Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 01 28, 09:30 Atnaujinta 2020 01 28, 10:07

„Valstiečiai“ priglaudė be frakcijos likusį Algimantą Dumbravą

Antradienį Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija į savo gretas priėmė anksčiau veikusios frakcijos „Lietuvos gerovei“ narį parlamentarą Algimantą Dumbravą. Apie tai žurnalistus Seime informavo LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis.
Algimantas Dumbrava
Algimantas Dumbrava / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Kolegos A.Dumbravos požiūris į daugelį klausimų sutampa su mūsų vertybine prasme, tai nekilo jokių abejonių“, – apie tai, kodėl į frakciją priėmė naują narį, pasakojo politikas.

LVŽS frakcija, anot R.Karbauskio, klausimo, ar A.Dumbrava galėtų jungtis ir prie partijos, nesvarstė. Politikas ir pats teigė negalintis atsakyti, ar jis būtų „už“ tokį siūlymą.

„Šitas klausimas turėtų būti plačiau aptartas negu frakcijoje“, – tikino „valstiečių“ vedlys.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Jis pats asmeniškai tikino A.Dumbravos į frakciją nekvietęs: „Šiuo atveju, sutapo norai.“

Buvęs Lietuvos krikščionių demokratų ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijų narys A.Dumbrava dar visai neseniai 15min pasakojo jaučiantis simpatiją parlamentaro Rimanto Jono Dagio kuriamai krikščioniškosios pakraipos partijai, nors prie jos jungtis nežadėjo.

„Vis tiek jau esu valdančioje daugumoje, yra visokių pamąstymų, visokių siūlymų“, – komentavo politikas.

Prie LVŽS frakcijos A.Dumbrava teigė nusprendęs prisijungti po darbo Socialinių reikalų ir darbo komitete.

„Dirbant Socialinių reikalų ir darbo komitete pamačiau, kad galima su šita partija dirbti, galima eiti į priekį, mato žmonių rūpesčius. Todėl irgi norėčiau prisidėti ir padirbėti su jais“, – komentavo politikas ir pridūrė, kad „socialinėje srityje padaryta nemažai gerų dalykų“.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Algimantas Dumbrava
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Algimantas Dumbrava

Klausiamas apie pažiūras, A.Dumbrava tikino, kad jos krikščioniškos: „Man krikščioniškos vertybės yra artimos ir aš tą matau ir „valstiečių“ partijoje – didžioji dalis tokių žmonių yra. Man tai priimta.“

Parlamentaras tikino manantis, kad LVŽS frakcijoje dirbs iki Seimo kadencijos pabaigos bei neatmetė galimybės, kad šios partijos sąraše kandidatuos artėjančiuose parlamento rinkimuose.

Neatmetu galimybės, kad eičiau kartu su „valstiečiais“.

„Neatmetu galimybės, kad eičiau kartu su „valstiečiais“, jeigu jie sutiktų priimti, jeigu mes paderintume pozicijas“, – dėstė jis, nors prie partijos teigė nesijungsiantis.

„Į partiją aš, ko gero, nebestočiau, nes ne tie laikai“, – paaiškino tautos atstovas.

Minimalaus dydžio, septynių narių frakcija „Lietuvos gerovei“ Seime iširo po to, kai ją paliko „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius.

Trys buvusios frakcijos nariai – Vytautas Kamblevičius, Ona Valiukevičiūtė ir Rimas Andrikis – prisijungė prie „sociadarbiečių“ frakcijos. Seimo nariai Algirdas Butkevičius, K.Bartkevičius ir Juozas Imbrasas liko dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje.

Prisijungus A.Dumbravai, LVŽS frakcija Seime turi 49 atstovus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min