Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 27d. 13:03

Išrink „Metų mįslę 2009“ (apklausa)

Meteoritas Latvijoje
Iliustr. iš liudininko vaizdo medžiagos / „Meteoritas“ Latvijoje

Tai, kas nežinoma, visada labai įdomu. Šiemet buvo tokių įvykių, kuriuos dažnas suprato skirtingai – kai kurie jų, nors ir išaiškinti, paliko daugybę klausimų. Kiti vis dar erzina atsakymus norinčių rasti žmonių protus. 15min.lt kviečia skaitytojus išrinkti savo „Metų mįslę 2009“.

1. Latvijos „meteoritas“. Šių metų spalio pabaigoje Latvijoje, Mazsalacoje, iš dangaus nusileido ugninis rutulys. Jis išmušė kraterį, o Europą akimirksniu apskriejo žinia apie nukritusį meteoritą. Latviai daug neatidėliodami nusiuntė į įvykio vietą specialistus, tyrė spinduliuotę. Buvo net svarstymų, kad tai – kosminio laivo nuolauža. Tačiau sumanūs tyrėjai pagaliau suprato, kad tai – žmogaus rankų darbas, o atsakomybę prisiėmė viena telekomunikacijų bendrovė. O gal šis įvykis buvo sukurtas tik nuslėpti kitam, rimtesniam ir pavojingesniam incidentui? Labai jau greitai kalbos nutilo...

„Scanpix“ nuotr./Gerbėjai susirinko ir prie M.Jacksono žvaigždės Šlovės alėjoje.
Prie M.Jacksono žvaigždės Šlovės alėjoje.

2. Michaelo Jacksono mirtis. Popkaraliaus netektis pravirkdė milijonus jo gerbėjų visame pasaulyje. Turbūt nedaugelį žmonių mūsų žemė išlydėjo su tokiu skausmu ir didžiuliu atgarsiu. M.Jacksono skleistos idėjos dar kartą atgijo, o jo vardas bus visada gyvas, tačiau daugeliui vis dar mįslė – kaip jis mirė. Ar dainininkas buvo sveikas ir galėjo pasirodyti 50-yje koncertų, ar buvo visiškai pasiligojęs? Jį per prievartą maitino vaistais, ar jis buvo narkomanas? Jo vaikų tėvystė, daktaro veiksmai, laidotuvės  – beveik viskas pridengta paslapties šydu. O kur dar spėjimai, kad popkaralius nemirė, o tik inscenizavo mirtį, kad pagaliau galėtų gyventi ramų normalaus žmogaus gyvenimą.

TV3 nuotr./D.Kedys
Drąsius Kedys

3. Drąsiaus Kedžio dingimas. Kur dabar yra vienų tautos gelbėtoju, kitų žudiku vadinamas vyras. Svarstymų yra skirtingų – slapstosi Rusijoje,  pabėgęs į Europą, miręs ir nužudytas. Tačiau, atrodo, kad nuo jo dingimo akimirkos nė per žingnį nepriartėta prie šios mįslės sprendimo. Ar galėjo vienas vyras suplanuoti dvi žmogžudystes? Ar jis buvo pakištas, turėjo bendrininkų? Gal D.Kedys – aplinkybių auka? Tokie ir daugybė kitų svarstymų neapleidžia žmonių, sekusių šią istoriją.

AFP/„Scanpix“ nuotr./CŽV logotipas
CŽV logotipas

4. CŽV kalėjimas Lietuvoje. Buvo jis ar ne – štai kur klausimas. Kartais tai, kad istorija domisi daugybė žinybų ir tarptautinės institucijos, visai nepalengvina atsakymų radimo. Kas tas slaptas CŽV kalėjimas? Galbūt tai buvo kankinimo kamera, galbūt – slaptavietė, itin pavojingų nusikaltėlių saugykla.  Žodžiu, sąlygos buvo ir ten galėjo vykti bet kas. Užuolankomis kalbama ir apie jo vietą – lyg ir prie Vilniaus, lyg ir Antaviliuose. Tačiau smalsiausia, kad kažkas juk iš lietuvių žinojo, kažkas viską derino, tačiau dabar  niekas neprabyla. Pavojinga.

Kitas metų apklausas rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min