Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apsivertusi pedofilijos byla: aukštesnis teismas išteisino dėl mažametės seksualinio prievartavimo nuteistą Marką Bisikirskį

Markas Bisikirskis
15min.lt nuotr. / Markas Bisikirskis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vieną dieną – baisus pedofilas, kitą dieną – padorus vaikų globėjas. Taip radikaliai apsivertė rezonansinė buvusio Lietuvos lenkų liaudies partijos nario pedofilijos byla. Apeliacinis teismas priminė, kad nuosprendis negali būti grindžiamas spėlionėmis, ir visiškai išteisino 31 metų Marką Bisikirskį, kurį kitas teismas jau buvo spėjęs nuteisti už mažametės seksualinį prievartavimą.

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien panaikino Vilniaus apgygardos teismo 2011 m. vasario 28 d. nuosprendį, kuriuo Markas Bisikirskis (gim. 1982 m.) buvo nuteistas už mažametės seksualinį prievartavimą, ir jį išteisino.

M.Bisikirskio atžvilgiu panaikintos visos Lietuvos apeliacinio teismo 2013 m. vasario 1 d. paskirtos kardomosios priemonės – dokumentų paėmimas, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Anot Apeliacinio teismo kolegijos, toks sprendimas priimtas dėl to, kad pirmosios instancijos teismas nepakankamai ištyrė įrodymus, nepašalino abejonių dėl M.Bisikirskio kaltės, todėl negalima palikti galioti apkaltinamojo nuosprendžio, kuris grindžiamas spėlionėmis ir yra paremtais išimtinai nukentėjusiosios parodymais, kurie, be kita ko, skirtingose proceso stadijose skiriasi. Abejones dėl nukentėjusiosios parodymų patikimumo Apeliacinis teismas siekė pašalinti papildomai apklausdamas teismo medicinos ekspertą ir liudytojus.

Mažametės parodymus šioje byloje teisėjai nutarė nelaikyti patikimais kaltinančiais  įrodymais.

Teisėjų kolegijos nuomone, nukentėjusios suvokimo apie prievartinių seksualinių santykių pobūdį ir reikšmę pakako tokiems veiksmams pasipriešinti, kad jie būtų nutraukti arba bent jau iš karto po įvykio paviešinti. Tuo tarpu mergaitė apie tai kelis mėnesius niekam nepasakojo, nors yra atviro būdo, ir elgėsi įprastai. Jos parodymai šioje byloje laikomi nepatikimais kaltinančiais  įrodymais.

Atlikusi išsamų įrodymų tyrimą, teisėjų kolegija konstatavo, jog byloje nėra patikimų, abejonių nekeliančių įrodymų, kurie neabejotinai patvirtintų M.Bisikirskio kaltę nuo 2009 m. birželį seksualiai prievartavus mažametę nukentėjusiąją. Teismas pabrėžia, kad vienas esminių baudžiamosios teisės principų yra „visos abejonės kaltinamojo naudai“.

Ieškinys dėl neturtinės žalos nukentėjusiajai paliktas nenagrinėtu.

Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Kristinos Petrošienės penktadienį paviešintame pranešime primenama, kad Vilniaus rajone įsikūrusių vaikų globos namų buvęs socialinis darbuotojas M.Bisikirskis 2011 m. pradžioje buvo nuteistas už mažametės seksualinį prievartavimą. Jam buvo skirta 8 metų laisvės atėmimo bausmė, tąsyk vyras suimtas teismo salėje.

2012 m. balandžio 16 d. Apeliacinis teismas jau buvo perrašęs pirminį nuosprendį, tačiau pedofilo etiketės M.Bisikirskiui nenulipdė.

Vis dėlto už grotų likusį vyrą 2012 m. lapkričio mėnesį išgirdo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai, kurie konstatavo, kad M.Bisikirskis buvo nuteistas paskubomis, todėl jam nepalankus, nors ir jau įsiteisėjęs apkaltinamasis nuosprendis buvo panaikintas, o byla grąžinta iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Nuteistojo M.Bisikirskio gynėjas naujajame apeliaciniame skunde prašė panaikinti apygardos teismo nuosprendį ir jo ginamąjį išteisinti.

Pastarasis Lietuvos apeliacinio teismo išteisinamasis nuosprendis dar galės vėl būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min