Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 02 20, 11:23

VTEK neapsisprendė, ar tirti premjero Sauliaus Skvernelio elgesį

Trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) svarstė, ar pradėti tyrimą dėl premjero Sauliaus Skvernelio elgesio, kai Vyriausybės kanceliarijos tarnybiniais resursais buvo išplatinta informacija apie jo asmeninį sprendimą kandidatuoti į prezidento postą. Etikos sargai sprendimo kol kas nepriėmė – atidėjo kitam trečiadieniui.
Premjeras Saulius Skvernelis pranešė dalyvausiantis prezidento rinkimuose
Saulius Skvernelis Rusnėje pranešė dalyvausiantis prezidento rinkimuose / S. Gvildžio / „Šilokarčema“ nuotr.

Prieš kelias savaites 15min žurnalistai kreipėsi į VTEK su klausimu dėl premjero S.Skvernelio elgesio.

Konkrečiai klausta apie situaciją, kai 2019-ųjų sausio 17-ąją Vyriausybės kanceliarija tarnybiniu elektroniniu paštu išplatino laišką, kuriame buvo pranešta apie S.Skvernelio kandidatavimą į prezidento postą.

Prie laiško buvo prisegtas Vyriausybės fotografo-operatoriaus Dariaus Jaunučio parengtas vaizdo įrašas apie S.Skvernelio pasiskelbimą. Vaizdo įrašas buvo sumontuotas taip, kad matytųsi tik premjero mintys apie prezidento rinkimus.

Po kelių dienų, sausio 22-ąją, laidoje „DELFI Dėmesio centre“ premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas nurodė, kad sprendimą Vyriausybės kanceliarijos resursais išplatinti S.Skverneliui asmeniškai naudingą informaciją priėmė būtent premjero komanda: „Ne, mes paprašėme išsiųsti, ir jis (Vyriausybės fotografas, – 15min) išsiuntė. Bet tokių dalykų bus visada.“

Laidos vedėjo Edmundo Jakilaičio paklaustas, ar sutinka, kad išplatinta žinia nėra susijusi su premjero pareigomis, S.Malinauskas atsakė: „Aš sutinku.“

Sprendimo nepriėmė

Trečiadienį šią situaciją svarstė VTEK. Vyriausiasis patarėjas Tomas Čaplinskas buvo paruošęs sprendimą nepradėti tyrimo dėl S.Skvernelio elgesio. Specialistas sakė, jog trūksta informacijos, kad pats S.Skvernelis būtų inicijavęs informacijos apie savo kandidatavimą išplatinimą – viešojoje erdvėje teigiama, kad tokią informaciją išplatinti nurodė premjero patarėjas S.Malinauskas.

Be to, Vyriausybės kanceliarija teigė, esą informacija apie S.Skvernelio kandidatavimą buvo platinama pačių žurnalistų prašymu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Katuoka, Dalia Paulauskaitė, Antanas Šenevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Katuoka, Dalia Paulauskaitė, Antanas Šenevičius

VTEK nariai Virginijus Kanapinskas ir Dalia Paulauskaitė balsavo prieš sprendimą nepradėti tyrimo.

„Jeigu trims žurnalistams ir vienos Seimo frakcijos seniūnui kyla pagrįstų abejonių, vienintelis būdas yra pradėti tyrimą ir išsiaiškinti aplinkybes, – sakė V.Kanapinskas. – Tyrimo pradėjimas nereiškia, kad žmogus dėl ko nors yra kaltas.“

Už sprendimą nepradėti tyrimo balsavo tik VTEK narys Saulius Katuoka. Pirmininkas Edmundas Sakalauskas nuo klausimo nusišalino, mat į VTEK yra paskirtas premjero.

Prie šio klausimo etikos sargai grįš kitą trečiadienį. Tada jie turės nuspręsti, ar imtis tyrimo dėl S.Skvernelio elgesio.

Rektorius pažeidė įstatymą

VTEK ir anksčiau buvo nagrinėjusi panašių situacijų, kai vadovai naudojosi pavaldinių darbu asmeniniais tikslais.

2018-ųjų sausį Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas buvo pripažintas pažeidęs įstatymą, mat universiteto darbuotojai rengė asmeninio pobūdžio raštus.

„Komisija daro išvadą, kad Petro Baršausko pasirašyti, tačiau jo vardu universiteto darbuotojų parengti asmeninio pobūdžio raštai patvirtina, jog tokiais buvusio rektoriaus veiksmais universiteto darbuotojai buvo atitraukti nuo tiesioginio jų darbo funkcijų vykdymo, dėl to P.Baršauskas, pasinaudodamas einamomis pareigomis, gavo asmeninės naudos sau“, – rašome VTEK sprendime.

Tokį sprendimą P.Baršauskas apskundė teismui, bet procesą pralaimėjo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min