Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 27, 17:21

Elonas Muskas nesiruošia pirkti „Facebook“ tinklo, kad galėtų jį ištrinti

Po to kai „Tesla“ vadovas Elonas Muskas pasiekė susitarimą už 44 mlrd. JAV dolerių įsigyti socialinį tinklą „Twitter“, socialiniuose tinkluose ėmė plisti tariamai milijardieriaus paskelbta žinutė. Daugybė internautų patikėjo, kad E.Musko įrašas apie tariamą ketinimą nusipirkti dar ir socialinį tinklą „Facebook“, o paskui jį ištrinti – tikras. Tačiau tai nėra tiesa.
Elonas Muskas
Elonas Muskas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Balandžio pradžioje E.Muskas pasisiūlė nupirkti 100 proc. socialinio tinklo „Twitter“ akcijų ir paversti jį privačia bendrove, kad būtų galima atskleisti visas tinklo galimybes.

Toks žingsnis „Twitter“ atžvilgiu žengtas praėjus vos kelioms dienoms po to, kai jis įsigijo 9,2 proc. mikrotinklaraščių platformos akcijų, bet atsisakė vietos valdyboje.

„Twitter“ socialiniame E.Muskas išreiškė lūkestį, kad jo didžiausi kritikai liks socialiniame tinkle, nes tai reiškia žodžio laisvę.

Tačiau beveik tiek pat populiarumo kaip tikrieji E.Musko įrašai, panašu, sulaukė ir melagiena.

„Dabar aš ruošiuosi nusipirkti „Facebook“ ir jį ištrinti. Haha“, – net keliuose socialiniuose tinkluose pasirodė E.Musko žinutės ekrano nuotrauką (angl. screenshot) imituojančios melagienos anglų kalba.

„Facebook“ nuotr./Socialiniuose tinkluose platinama manipuliacija
„Facebook“ nuotr./Socialiniuose tinkluose platinama manipuliacija

Tačiau peržvelgus E.Musko „Twitter“ paskyrą tokios žinutės neaptinkama.

Maža to, žinutės ekrano nuotrauka nėra panaši į realų „Twitter“ žinutės formatą – trūksta žinutės datos ir laiko, kitų įprastų detalių.

„Facebook“ nepardavė

„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas apie bendrovės pavadinimo pakeitimą į „Meta“ paskelbė praėjusių metų spalio 28-ąją.

Socialinių tinklų milžinei taip pat priklauso programėlės „Facebook“, „Instagram“, „Messenger“ ir „WhatsApp“ – jų pavadinimai išliko nepakitę.

Apie pokyčius pranešta bendrovei išgyvenant reputacinę krizę dėl naudojamų algoritmų, kurie, anot kritikų, skatina susipriešinimą visuomenėse.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Markas Zuckerbergas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Markas Zuckerbergas

Praėjusių metų rugpjūtį bendrovės vadovas M.Zuckerbergas pareiškė, kad nori iš naujo sukurti „Facebook“.

Jis sakė analitikams ir žurnalistams, kad nori, jog bendrovė rodytų visiškai kitokio interneto pavyzdį.

Socialinių tinklų milžinės įkūrėjas neužsiminė apie planus parduoti bendrovę.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min