Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 31d. 17:12 , Atnaujinta: 2020 sausio 31d. 17:39

„Valstiečiai“ aptarė būsimus Seimo rinkimus: sąrašo lyderiu kviečia S.Skvernelį, senjorai sulauks laiškų

Agnė Širinskienė ir Ramūnas Karbauskis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Agnė Širinskienė ir Ramūnas Karbauskis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) nutarė šių metų Seimo rinkimuose kandidatų sąrašo lyderio nekeisti ir pirmą poziciją palikti premjerui Sauliui Skverneliui, kuris iki šiol nėra partijos narys. Partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis dar nežino, kokią vietą užims jis pats.

Penktadienį vykusio „valstiečių“ tarybos posėdžio metu turėjo būti patvirtinti maždaug 45 kandidatai vienmandatėse apygardose būsimuose Seimo rinkimuose. Tačiau šiame posėdyje sprendimas nebuvo priimtas – visas sąrašas esą paaiškės kitame tarybos posėdyje.

Tačiau jau dabar aišku, kas turėtų būti sąrašo lyderis. Dar nesibaigus tarybos posėdžiui, „valstiečių“ lyderis R.Karbauskis žurnalistams pranešė, kad partijos sąrašą rinkimuose turėtų vesti premjeras Saulius Skvernelis.

„Jei S.Skvernelis dalyvaus rinkimuose, jei leis sveikata, jis dalyvaus „valstiečių“ sąraše ir toje apygardoje, kurioje buvo išrinktas. Nepasiteisino tos viltys, gandai, kad išsiskirs mūsų keliai. Jei išliekame ta pati komanda, rezultatai bus geri. S.Skvernelio reitingas yra aukščiausias, tad jis užims tą pačią poziciją, kaip ir praėjusiuose rinkimuose. Tai būtų logiška, jei jis dalyvaus dėl sveikatos būklės“, – teigė R.Karbauskis.

S.Skvernelis anksčiau yra sakęs, kad, jei išvis dalyvaus Seimo rinkimuose, tai darys su „valstiečiais“, tačiau jis tikino nesąs iki galo tikras, kad liks politikoje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Penktadienį LVŽS tarybos sprendimų premjeras nekomentavo. S.Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas 15min nurodė, kad premjeras į visus klausimus atsakinės tik pirmadienį.

Pirštinės V.Pranckiečiui nemes

R.Karbauskis neatskleidė, kokioje apygardoje Seimo rinkimuose kandidatuos pats ir išvis varžysis vienmandatėje, ar bus tik partijos kandidatų sąraše. Tai, anot jo, spręs partija.

Paklaustas dėl Raudondvario apygardos – ar žada kandidatuoti joje ir taip sudaryti konkurenciją buvusiam „valstiečiui“ Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, R.Karbauskis atsakė, kad ten jau numatytas kitas kandidatas. Jis pats konkuruoti su V.Pranckiečiu esą nė neplanavęs.

Aš galiu būti bet kuriuo numeriu. Sociologai sako, kad mano reitingas aukštas, nes jis tikras.

„Tas kandidatas, kuris ten bus, jis nesunkiai įveiks V.Pranckietį. Per 3 savaites turėtume paskelbti savo kandidato Raudondvario apygardoje pavardę. Neturiu sutikimo žmogaus (atskleisti pavardę – red. past.). Jis partijos narys“, – teigė R.Karbauskis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis ir Viktoras Pranckietis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis ir Viktoras Pranckietis

Paklaustas, o kelintas jis bus sąraše, „valstiečių“ lyderis atsakė: „Aš galiu būti bet kuriuo numeriu. Sociologai sako, kad mano reitingas aukštas, nes jis tikras. Partija nuspręs, ar man 141-u būti, ar antru. Mes kaip komanda esame ta jėga, kuri padeda vieni kitiems. Tas, kuris turi aukščiausią reitingą, ir vedą sąrašą“.

Planuoja „kontaktinę“ rinkimų kampaniją

Penktadienį R.Karbauskis nutarė trauktis iš LVŽS frakcijos seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko pareigų Seime. Partijos pirmininku jis liks. Bus ir rinkimų štabo vadovas. Rinkiminę strategiją jis apibūdino „kontaktine“.

Posėdyje nutarta, kad reikia kuo dažniau lankytis susitikimuose su žmonėmis, norint, anot R.Karbauskio, pateikti jiems informaciją, kuri sunkiai šiandien prasimuša „pro propagandą, nukreiptą prieš „valstiečius“.

„Pats važiuosiu po savivaldybes, ko negalėjau daryti trejus metus. Daug skyriau laiko frakcijos stiprinimui. Artimiausiame tarybos posėdyje bus sprendimas, kas mane galėtų pakeisti frakcijos vadovo poste ir komiteto pirmininko pozicijoje. Kad galėčiau važinėti po savivaldybes“, – pareiškė „valstiečių“ lyderis.

Pasak R.Karbauskio, komunikuojama bus ir laiškais – esą artimiausiu metu visi senjorai turėtų gauti laiškus, kuriuose – apie 10 puslapių informacijos su lentelėmis. „Jose bus išdėstyti visi sprendimai, kurių žmonės tiesiog nežino“, – aiškino LVŽS pirmininkas.

Anksčiau „valstiečių“ dideliais tiražais leisto laikraščio idėja, anot R.Karbauskio, pasiteisino. Todėl ir toliau tai bus pagrindinė komunikacijos priemonė.

Naujų veidų neieškos, Greta negrįš

Naujų nepartinių žvaigždžių šį kartą, skirtingai nei 2016-aisiais, LVŽS neieškos.

„Neturime pagrindo ieškoti visuomeninių kokių veidų, kad papuoštų sąrašą. Mums nereikia nieko puošti. Mes turime daug ministrų, Seimo narių“, – pasiteiravus, ar matysime sąraše naujų nepartinių veidų, atsakė R.Karbauskis.

Jis patikino, kad vienmandatėse apygardose labiau galimi koaliciniai susitarimai. Tose apygardose, kuriose koalicijos partneriai turi stiprius kandidatus, „valstiečiai“ savų kandidatų kelti nežada.

„Konkuravimas tarpusavyje daug naudos koalicijai neduotų. Išeis kaip Gargždų savivaldybėje per pakartotinius rinkimus. Kai du koalicijos kandidatai nepapuolė į antrą turą, o jų bendra balsų suma būtų davusi stiprų rezultatą“, – pavyzdį pristatė R.Karbauskis.

Neleisiu iš klaidingų vertinimų juoktis.

Tad susitarimų su koalicijos partneriais tikrai bus. Jokio kontakto šįkart LVŽS nenori tik su konservatoriais.

O ar bus išlaikyta draugystė su Kauno miesto meru Visvaldu Matijošaičiu ir jo „Vieningu Kaunu“? Pasak R.Karbauskio, kol kas niekas nesutarta.

„Du „Vieningo Kauno“ kolegos yra mūsų frakcijoje ir jie sėkmingai dirba. Požymių, kad jie norėtų ką keisti, nėra. Kauno miesto mero komentarai S.Skvernelio, partijos atžvilgiu buvo apie tai, kad tai yra jėga, kuri Kaunui padėjo. Savivaldybės gavo daugiau lėšų. Miestas, kuris turi projektų, tų lėšų gauna daugiau. Jei Vilnius turėtų projektų ir gebėtų daryti tai, ką Kaunas geba, tai ir Vilnius sakytų, kad valdžia jam palanki, bet Vilniuj nelabai sekasi su projektais“, – paaiškino R.Karbauskis.

Paklaustas, ar rinkiminiame sąraše pamatysime buvusią parlamentarę Gretą Kildišienę, kuriai dėl skandalo teko atsisakyti Seimo nario mandato, R.Karbauskis atsakė, kad tokių ketinimų nėra.

Pasimokęs iš praeities klaidų, jis nesiryžo įvardinti ir to, kiek partija tikisi turėti Seimo narių po rinkimų.

„Neleisiu iš klaidingų vertinimų juoktis“, – šyptelėjo R.Karbauskis.

Parlamento rinkimai vyks šių metų spalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min