Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 21d. 08:00 , Atnaujinta: 2019 vasario 21d. 19:27

Teisėjai suėmė teisėjus: E.Laužikas, V.Kažys, V.Bavėjanas, H.Jaglinskis ir K.Gurinas liks už grotų 10 parų

Suimtieji teisėjai (iš kairės) E.Laužikas, V.Kažys, V.Bavėjanas, H.Jaglinskis ir K.Gurinas
15min nuotr. / Suimtieji teisėjai (iš kairės) E.Laužikas, V.Kažys, V.Bavėjanas, H.Jaglinskis ir K.Gurinas

Ar 8 teisėjai, 5 advokatai ir dar keliolika įtariamųjų korupcijos skandalo įkarštyje gali likti laisvėje? Ketvirtadienį nuo ankstyvo ryto sostinės teisme rengiami posėdžiai, kurių metu sprendžiama dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo – kai kuriems įtariamiesiems skyrimo. Teismui teko dviem valandomis pratęsti darbo laiką. Suimta keliolika asmenų, tarp jų – aukščiausio rango teisėjai ir keli rezonansinių bylų advokatai. Teisėjų korupcijos byloje suimtas buvęs Kauno politikas V.Venslovas.

Ketvirtadienį keli Lietuvos teismai leido suimti visus 18 įtariamųjų, dėl kurių kreipėsi prokurorai, 19.35 val. informavo Generalinė prokuratūra.

Teisėjus E.Laužiką, V.Kažį, V.Bavėjaną, H.Jaglinskį, K.Guriną, advokatus G.Cimbolienę bei M.Navicką (praktikuojantį Klaipėdoje) leista suimti 10 dienų, advokatą A.Surblį – 14 dienų, advokatą D.Zagrecką bei dar tris asmenis – 1 mėnesiui, kitus šešis įtariamuosius – dviems mėnesiams.

Dar aštuoniems vakar sulaikytiems įtariamiesiems skirtos kitos kardomosios priemonės.

Užsitęsė iki vėlumos

Ketvirtadienio vakarą vėliausiai, jau po 19-tos valandos, paaiškėjo teisėjo Konstantino Gurino likimas. Jis suimtas dešimčiai parų.

Teisėjas Henrichas Jaglinskis irgi suimtas dešimčiai parų.

LAT teisėjas Egidijus Laužikas teismo sprendimu liks suimtas 10 dienų. Jo advokatas Mindaugas Dūda iškart po nutarties paskelbimo pareiškė, kad šis verdiktas „be abejo bus skundžiamas.“

Teisėją V.Kažį teismas leido laikyti suimtą taip pat 10 dienų.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Į Vilniaus apylinkės teismą atvedami sulaikytieji teisėjų korupcijos byloje
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Į Vilniaus apylinkės teismą atvedami sulaikytieji teisėjų korupcijos byloje

Jo advokatė Rasa Aurelija Kučinskaitė sakė skubanti susipažinti su suėmimo nutarties motyvais, kad galėtų parengti skundą aukštesnės instancijos teismui.

Analogišką nutartį teismas paskelbė ir teisėjo Valdimaro Bavėjano atžvilgiu. Analogiškai jo advokatas nutartį dėl 10 parų suėmimo rengiasi apskųsti.

Vakar teisme apklaustą advokatą Aivarą Surblį šiandieną teismas taip pat leido suimti: jam paskirtas 14 parų terminas.

Advokatė G.Cimbolienė, kurią prašyta suimti dviem mėnesiams, liks nelaisvėje irgi 10 dienų.

Teismas taip pat leido laikyti suimtą ir Klaipėdoje praktikuojantį advokatą Marių Navicką (10 dienų). Advokatas M.Navickas aiškino, jog su teisėjų korupcijos skandalu jis siejamas be reikalo.

Advokatas D.Zagreckas suimtas mėnesiui.

Dėl suėmimų rezonansinėje byloje Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį dirbs net iki 19 val.

Suimtas ir buvęs Kauno politikas

Teisėjų korupcijos byloje ketvirtadienį mėnesiui suimtas buvęs Kauno politikas, buvęs bendrovės „Kauno vandenys“ technikos direktorius Valys Venslovas.

2018-ųjų spalį Kauno apygardos teismas V.Venslovą „Kauno vandenų“ byloje nubaudė trejų metų laisvės atėmimo bausme jos vykdymą atidedant dvejiems metams ir 37,6 tūkst. eurų bauda, jam taip pat trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

BNS žiniomis, vėliau šią baudžiamąją bylą apeliacine tvarka nagrinėjo ir Apeliacinis teismas. Du šio teismo teisėjai dabar yra suimti korupcijos byloje.

V.Venslovo bylos duomenimis, įvairius darbų ir paslaugų užsakymus bendrovėje „Kauno vandenys“ gaudavo bei išskirtinį palankumą turėjo tik tos įmonės, kurių vadovai duodavo kyšius bendrovės vadovaujančias pareigas einantiems darbuotojams.

Nustatyta, kad tiriamuoju laikotarpiu nurodytų bendrovės darbuotojų priimami kyšiai siekdavo 2 tūkst. eurų.

Dėl kitų kardomųjų priemonių dar aštuoniems įtariamiesiems iki pat darbo dienos pabaigos sprendimai nebuvo priimti, įtariamieji tebebuvo sulaikyti, ketvirtadienio popietę informavo GP.

LAT teisėjas – pavargęs ir apatiškas

14.20 val. į sostinės apylinkės teismą atvežtas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Egidijus Laužikas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Egidijus Laužikas

Teisininkas buvo nepanašus į save: atrodė pervargęs, apatiškas ir tuo pačiu sutrikęs. E.Laužikas nieko nekomentavo ir neatsakė į jokį klausimą apie sunkius kaltinimus, kurie išvakarėse jam pateikti.

Prieš 15 val. baigėsi svarstymas dėl teisėjo Valdimaro Bavėjano suėmimo. Sprendimą ruoštasi skelbti kiek vėliau. Teisėjo advokatas Saulius Juzukonis pareiškė, kad prašymas skirti jo ginamajam suėmimą tėra bandymas spausti teisėją, kad duotų tyrėjams naudingus parodymus.

Popietę dėl suėmimo klausimo į Vilniaus apylinkės teismą atvestas ir Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. Henrichas Jaglinskis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. Henrichas Jaglinskis

Slėpėsi po gobtuvu

Popiet į teismą atvestas vienas vyras, kuris visiškai slėpė veidą, beliko spėlioti, ar tai ne kažkuris iš teisėjų. Tikriausiai tai V.Kažys.

Patyręs teisininkas (netrukus abejonių nebeliko) buvo paslėpęs veidą po striukės gobtuvu.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Viktoras Kažys
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Viktoras Kažys

55 metų V.Kažys 1992–1995 metais dirbo tuometiniame Vilniaus miesto antrajame apylinkės teisme, 1995–1999 metais nagrinėjo bylas Vilniaus apygardos teisme, o nuo 1999 metų pradėjo dirbti Lietuvos apeliaciniame teisme, Baudžiamųjų bylų skyriuje, primena BNS.

Teisėją prašyta suimti mėnesiui, žurnalistams sakė jo advokatė R.A.Kučinskaitė.

Ji pareiškė nuomonę, kad dėl šio teisėjo sulaikymo įvyko nesusipratimas ir tai turėtų paaiškėti netrukus.

Vidurdienį ir popiet paaiškėjo bent dėl trijų Temidės tarnų: prašyta leisti suimti teisėjus Viktorą Kažį, Valdimarą Bavėjaną, o taip pat buvo laukiama ir posėdžio dėl Egidijaus Laužiko.

Ar leidžia suimti teisėją V.Kažį, teismas žadėjo paskelbti ketvirtadienį apie 15 val.

Tuo metu į teismą dar atvežtas teisėjas Valdimaras Bavėjanas. Taip pat buvo laukiama, kol pareigūnai pristatys Aukščiausiojo Teismo teisėja Egidijų Laužiką.

Atvesti verslininkai

Prieš vidurdienį į teismo rūmus atvežtas verslininkas Rolandas Vasiliauskas, įmonės „Indema“ vadovas. Posėdis dėl jo suėmimo jau buvo įvykęs trečiadienį, o šiandieną tik paskelbtas sprendimas.

Ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartis: R.Vasiliauskas gali būti laikomas suimtas vieną mėnesį. Prokuroras išvakarėse buvo prašęs teismo, kad griežčiausios kardomosios priemonės terminas būtų 3 mėnesiai.

Prieš vidurdienį į teismą atvesti dar keli asmenys, įtariami šiame tyrime. Tarp jų – vienos sostinės bendrovės direktorė Oksana Sakalauskienė.

Posėdis dėl jos reikalų užtruko bene trumpiausiai. Sprendimas buvo skelbiamas pavakarę. Jos interesams atstovaujantis advokatas Laimontas Gasiūnas pareiškė, kad O.Sakalauskienės suėmimas būtų nepagrįstas.

Anot gynėjo, visiškai užtektų namų arešto arba kito su laisvės atėmimu nesusijusio apribojimo. O.Sakalauskienei teismas paskyrė 2 mėnesių suėmimą.

Pakruojo verslininku žiniasklaidoje vadinamas Romutis Stočkūnas suimti mėnesiui.

Prasidėjo nuo ankstaus ryto

Dar prieš 8 valandą ryto į Vilniaus apylinkės teismą buvo atvestas teisėjų korupcijos byloje sulaikytas advokatas Marius Navickas (praktikuojantis Klaipėdoje). Jį saugojo kaukėti pareigūnai.

Jie ir bylą kuruojantis prokuroras Aleksandras Kazakovas buvo pasirengę pradėti darbą anksčiau, nei buvo atrakinta posėdžių salė. Proceso dalyviai už uždarų durų maždaug per valandą susipažino su bylos medžiaga, apie 9 val. prasidėjo neviešas svarstymas.

Pagrindinis motyvas prašyti šio ir kitų įtariamųjų suėmimo yra tai, kad būdami laisvėje jie gali trukdyti ikiteisminiam tyrimui. Taip pat teoriškai asmenys laisvėje gali daryti naujus nusikaltimus. Trečiasis galimas griežčiausios kardomosios priemonės pagrindas – kad asmenys gali bėgti ar slėptis nuo teismo, šiuo konkrečiu atveju nėra aktualus.

Prokuroras A.Kazakovas prasitarė, kad įtariamąjį advokatą M.Navicką prašo laikyti suimtą bent 2 mėnesius.

Po 9 val. į teismą atvesta vienintelė iš sulaikytųjų advokatė moteris. Kitoje barikadų pusėje atsidūrusi Giedrė Cimbolienė uoliai slėpė veidą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Vilniaus apylinkės teismą atvedami sulaikytieji teisėjų korupcijos byloje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Vilniaus apylinkės teismą atvedami sulaikytieji teisėjų korupcijos byloje

Jos bylos svarstymui taip pat buvo rengiamasi už uždarų durų.

Ikiteisminio tyrimo teisėjas susipažinimui su byla, kuruojama prokuroro Tomo Uldukio, skyrė pusvalandį, tačiau realiai pasirengimas užtruko net pusantros valandos.

Tuo pačiu metu teisme pasklido kalbos, kad dalis įtariamųjų į teismą jau atvesta paslapčia, per tarnybinius teisėjų koridorius. Iš jų galima patekti į posėdžius sales, visiškai išvengiant žiniasklaidos dėmesio. Kas tie privilegijų galbūt sulaukę sulaikytieji, kol kas galima tik spėlioti. Vienas jų, tikėtina, yra advokatas Drąsutis Zagreckas, neseniai papasakojęs 15min, kaip jo lagamine buvo aptikta „blakė“.

Didžiule staigmena tapo teismo koridoriuje pasirodęs garsusis Vilius Karalius, teistas dėl stambaus masto kontrabandos organizavimo ir tituluotas Kontrabandos karaliumi.

Jis taip pat figūruoja teisėjų ir advokatų korupcijos byloje.

Teisme itin uoliai veidą slėpė ir vienas uostamiesčio verslininkas, kurį gynė žinomas advokatas Kristupas Ašmys.

Ketvirtadienį teismas šio rezonansinėje byloje leido suimti ir Giedrių Valatkevičių. Jis nėra teisininkas, o vienas iš sprendimais suinteresuotų asmenų.

Kaip skelbė 15min, STT agentai, policijos kriminalistai ir prokurorai sučiupo iš viso 26 įtariamuosius, iš kurių tuzinas yra įvairaus rango teisėjai ir advokatai.

Mažiausiai vienas įtariamųjų suimtas trečiadienį popiet.

Suprasti akimirksniu

  • Kyšininkavimu, prekyba poveikiu, papirkimu ir piktnaudžiavimu įtariami 3 Apeliacinio teismo teisėjai (Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas), Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus m. apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.
  • Tarp sulaikytųjų yra ir 5 advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, Marius Navickas (Klaipėda).
  • Tyrimo duomenimis, korupcinis teisėjų ir advokatų voratinklis buvo sukurtas dėl suinteresuotiems asmenims palankių teismo sprendimų, teigiama, kad sutartų kyšių sumos galėjo siekti 400 tūkst. eurų.
  • Viena iš konkrečiai paminėtų nešvarių bylų susijusi su garsiojo Vijūnėlės dvaro istorija. STT ketina kreiptis dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko teisinės neliečiamybės panaikino, o tuomet įtarimai galės būti pareikšti ir jam.
  • Generalinis prokuroras sudarė 5 prokurorų grupę, vadovaujančią šiam plataus masto ikiteisminiam tyrimui, į kurį įtraukta bemaž 100 teisėsaugos pareigūnų.

Tęsiant Generalinės prokuratūros (GP) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto korupcinių veikų, prokurorai priėmė sprendimus kreiptis į teismą dėl leidimo taikyti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą vakar sulaikytiems teisėjams Egidijui Laužikui, Viktorui Kažiui, Valdimarui Bavėjanui, Konstantinui Gurinui, Henrichui Jaglinskiui, advokatams Drąsučiui Zagreckui, Giedrei Cimbolienei, Aivarui Surbliui, Mariui Navickui (praktikuojančiam Klaipėdoje) bei dar devyniems kitiems įtariamiesiems.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min