-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2016 02 07

Vyriausybės vicekancleris abejoja, ar pavyks įgyvendinti pabėgėlių perkėlimo programą

Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus abejoja, ar Lietuvai ir visai Europos Sąjungai pavyks įgyvendinti pabėgėlių perkėlimo programą.
Pirmoji pabėgėlių šeima pasiekė Lietuvą
Pirmoji pabėgėlių šeima pasiekė Lietuvą / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„(Perkeliamų pabėgėlių) skaičiai nepaprastai maži ir jeigu tokiais tempais viskas vyks, ir čia ne tik apie Lietuvą kalbu, tai bus sunku ir netgi tas turimas kvotas įvykdyti“, – BNS sakė R.Vaitkus.

Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje BNS informavo, kad pagal ES vykdomą perkėlimo programą į kitas Sąjungos šalis iš Italijos iki šiol buvo perkelti 279 pabėgėliai, iš Graikijos – 202 žmonės. Iš Vengrijos kol kas nebuvo perkeltas nei vienas pabėgėlis. Tuo metu Europos Sąjunga yra sutarusi per dvejus metus nuo 2016-ųjų perskirstyti 160 tūkst. pabėgėlių.

Vicekanclerio teigimu, pabėgėlių perkėlimas į Lietuvą užtrunka ir dėl atskiros šalies vykdomos patikrinimo procedūros. Lietuva pagal ES programą yra priėmusi vieną keturių asmenų pabėgėlių šeimą, o per dvejus metus yra įsipareigojusi priimti 1105 žmones.

Vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius sako, kad pagrindinė lėto pabėgėlių perkėlimo priežastis yra vis dar per dideli migrantų į Europą srautai, kurių pačios Graikija, Italija ir Vengrija negali visiškai kontroliuoti.

„Srautai yra per dideli – atskiros šalys ir negali suvaldyti tų srautų. Mano nuomone, to padaryti joms vienoms yra neįmanoma, kai pabėgėlių skaičius siekia 5 – 10 tūkst. migrantų per dieną“, – sakė viceministras.

Jo teigimu, dėl per didelių migrantų srautų tų šalių migracijos pareigūnai nespėja registruoti visų atvykstančiųjų. Be to, prieglobsčio prašytojai Europos Sąjungoje turi judėjimo laisvę ir todėl neretai pasitaiko „dingstančių pabėgėlių“, pasakojo E.Jankevičius.

Viceministro nuomone, visos Europos Sąjungos šalys turi prisidėti prie pabėgėlių srautų valdymo, jų registravimo ir kontrolės. Pasak jo, Europos Sąjunga turi skirti daugiau finansinės paramos Artimųjų Rytų regiono šalims, kad šios galėtų suteikti prieglobstį didesniam pabėgėlių skaičiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius