Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 16d. 19:32

Vasario 16-ąją neapsieita ir be eitynių su deglais nuo Aušros vartų iki Katedros

Vasario 16-osios eisena su deglais „Liepsnų maršas“
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vasario 16-osios eisena su deglais „Liepsnų maršas“

Vilnių Vasario 16-osios vakarą nušvietė ne tik laužai Gedimino pr., bet ir su deglais ėjusi minia nuo Aušros vartų iki Katedros a. Šis renginys vyksta ne pirmą kartą, šiemet jo organizatoriai tvirtina, kad taip ne tik mini 101-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines, bet ir 70-ąjį Lietuvos Laisvės kovos sąjūdžio deklaracijos jubiliejų. Vis dėlto eitynės sulaukė kritikos – vadintos neonacių susibūrimu.

Prieš renginį „Liepsnų maršas“ jo organizatoriai socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė, kad prieš 70 metų paskelbtos deklaracijos signatarai, lietuvių partizaninio pasipriešinimo vadai tuomet siuntė pasauliui žinią, jog Lietuvos valstybės idėja tebėra gyva. Tačiau toji dvasia esą prislopo ir snūduriuoja, todėl būtina ją žadinti naujiems žygiams.

„Pro Patria ir Kryptis kviečia švęsti 101-ąsias Nepriklausomybės ir 70-ąsias Partizanų Lietuvos metines su deglais rankose ir laisve širdyje, paliudyti jaunosios Lietuvos dvasios budimą ir naujo laisvės žygio pradžią. Visų lauksime ir deglus dalinsime prie Aušros vartų, kur 18 val. netrukus po įžanginių žodžių ir sveikinimo kalbų, liepsnojantis šventinis maršas, dainuodamas partizanų dainas, pajudės Pilies gatve link Katedros aikštės. Ateik ir padėkok partizanams, jie kovojo už tave! Gaivink Lietuvos dvasią ir kurstyk laisvės ugnį!“ – taip skambiai buvo kviečiami žmonės į renginį.

Taip pat pabrėžta, kad minėjimui pasirinkta forma yra eitynės su deglais, todėl visi dalyviai kviečiami juos atsinešti arba pasiimti vietoje. Norintiems neštis vėliavas, siūlyta rinktis Lietuvos trispalves ar Vytį, o organizacijų vėliavų kiekis ribotas.

Eitynių dalyviai, kaip praneša BNS, nešėsi deglus, Lietuvos valstybės ir istorines vėliavas. Minioje buvo matyti didelis plakatas su užrašu trispalvės fone „Lietuva yra čia“.

Žygiuojantys tautininkai taip pat skandavo įvairius šūkius, dainavo patriotines dainas. Kritikuojamą tautininkų šūkį „Lietuva – lietuviams“ buvo galima girdėti tik minios gale, kur jį skandavo keliolika jaunuolių.

Valandą vykusios eitynės tęsėsi nuo Aušros vartų iki Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, kur kabo atminimo lenta karininkui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai.

Eitynes stebėjusių policijos pareigūnų teigimu, jose žygiavo apie tūkstantis žmonių.

Likus kelioms dienoms iki eitynių jų organizatoriai atsiribojo nuo vieno iš kandidatų į prezidentus Arvydo Juozaičio, esą jis savo pareiškimais „nepartinę ir nepolitinę šventinę Vasario 16-osios eiseną paverčia savo prezidentinės ir kuriamos politinės organizacijos „Lietuva yra čia“ kampanijos dalimi“, o tai nepriimtina.

Vis dėlto „Liepsnų maršas“ sulaukė ir aštrios kritikos, kadangi tokios eisenos su deglais daugelyje Europos šalių siejamos su neonacių renginiais. O renginio Vilniuje organizatoriai irgi yra užsitarnavę panašią reputaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min