Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 21d. 16:32

„Valstiečiai“ V.Pranckietį persodino į pirmą eilę

Viktoras Pranckietis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Viktoras Pranckietis

Po to, kai Seimo „valstiečiai“ iš frakcijos pašalino Seimo pirmininko pareigų niekaip nepaliekantį Viktorą Pranckietį, posėdžių salėje jam teko kita vieta – iš paskutinės eilės Seimo pirmininkas buvo persodintas į patį priekį.

V.Pranckietis anksčiau sėdėjo šeštoje Seimo salės eilėje. Jam iš kairės – „valstietis“ Juozas Varžgalys, iš dešinės – pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, o toliau jos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Tapęs Seimo pirmininku V.Pranckietis turėjo sustabdyti savo veiklą „valstiečių“ frakcijoje. Praėjusią savaitę, daugumos pritarimu, jis iš frakcijos buvo pašalintas ir formaliai dabar priklauso Mišriai Seimo narių grupei.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Tąkart klausiamas, ką keičia šis „valstiečių“ sprendimas, R.Karbauskis patikino, kad nieko.

„Nieko nekeičia. Tiesiog dabar [...] jeigu jis nebebus Seimo pirmininkas, automatiškai pateks į Mišrią grupę“, – tikino jis, nors panašu, kad tai tapo pretekstu persodinti V.Pranckietį.

Dabar jo vieta – tarp Rimanto Jono Dagio, palikusio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakciją, ir Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovo Zbignevo Jedinskio.

Praėjusių metų kovą Seimo salės priekyje kurį laiką sėdėjo „valstietė“ Rima Baškienė ir tuomet dar frakcijos narys Povilas Urbšys. R.Baškienė teigė, kad sėdint pirmoje eilėje patogiau pirmininkauti, o P.Urbšys tikino persėdęs dėl nesutarimų su R.Karbauskiu.

Dauguma „valstiečių“ sutarimo su V.Pranckiečiu neranda jau beveik penkis mėnesius – subūrus naują koaliciją, jo postas buvo pažadėtas „socialdarbiečiams“, tačiau V.Pranckietis iki šiol neatsistatydino.

Atšaukti jį iš pareigų, kaip pats teigė, gali nebent Seimas, kuris į šias pareigas ir paskyrė.

Praėjusią savaitę balsavimas dėl V.Pranckiečio atšaukimo iš pareigų žlugo, kai neeiliniame posėdyje surengtame balsavime sudalyvavo tik 11 parlamentarų, o valdantieji paliko Seimo posėdžių salę. Jie, tikėdamiesi surinkti reikiamus balsus, atšaukimo procedūrą ketino organizuoti kitą dieną.

Antradienį Seimas perbalsuos dėl nepasitikėjimo V.Pranckiečiu. Pastarasis teigia, kad tai – neteisėta. Savo ruožtu valdantieji perbalsavimo išsiprašė po to, kai pareiškė nepasitikėjimą balsus dėl Seimo pirmininko atstatydinimo skaičiavusia komisija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min