Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 2d. 11:46

Išrink metų pacientą

Kauno gydymo įstaigų jau pradėjo skiepyti savo pacientus nemokama vakcina nuo gripo.
„15 minučių“/Eriko Ovčerenko nuotr. / Ligoninė.
Medicinos naujienos pernai neaplenkė nė vieno – dar metų pradžioje žiniasklaida pradėjo skalambyti apie kiaulių gripo bangą, kuri artėjant žiemai neaplenkė ir Lietuvos. Apie sveikatos problemas viešai prabilo kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas, ligoninėje teko apsilankyti ir kitų šalių aukštiems pareigūnams – bėgiojant susmukusiam Prancūzijos vadovui Nicolas Sarkozy, mitinge smūgį į veidą gavusiam Italijos premjerui Silvio Berlusconi.

2009-aisiais visą pasaulį apskriejo žinia apie naują gripo atmainą – kiaulių gripą. Šios ligos banga kilo Meksikoje, netruko persimesti į JAV, o vėliau – ir į kitas pasaulio valstybes. Lietuva nebuvo išimtis.

Šiai ligai nebuvo atsparūs nei sportininkai (ja susirgo krepšininkai R.Seibutis, L.Kleiza), nei kariūnai (lapkritį kiaulių gripu užsikrėtė kelios dešimtys Lietuvos karo akademijos kariūnų). Kol medikai ramino, jog kiaulių gripas tėra nauja sezoninio gripo atmaina ir nėra ko baimintis, nes mirtingumas ir sergamumas yra panašūs į sezoninio gripo, vakcinos laukiantys gyventojai kūrė savo priešnuodžius. Net, pavyzdžiui, rengė „kiaulių gripo vakarėlius“, į kuriuos buvo pakviečiamas vienas šia nauja liga sergantis asmuo tam, kad užkrėstų kitus, taip tikintis įgauti imunitetą šiam virusui kol siautėja lengva jo forma.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./S.Berlusconi per incidentą
S.Berlusconi per incidentą

Nemažai žiniasklaidos dėmesio sulaukė ir Italijos premjeras Silvio Berlusconi, kuriam ligoninėje teko apsilankyti po to, kai gruodžio viduryje psichinių problemų turintis vyras trenkė jam į veidą Milano katedros skulptūrėle. Nuo smūgio S.Berlusconi lūžo vienas dantis, o dar keli buvo stipriai apgadinti. Tiesa, vėliau užpuolikas premjero atsiprašė. Užuojautas ir linkėjimus Italijos premjerui siuntė ne tik eiliniai žmonės, bet ir kitų šalių lyderiai. Beje, užpuolimas populiarumą prarandančiam S.Berlusconi davė naudos – po incidento premjero populiarumas padidėjo. Pats S.Berlusconi atsigaudamas grįžo prie primiršto talento – pradėjo rašyti meilės dainas.

Susirūpinimą sukėlė ir kito Europos lyderio – Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy – problemos su sveikata. Vasarą bėgiodamas jis pasijuto blogai, todėl buvo skubiai nugabentas į ligoninę. Laimei, kelias dienas ligoninėje praleidusio N.Sarkozy sveikata pasitaisė. Teigiama, kad Prancūzijos prezidento sveikata sušlubavo dėl klajoklio nervo, kuris padeda reguliuoti širdies plakimo dažnį.

Lietuvos gyventojus pernai privertė sunerimti kadenciją baigusio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko prisipažinimas, jog jis serga limfmazgių vėžiu. Specialių medikamentų A.M.Brazauskui teko vežtis net iš Izraelio. Šioje šalyje Lietuvos prezidentas apsilankė ne tik pas medikus, bet ir šventose vietose, kurios jam įkvėpė vilties pasveikti.

Metų pabaigoje į ligoninę buvo paguldyta ir kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma Adamkienė. Vėliau paskelbta, kad jai buvo implantuotas širdies stimuliatorius.

Daugiau metų rinkimų galite rasti čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Rinkimai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min