Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 30d. 08:57

Žemės ūkio ministerijos konkursas: atviras visiems, o subalansuotas „darbiečiui“

Arvydas Sabockis
Nuotr. iš darbopartija.lt / Arvydas Sabockis

Žemės ūkio ministerijoje, net ir pasikeitus jos vadovui ir ministre tapus „darbietei“ Virginijai Baltraitienei, galioja senos taisyklės. Ieškant naujo ministerijai pavaldžios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo, konkurso sąlygose nurodomi tokie reikalavimai, kokius atitinka į šias pareigas pretenduojantys „darbiečiai“. Šįkart tai – galimo balsų pirkimo skandale pagarsėjęs Darbo partijos narys Arvydas Sabockis ir „darbietė“ Nacionalinės žemės tarnybos Kauno skyriaus vedėja Daiva Gineikaitė.

Ministerija jau baigė dokumentų priėmimą šiame konkurse. Jame dalyvauti norą pareiškė aštuoni kandidatai. Kada bus skelbiamas nugalėtojas, dar nežino nė pati ministerija, tačiau kalbinti politikai iš anksto sako, kad NŽT vadovaus A.Sabockis.

Sąlygose – inžinerija

Panašu, kad į A.Sabockio biografiją neblogai įsigilinę buvo ir konkurso sąlygų sudarytojai Žemės ūkio ministerijoje.

Greičiausiai ne šiaip sau konkurso sąlygose buvo nurodytas reikalavimas turėti technologijos mokslų srities statybos inžinerijos, aplinkos inžinerijos, kraštotvarkos ar matavimų inžinerijos krypties išsilavinimą.

Būtent technologiniuose moksluose besispecializuojantį Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) yra baigęs iš Kėdainių kilęs A.Sabockis. VGTU jis įgijo geodezininko specialybę.

Konkurso rengėjai apsidrausdami nuo Valstybės tarnybos departamento kritikos nurodė, kad jiems tiktų ir socialinių mokslų studijų srities teisės, vadybos ir verslo administravimo, viešojo administravimo ar ekonomikos krypties išsilavinimą turintis asmuo.

Ši grafa tinka kitai konkursantei – dabartinei Nacionalinės žemės tarnybos Kauno skyriaus vedėjai „darbietei“ Daivai Gineikaitei. Neoficialiai teigiama, kad ji yra pakankamai artima įtarimų kyšininkavus į „juodąjį STT sąrašą“ patekusio ir dėl to atsistatydinusio žemės ūkio viceministro Ryčio Šatkausko bičiulė.

Asmeninio archyvo „Instagram“ nuotr./Daiva Gineikaitė
Asmeninio archyvo „Instagram“ nuotr./Daiva Gineikaitė

Nugalėtoją žinojo dar prieš pusmetį

Ministerija 15min.lt pranešė, kad dar neaišku, kada bus skelbiami šio konkurso rezultatai, tačiau net politikai iš priešingos stovyklos dar prieš pusmetį nė nemirktelėję tikino, kad NŽT vadovaus A.Sabockis.

„Galiu spėti, bet praktiškai ir pataikysiu. Nes nesunku pataikyti. Tai A.Sabockis, partijos aktyvistas iš Trakų rajono. Štai jis numatytas. Tiesiog ruošiamos jam sąlygos“, – TV3 laidai „Savaitės komentarai“ dar balandį sakė K.Starkevičius.

Žemės ūkio ministerija teigia, kad visus konkursus organizuoja skaidriai ir nekomentuoja, kodėl kiti politikai ne pirmą kartą lengvai atspėja jų nugalėtojus.

Anksčiau politikai taip pat lengvai iš anksto atspėjo, kas laimės Žemės ūkio ministerijos rengtą Nacionalinės mokėjimų agentūros vadovo konkursą.

Pats A.Sabockis savo karjeros vingių taip pat nekomentuoja.

Pagarsėjo per rinkimus

A.Sabockis labiausiai pagarsėjo tuomet, kai 2012 m. per Seimo rinkimus jo pavardė buvo minima balsų pirkimo skandale, kuris baigėsi niekuo.

A.Sabockis labiausiai pagarsėjo tuomet, kai 2012 m. per Seimo rinkimus jo pavardė buvo minima balsų pirkimo skandale, kuris baigėsi niekuo.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tuomet gavo skundų dėl to, kad rinkėjai Trakų rajone į balsavimo kabinas įsinešė lapelius su pažymėtais Darbo partijos kandidatų numeriais. Tarp jų buvo ir A.Sabockis.

Lapeliuose buvo rastas toks penketukas: tai 13-uoju numeriu įrašyta Vitalija Vonžutaitė, 18-uoju numeriu prieš rinkimus įrašytas Valdas Skarbalius, Gintaras Tamošiūnas, 130-asis Žilvinas Putramentas ir 133-iasis A.Sabockis.

Visas penketukas minėtoje apylinkėje gavo labai panašų skaičių pirmumo balsų. Tačiau išsamesnis tyrimas nebuvo pradėtas nenustačius, kas lapelius su skaičiais rinkėjams galėjo įteikti.

Daugiau skaitykite čia: Socialdemokratai fiksuoja rinkėjų papirkinėjimą.

Darbo partija bet kokias sąsajas su rinkėjų balsų pirkimu griežtai neigė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min