Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2011 11 14 /17:57

Visvaldui Račkauskui pareikšti įtarimai piktnaudžiavus tarnyba ir klastojus dokumentus

Pirmadienį atsistatydinimo pareiškimą įteikusiam policijos generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui Generalinėje prokuratūroje buvo pareikšti įtarimai piktnaudžiavus tarnyba ir klastojus dokumentus. Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas žurnalistams sakė, kad įtarimai pareikšti ir dar vienam pareigūnui, tačiau jo tapatybė kol kas slepiama.
Visvaldas Račkauskas
Visvaldas Račkauskas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Pasak jo, įtarimų artimiausiu metu sulauks dar keturi Policijos departamento ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

„Planuojame įtarimus pareikšti mažiausiai šešiems asmenims, kol kas jie pareikšti dviem asmenims, iš jų vienas – V.Račkauskas. Antrasis asmuo, kurio nenorėčiau įvardyti, įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba. Įtarimų turinio nenorėčiau garsinti, nes tai yra ikiteisminio tyrimo duomenys, ši informacija tikrinama“, – sakė Ž.Radišauskas.

Anot jo, bus siekiama, kad pareigūnai, kuriems yra ar bus pareikšti įtarimai, būtų nušalinti nuo tarnybos. Prokuroras patvirtino, kad jo neįvardijamas pareigūnas šiuo metu kol kas eina pareigas.

Jis patvirtino, kad nusikalstamos veikos, kuriomis įtariami aukšti pareigūnai, truko ne vienerius metus.

Ž.Radišauskas į daugelį žurnalistų klausimų neatsakė, aiškindamas, kad duomenų atskleidimas gali pakenkti ikiteisminiam tyrimui. Jis užsiminė, kad savaitgalį atliktų kratų pas pareigūnus metu buvo gauta naudingų duomenų, tačiau kas konkrečiai buvo aptikta per kratas, jis pasakyti atsisakė.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis pirmadienio pavakare pabrėžė, kad ikiteisminis tyrimas dėl policijos pareigūnų galimo piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo atliekamas sparčiai.

Pasak policijos vadovo, ir Generalinė prokuratūra, ir Policijos departamento Imuniteto valdyba vykdo baudžiamojo proceso kodekse numatytus procesinius veiksmus, reiškia įtarimus pareigūnams, galimai piktnaudžiavusiems tarnyba ir neatlikusiems pareigų.

Praėjusią savaitę pradėtą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, o atlieka Policijos departamento Imuniteto valdybos tyrėjai. 

Ministras nedvejojo

V.Račkauskas pirmadienį apsilankė Generalinėje prokuratūroje. Jo namuose savaitgalį buvo atliktos kratos tikrinant pranešimus, esą policija žinojo apie Drąsiaus Kedžio planuojamas žmogžudystes. Savaitgalį kratos atliktos aštuonių pareigūnų namuose.

Po to, kai V.Račkauskui buvo pareikšti įtarimai, jam buvo skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Ikiteisminį tyrimą vykdantys prokurorai jį jau apklausė.

Pirmadienį V.Račkausko atsistatydinimo pareiškimą patenkinęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis surengtos spaudos konferencijos metu sakė: „Jis pasakė, kad, jo manymu, jo būsimas statusas ikiteisminiame tyrime yra nesuderinamas su jo užimamomis pareigomis ir tokiu būdu jis nenori mesti šešėlio policijai ir teikia atsistatydinimo pareiškimą.“

„Nematau jokių priežasčių nepatenkinti V.Račkausko prašymo ir aš jį patenkinsiu. Šiandien yra paskutinė jo darbo diena Policijos departamente“, – sakė R.Palaitis.

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius po Vyriausybės pasitarimo sakė, kad policija turėtų taikyti aukščiausius skaidrumo standartus, tačiau pridūrė nesąs susipažinęs su naujausia informacija.

„Jau esu sakęs – policija, kovojanti su nusikalstamumu, kovojanti už tai, kad mūsų gyvenime būtų mažiau vietos korupcijai ir neskaidrumui, pati sau turėtų taikyti pačius aukščiausius standartus. Šiuo atžvilgiu policijos vadovo siekis pasiekti šioje srityje aiškių rezultatų mums yra visiškai suprantamas“, – žurnalistams sakė A.Kubilius.

Skandalas – dėl paslaptingojo liudytojo

Paslaptingas liudytojas D.Kedžio istorijoje pasakojo, kad prieš žudynes buvo susitikęs su aukštais policijos pareigūnais, Generalinio komisaro pavaduotojais Algirdu Stončaičiu ir V.Račkausku ir informavo juos apie planuojamas žudynes. Duodamas interviu LTV „Savaitei“ V.Račkauskas liudininko parodymus žiniasklaidai vadino galima provokacija.

V.Račkausko teigimu, tai yra provokacija, kuri nukreipta į kriminalinę policiją ir jos vadovus, jos tikslas yra įnešti sumaištį į tyrimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius