Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 18d. 10:23

13-metę, kaip įtariama, nužudęs paauglys atvežtas į teismą, 14-metis suimtas 3 mėnesiams (papildyta VIDEO 15.30 val., nuotraukos)

Nepilnametis įtariamasis teisme net neslėpė veido
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nepilnametis įtariamasis teisme net neslėpė veido.

Antradienio rytą į Vilniaus miesto 2-ąjį apylinkės teismą atvežtas nepilnametės žmogžudyste įtariamas 14-metis, teismas patenkino prokuratūros prašymą taikyti jam maksimalų trijų mėnesių suėmimo terminą. Įtariamajam žadama atlikti psichiatrinę ekspertizę, ar jis gali atsakyti už savo veiksmus.

Antradienį tęsiami procesiniai veiksmai visą Lietuvą sukrėtusioje žmogžudystės byloje.

Kaip žinoma, sekmadienio rytą Vilniaus pakraštyje, šalia Nemenčinės plento, rasta negyva 13-metė alytiškė, ekspertai dar aiškinasi, ar prieš mirtį ji nebuvo išžaginta. Tą patį vakarą pareigūnai sulaikė įtariamąjį – netoli nusikaltimo vietos gyvenantį 14-metį vilnietį.

Antradienio rytą šis nepilnametis atvežtas į Vilniaus miesto 2-ąjį apylinkės teismą. Vaikiną lydėjo trys konvojaus pareigūnai. Nors teismo rūmuose dėl šios rezonansinės bylos dirbo didelis būrys žurnalistų, žiauriu nusikaltimu įtariamas jaunuolis net neslėpė veido.

Nuo 10.20 val. pradėta jo apklausa pas ikiteisminio tyrimo teisėją.

Vėliau prokuratūra ketina kreiptis į teismą dėl įtariamojo suėmimo, nes antradienio popietę baigiasi 14-mečio sulaikymui skirtas 48 val. terminas. Bylą kuruojantis prokuroras svarsto galimybę prašyti teismo suimti įtariamąjį 3 mėnesiams.

15min.lt jau skelbė, kad šeštadienio vakarą jaunoji alytiškė atvyko į pasimatymą Vilniuje su vaikinu, su kuriuo susipažino per socialinį tinklą „Facebook“.

Papildyta 11.15 val. Posėdis pas vienintelį šiandien budintį ikiteisminio tyrimo teisėją Gediminą Viederį vyksta jau beveik valandą. Nepilnametis apklausiamas dalyvaujant prokurorui, advokatei bei Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovei.

Planuota, kad kitas klausimas – dėl įtariamojo suėmimo – pas tą patį teisėją bus svarstomas nuo 11.30 val.

Tačiau panašu, kad šio plano nepavyks laikytis, mat teisėjas G.Viederis dar 11 val. turėjo skelbti nuosprendį kitoje baudžiamojoje byloje, paskelbimas jau vėluoja.

Į teismo rūmus atvyko dar daugiau žiniasklaidos atstovų.

Papildyta 11.50 val. Nepilnamečio apklausa pas ikiteisminio tyrimo teisėją truko beveik pusantros valandos, apie 11.45 val. ji buvo baigta. 15min.lt žiniomis, įtariamasis geranoriškai bendrauja su teisėsauga, teisme atvirai pasakojo apie tragiškai pasibaigusią pažintį su 13-mete alytiške.

Posėdyje dalyvavusi vaiko teisių gynėja iš teismo rūmų išėjo paskubomis ir nieko nekomentavo. Pareigūnė išlėkė net nepasirašiusi procesinių dokumentų. Savo ruožtu nepilnametį ginanti advokatė taip pat sakė pasirašiusi įsipareigojimą, kad šioje byloje viešai nieko nekomentuos.

Trumpą komentarą pasibaigus visiems posėdžiams žadėjo pateikti bylą kuruojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Liutauras Rudzevičius. Po teisme vykusios apklausos prokuroras dar nebendravo su žiniasklaida ir prašė palaukti, kol galvoje susigulės visa naujai paaiškėjusi informacija.

Papildyta 12.30 val. Teisėjas G.Viederis po vidurdienio planavo rengti posėdį ir svarstyti prokuratūros prašymą dėl įtariamojo suėmimo, tačiau teisėjui teko keliolikai minučių atsitraukti nuo žmogžudystės bylos – jis turėjo paskelbti nuosprendį kitoje sudėtingoje baudžiamojoje byloje. Teisėjas išsamiai ir kantriai aiškino savo išteisinamojo nuosprendžio motyvus, tačiau netrukus vėl išbėgo tęsti su 14-mečiu susijusių darbų.

Papildyta 12.40 val. Prašymas dėl įtariamojo suėmimo išnagrinėtas labai greitai. Sprendimą teisėjas G.Viederis žada skelbti 13.30 val.

Įtariamąjį konvojaus pareigūnai vėl išvežė iš teismo rūmų.

Papildyta 13.40 val.  Teisėjas G.Viederis 13.37 val. atėjo į salę skelbti nutarties. Įtariamasis vėl atvežtas į teismą, šįkart jis jau užsimaukšlino ant galvos gobtuvą ir iš dalies slėpė veidą. Nutartis skelbiama už uždarų durų.

Papildyta 13.50 val.  Paaiškėjo, kad teismas visiškai patenkino prokuroro L.Rudzevičiaus prašymą ir skyrė įtariamajam 3 mėnesių suėmimą. Teismas sutiko su prokuratūros argumentais, kad ikiteisminio tyrimo metu paleistas į laisvę jaunuolis galėtų ne tik bėgti, slėptis, bet ir daryti naujus nusikaltimus.

Prokuroras nepanoro atskleisti, ar 14-metis bandė slėptis nuo pareigūnų sekmadienį, kai buvo ieškomas ir sulaikytas. 15min.lt žiniomis, žmogžudyste įtariamą paauglį policija sulaikė sekmadienį apie 16.30 val.

Prokuratūros atstovas L.Rudzevičius minėjo, kad vaikinui pateikti įtarimai dėl bejėgiškos būklės nepilnametės nužudymo. Už tai 14-mečiui gresia iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Apie tai, ar įtariamajam ateityje dar būti pateikti kaltinimai, susiję su seksualine prievarta prieš 13-metę, L.Rudzevičius kalbėti nenorėjo. Jis taip pat nekomentavo, kaip įtariamasis paaiškina savo poelgį ir ar apskritai pripažįsta pateiktus kaltinimus.

Prokuroras taip pat sakė, kad numatoma kreiptis į ekspertus, kurie nustatys, ar įtariamasis pakaltinamas.

VIDEO: 15mi.lt - prokuroro L.Rudzevičiaus komentaras po nutarties suimti 14-metį
VIDEO: 15min.lt - įtariamasis 13-metės žudikas išvedamas iš teismo
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min