Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 16, 16:19

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija gina premjero sprendimą nedeklaruoti žento verslo

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį pareiškė, kad, jos nuomone, premjeras Algirdas Butkevičius neprivalėjo deklaruoti ryšių su dukters vyru ir jo valdomu verslu. Trečiadienį iš posto pasitraukusios premjero visuomeninės patarėjos Dalios Kutraitės-Giedraitienės poelgių VTEK nevertino.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Romo Valentukevičiaus vadovaujama komisija tokį išaiškinimą priėmė susipažinusi su naujienų portalo 15min.lt publikacija „Premjero žentas turi savo „ministeriją“: valstybės sukrauti pelnai ir įtarimai nešvariais žaidimais“.

Pasak komisijos, pagal įstatymą, deklaracijoje asmuo privalo nurodyti duomenis tik apie savo ir sutuoktinio dalyvavimą juridinio asmens veikloje ar jo narystę kitose organizacijose.

„Komisija pažymi, kad, pagal įstatymą, Ministras Pirmininkas neprivalėjo deklaruoti savo vaikų ar jų sutuoktinių ryšių su juridiniais asmenimis“, – teigia komisija.

Pasak komisijos, vis dėlto iš aukštas pareigas einančių pareigūnų visuomenė tikisi aukštesnių elgesio standartų, nei iš paprasto valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens.

„Sužinoję naujų aplinkybių, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, deklaruojantys asmenys privalo deklaraciją papildyti nedelsdami, bet ne vėliau kaip per septynias kalendorines dienas po šių aplinkybių paaiškėjimo“, – teigia VTEK.

Komisija pažymi, kad Ministras Pirmininkas patikslino savo deklaraciją minėtos naujienų portalo 15min.lt publikacijos pasirodymo dieną.

Atsižvelgdama į teismų praktiką, Komisija rekomenduoja aukštas pareigas užimantiems pareigūnams bei politikams atkreipti dėmesį į artimiausių šeimos narių veiklą, susijusią su valstybinėmis institucijomis, viešaisiais pirkimais ar Europos Sąjungos parama ir, siekiant nesukelti visuomenėje abejonių dėl interesų konflikto buvimo, Įstatymo nustatyta tvarka laiku papildyti privačių interesų deklaracijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min