Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 3d. 11:06

VTEK sprendimas nieko nekeistų? R.Karbauskis sako, kad J.Narkevičius elgėsi taip, kaip ir kiti ministrai

Ramūnas Karbauskis ir Jaroslavas Narkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis ir Jaroslavas Narkevičius

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) aiškinasi, ar susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus pietūs už valstybės įmonių lėšas nekelia interesų konflikto. Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis leido suprasti, kad VTEK išvada dėl jo elgesio nieko nekeis ir situaciją palygino su ta, kai Vyriausybės nariai nedeklaravo pareigų.

„Aš prisimenu, VTEK sprendimą, kad ministrai nedeklaravo, kad jie yra ministrai, ir dabartinis naujas komisaras Virginijus Sinkevičius buvo apkaltinas, kad pažeidė etiką dėl to, kad nedeklaravo, kad jis yra ministras. Bet tikriausiai nerasime žmogaus, kuris nežino, kad jis yra ministras“, – kalbėjo politikas.

R.Karbauskis teigė, kad ministrams taikomi dvigubi standartai: „Dėl ko jis (J.Narkevičius – 15min) bus pripažintas [pažeidusiu įstatymą], dėl to, kad pietavo už pinigus kažkokios pavaldžios institucijos? Parodykit man R.Masiulio (buvusio susisiekimo ministro – 15min) pietus, kuriuose jis taip nepietavo, kurie prabangesni būdavo – jis visą laiką taip darydavo, bet dvigubi standartai yra labai dažnas dalykas Lietuvoje.“

J.Narkevičius, anot valdančiųjų lyderio, turėtų „labai rimtai peržiūrėti savo protokolo tarnybą“: „Nes tai protokolo tarnybos reikalai, su kuo ir kas pietauja, kas apmoka už ką. Bet šitas klausimas tikrai nėra vertas svarstyti nepasitikėjimo ministru, nes tokiu atveju visus ankstesnius ministrus galima būtų svarstyti. Visus iki vieno tuo pačiu pagrindu.“

VTEK tyrimą dėl J.Narkevičiaus elgesio pradėjo prieš porą savaičių.

„Komisija pradėjo tyrimą, jo metu bus besiaiškinamos tos aplinkybės, ar ministras nepriėmė interesų konfliktą keliančios dovanos. Aplinkybės susijusios su jo komandiruotėmis Baltarusijoje ir Dubajuje, kurių metu maitinimo išlaidas galbūt apmokėjo subjektai, pavaldūs ministerijai: Lietuvos automobilių kelių direkcija, „Lietuvos geležinkeliai“ ir valstybinis Klaipėdos jūrų uostas“, – anksčiau BNS sakė VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė.

Komisija, jos teigimu, taip pat vertins informaciją dėl J.Narkevičiaus šeimos, galbūt nedeklaravusios buto nuomos Vilniuje.

Tyrimas gali tęstis iki trijų mėnesių.

J.Narkevičius nurodo gražinęs ir pavedęs peržiūrėti ministerijos reprezentacinių išlaidų tvarką, o turėdamas Vyriausybės ir koalicijos partnerių palaikymą žada dirbti toliau.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

Praėjusią savaitę, teigdamas, kad jo „veiklos ir darbo kultūra yra netinkama šioms atsakingoms pareigoms XXI amžiaus Vyriausybėje“, prezidentas Gitanas Nausėda paragino susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių trauktis iš pareigų.

Savo ruožtu premjeras Saulius Skvernelis pareiškė nematantis „teisinių faktų“ J.Narkevičiaus atstatydinimui.

„Aš turėdamas priimti sprendimą turiu vadovautis teisiniais faktais. Šiandien nematau nė vieno teisinio fakto, pagal kurį būtų galima reikšti pretenzijas ministrui, kad jis turėtų trauktis“, – anksčiau komentavo jis.

Premjeras praėjusiais metais mokytojų streiko įkarštyje, remdamasis VTEK išvadomis, atstatydino švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę.

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min