Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 3d. 17:24

Naujininkai ir aplinkiniai Vilniaus rajonai tampa namais taborą palikusiems romams

Buvę narkomanai romų tabore ieškojo savo senųjų narkotikų prekeivių
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Buvę narkomanai romų tabore ieškojo savo senųjų narkotikų prekeivių

Pamažu vis daugiau šeimų iš taboro persikelia gyventi į sostinės Naujininkų ir aplinkinius rajonus. Savo eilės gauti naujus namus laukia ir daugiau romų.

Per šiuos metus į naujus namus iš taboro persikėlė keturios šeimos. Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas 15min teigė, kad namuose Pelesos g. apsigyveno Rubintos Beržinskaitės ir Stepo Visockio šeimos.

Dariaus ir Girėno g. įsikūrė Alisos Bružinskaitės šeima, kuri šį pavasarį dar neapsigyvenusi Fabijoniškių rajone buvo iš ten išprašyta. Šįmet taip pat surasti namai ir dar vienai romų šeimai – liepą į butą Juodšilių g. įkeldinta Svetlanos Mikhaylovos šeima.

„Zarinos Čubrevič daugiavaikei šeimai tinkamų patalpų Naujininkų ar aplinkiniuose rajonuose neatsirado, kai tik atsilaisvins tinkamas butas, SĮ „Vilniaus miesto būstas“ siūlys pareiškėjai jį apžiūrėti“, – žadėjo G.Paluckas.

Į eilę, anot jo, sustojo ir daugiau šeimų, bet joms dar teks luktelėti. „Visos (šios šeimos – 15min) daugiavaikės, išskyrus Stepą, bet jo eilė natūraliai priėjo“, – apie persikėlusius iš taboro romus kalbėjo G.Paluckas.

Fabijoniškėse nusprendė negyventi

Pavasarį į sostinės Fabijoniškių rajono daugiabutį turėjo įsikelti Alisos Bružinskaitės šeima. Tačiau, kilus didžiuliam sujudimui tarp namo gyventojų, ką tik penktojo vaiko susilaukusi mama su savo atžalomis nusprendė į šį rajoną nekelti kojos.

Fabijoniškėse sulaukus kaimynų priešiškumo, jiems pasiūlytas atsilaisvinęs butas Naujininkuose.

Planas, kaip išardyti taborą

Vilniaus savivaldybė parengė planą, kaip išardyti Vilniuje veikiantį taborą romus integruojant į visuomenę.

Tam iki 2019-ųjų pabaigos iš viso numatyta per 0,7 mln. eurų iš savivaldybės, valstybės biudžetų ir kitų šaltinių.

Kaip nurodoma plane, pagrindiniai jo tikslai – stabdyti narkomanijos plitimą tabore ir šalia jo esančioje teritorijoje, siekti saugios kaimynystės, tobulinti švietimo sistemą ir neformalųjį romų vaikų ugdymą, užtikrinti geresnę sveikatos apsaugą, gerinti jų gyvenimo sąlygas, mažinti socialinę atskirtį.

Gaudant narkotikų tiekėjus, platintojus ir ardant tiekimo tinklus numatyta suteikti policijai galimybę įsirengti papildomas keturias vaizdo stebėjimo kameras aplink taborą, kartu su policija vykdyti narkomanus vežančių taksi kontrolės reidus. Tam iki 2019-ųjų planuojama skirti tris Viešosios tvarkos skyriaus specialistus ir automobilį. Kameroms įsigyti ir įrengti ketinama skirti 50 tūkst. eurų, reidams su policija – 150 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min