Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 14d. 18:07

Visuomenės sveikatos specialistai įspėja keliaujančius į Tailandą: yra nedidelė galimybė patekti į karantiną

Vilniaus oro uoste
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus oro uoste

Visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad keliauti į koronaviruso paliestą Tailandą yra rizikinga, nors grėsmė užsikrėsti ir nėra didelė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos biuras penktadienį išplatino laišką Vilniaus mokyklų tėvams informuodamas, kaip šie turėtų elgtis atostogų keliaudami į naujojo koronaviruso paliestas šalis.

Pasak biuro, Tailande šiuo metu sergamumas infekcija yra aukštas, todėl yra rizika ne tik susirgti, bet ir pernešti ligą.

Tačiau, teigia visuomenės sveikatos specialistai, pasitelkiant rekomendacijas, apsisaugoti galima.

„Svarbu, kad keliaudami neprarastumėte budrumo ir pasirūpintumėte savo bei artimųjų saugumu ir sveikata. Kol kas, nors nedidelė, bet išlieka tikimybė keliaujant patekti į karantiną poilsiui pasirinktoje šalyje“, – rašoma informacijoje Vilniaus tėvams.

Visos naujienos apie koronavirusą specialiame 15min polapyje

„Lankantis šalyje, kurioje nustatytas SARS-CoV-2 viruso plitimas, patariama vengti sąlyčio su sergančiaisiais, vengti turgaus ir vietų, kuriose prekiaujama gyvūnais, vengti sąlyčio su gyvūnais, plauti rankas su muilu, pasirūpinti dezinfekcinėmis priemonėmis ir nepamiršti kitų higienos laikymosi taisyklių, kurių svarbu laikytis griežčiau“, – dėstoma laiške.

Kartu rašoma apie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas bet kokį sąlytį su infekcija turėjusiems asmenims. Kitaip tariant, jeigu kelionėje tektų susidurti su sergančiais naujuoju koronavirusu, priklausomai nuo kontakto, reikėtų imtis atitinkamų veiksmų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus oro uoste
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus oro uoste

Jeigu kontaktas buvo artimas – gyventa, kurį laiką būta bendroje aplinkoje ar keliauta su sergančiu – rizika susirgti infekcija yra didelė. Tuomet asmuo turėtų apie savo sveikatą informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kad šis atliktų būklės stebėjimą. Kartu žmogui būtų privalu vengti bet kokių socialinių kontaktų, kelionių bei likti namie. Esant pablogėjimo simptomams – skambinti 112.

Jeigu kontaktas su sergančiuoju buvo atsitiktinis – rizika susirgti yra laikoma maža, tad rekomendacija būtų 14 dienų likti namie ir stebėti savo sveikatą. Ar nėra karščiavimo, kosulio, apsunkinto kvėpavimo. Atsiradus simptomams, kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Infekcinių ligų korpuse Santarų klinikose
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Infekcinių ligų korpuse Santarų klinikose

„Jei per 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio neatsiranda jokių simptomų, laikoma, kad asmeniui nėra 2019-nCoV rizikos“, – rašoma ministerijos rašte.

Šiuo metu Tailande yra užfiksuoti 33 susirgimo atvejai, 12 žmonių pasveiko.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min