirbame, svarbiausia yra darbai, kuriuos įsipareigojome padaryti“, – tvirtino ji.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Aušrinė Armonaitė
Lukas Balandis / BNS nuotr./Aušrinė Armonaitė

Seimo pirmininkės teigimu, reikalavimo į darbotvarkę iki Kalėdų įtraukti projektus dėl Civilinės sąjungos ir nedidelio kiekio lengvųjų narkotikų dekriminalizavimo nebuvo, o abu šie klausimai praėję pateikimo stadiją, tad darbotvarkėje jie „gali atsirasti, gali ir neatsirasti“.

Konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė tvirtino, jog koalicija dirba toliau, dėl sesijos darbų sutarta ir „jokio dramatizmo tame nėra“.

„Kalbėjome apie sesijos darbus, tie klausimai, kuriuos minite, visada yra darbotvarkės radare, tai daliai Lietuvos žmonių svarbu ir koalicijos partneriams, bet kažkokios konkretikos, kada galėtų būti darbotvarkėje, neaptarėme“, – kalbėjo R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Radvilė Morkūnaitė - Mikulėnienė
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Radvilė Morkūnaitė - Mikulėnienė

Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas po susitikimo teigė, kad partneriai kalbėjo „labiau apie darbus, o ne postus, o tų darbų yra“, bet detalių sakė nenorintis minėti.

„Mes apie darbus taip pat šnekėjome, ne tik apie postus, ir tas yra įdomiau, tai kažkokių pažadų nenorėčiau komentuoti“, – į klausimą, ar Laisvės frakcija gavo pažadą dėl partnerystės ir dekriminalizavimo projektų apsvarstymo iki Naujųjų metų, atsakė V.Mitalas.

Seimas praėjusį antradienį prieš patvirtindamas 2023 metų valstybės biudžetą priėmė Laisvės partijos siūlymą lengvatinį 9 proc. PVM tarifą maitinimo sektoriui pratęsti iki 2023 metų pabaigos, o ne pusmečiui, kaip planavo Vyriausybė.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis po partijos prezidiumo posėdžio paskelbė, jog taip buvo pažeistas koalicinės sutarties 1.2 punktas, kuriuo partneriai yra įsipareigoję remti Vyriausybės politiką.

Už Laisvės partijos siūlymą, kuris, pasak premjerės, biudžete atvėrė apie 60 mln. eurų skylę, balsavo 12 valdančiosios koalicijos narių iš 74: du konservatoriai – Mykolas Majauskas ir Mindaugas Skritulskas, devyni Laisvės frakcijos nariai (nedalyvavo Kasparas Adomaitis ir Ewelina Dobrowolska) bei liberalas Andrius Bagdonas.

Konservatorių vadovas teigė, jog Vyriausybė siekė kompromiso su mažesniaisiais koalicijos partneriais dėl PVM lengvatų ir svarstant klausimą Vyriausybėje prieštaravimų dėl to nebuvo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min